• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    TABBY
    TABBY --- ---
    RYNA: Hele, kdyz to ma odejit, tak to odejde. Zrovna noseni ditete zadna extra rizikovka neni.

    Aby ti to neslo pres bricho, zkus uvazy na bok (mozna rovnou RS?) a na zada. Plus teda z vychytavek onbuhimo.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    RYNA: Já bych řekla, že "nejriskantnější" je právě to zvednutí, nesení samotný už tolik ne.
    To víš, ty první týdny jsou nejistý, ale to i bez nošení.
    RYNA
    RYNA --- ---
    KOTENCE: ok, děkuju. já jsem šátek s přechodem na nosítko zcela odložila, ale možná se k němu teda ještě zkusím vrátit.
    dítě sice každou chvilku tahám na rukách, ale jsou to jenom krátké okamžiky při popocházení po domácnosti, rozhodně ne desítky minut jako při nošení v šátku/nosítku. nevím, zda nošení neminimalizovat alespoň do konce prvního trimestru, mám kolem sebe tolik ženských, co v těch prvních týdnech o dítě přišly, že mám trochu strach riskovat, těhotenství je tak křehká věc.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    RYNA: Ale satek mi prisel pohodlnejsi, protoze nema ten bederni pas, muzes ho vazat nad bricho az do konce. Nositko jsem odlozila brzy.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    RYNA: muj gynekolog to nezakazal, rekl, ze je to zatezovy test. Nosila jsem cca 12kg, na brise dokud me netlacila a pak na zadech DH. Stejne to dite porad zvedas a tahas na rukach, ten satek nebo nositko aspon spravne rozlozi vahu.
    RYNA
    RYNA --- ---
    Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s nošením v těhotenství. Jsem na samém začátku druhého těhotenství, už teď je mi ale nošení subjektivně docela nepříjemné, nehledě na to, že bych dle rad lékaře samozřejmě neměla nosit nic těžkého. Nosím dítě v nosítku a stále na břiše.
    Dítě je stále malé (9,5 m) a ten kontakt mu dělá dobře (mně taky), takže bych se ho nerada vzdávala, ale taky nechci ohrozit svoje současné těhotenství.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KYO: presedlala bych az bude tula baby tve holcine mala...Az nebude latka od kolinka ke kolinku....ty kila jsou hodne individualni, jde spis o proporce tela ditka...
    KYO
    KYO --- ---
    KLEVKA: Tula Toddler?? Kolik ma mala kilo, kvuli tomu, kdy mame presedlat :]
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    PETUL_KA: Ja myslim, ze je to jedno...(+: Zkusila bych oboje, kdyz mas tu moznost,at vis co ti sedi lip....
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    V cem se lip zacina s nosenim na zadech, s Manducou nebo s KiBi nebo je to jedno?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    PETPET: nakonec Tula...
    PETPET
    PETPET --- ---
    KLEVKA: krasny nositko! Co je to zac?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SANCHA:
    Tak jen pro ilustraci přidávám, jak se "na lehko"cestuje přes republiku vlakem na víkend (((+:

    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Jwko uz od unoru pouzivam nositko o, ale ten satek dneska ....no vypadalo to hezky ...lepe nez nositko.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    nechystate se nektera na tanec v trave dance4mom? nechce se mi samotne. chci kouknout jak to vypada a okouknout vázání na zivo.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SANCHA: ne (+: u nas doma (+: vylety uz zacaly byt neunosne jen s satkem, chtela stale nahoru, dolu, chodit, jak to nebylo hned byl vztek...vypadalo to tak, ze jdu s omotanym satkem kolem sebe a ditetem stejne na rukou ci ramenou. Takhle jsem zakopla, no nastesti se nic nestalo, zatla jsem vsechny svaly v tele a ji udrzela na ruce, ale bylo to fakt o fous a to me probralo, ze tak uz dal fakt ne...Uz mame konecne nositko co vsem vyhovuje a je klid...haleluja.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    jinak jo no, satek je satek...ale zas nositko pro vetsi deti uz nutnost...teda u nas....
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    a na zada batoh s roztazenymi pruhy a muzes ukoncit na tibetana, jednoduche a velmi pohodlne...
    batoh roztažené pruhy
    https://www.youtube.com/watch?v=MCuUyZZKyDs
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    se 4 ti pujde dobre jednoduchy kriz s krouzkem, dobry uvaz na leto....
    Jednoduchý kříž s RSkroužkem
    https://www.youtube.com/watch?v=Ue-jTMT_GKI
    FRENNET
    FRENNET --- ---
    Mam tady na testovani LL 4. DH na zadech neuvazu, je kratky. Zkoušela jsrm ruksak, ale ten mi nesedi. Mam i ring-sling kroužky, tak mozna bude dobre neco zkusit i s nima.
    Btw, znovu laska k satku se objevila. To nositko je super, no takove ....neosobni?
    TABBY
    TABBY --- ---
    KLEVKA: Ja to chapu, jasně, spíš mi jde o to, abych něco neprosvihla, a nepridelala tim těm báječným ženám práci.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    ono to nejaky cas trva a nejlepsi je to osobne si sam sledovat...ja to naprosto chapu, je to spousta jmen, adres, holky to radi podle lokalit at se to predava nejak rozumne, vsichni maji deti, sve povinosti, starosti a radosti takze ja tomu vzdycky nechavam volny prubeh , obcas se tam mrknu a jsem trpeliva. Kolikrat na to i uplne zapomenu....((((+:
    a bude to v tech slozkach no...jak pise Tabby ten odkaz...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam