• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SRUBKA: ahoj, od magion jsem mela batoleci nositko...kibi jsem mela pred tim taktez a bederak se mi taky lamal, proto jsem prodala... Nevim jak je to s tou rostouci noigou , ale to batoleci melo bederak hodne robustni, velky, hodne vymekceny... coz bylo hodne fajn, ale ve finale jsem nositko prodala, protoze to bylo na me az moc... Ale jak rikam, bylo to na batolata, tak nevim jak velky ten bederak muze byt u rostouci.... Napis magde a zeptej se na rozmery...Nakonec jsem zkoncila ale stejne u tuly...Dlouho jsem okolo ni chodila, zkousela vsechno mozne a tula u me vitez... Jinak do ceho bych jeste, mit mensi dite, investovala tak je rostouci nositko kokon...
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    Ahoj, máte prosím někdo zkušenost s rostoucím nosítkem Noiga?
    Mám Kibi a ač jsem s ním po dvou měsících nošení spokojená, začínám být malinko v rozpacích z bederáku, který se začal ohýbat a podle mě teď neplní tak dobře svojí funkci. Jak je na tom bederák od Noigy?
    Nejradši bych nosila v šátku, ale mé půlroční dítko si usmyslelo, že potřebuje mít ruce ven a v šátku se mi začalo trochu vztekat.
    Nemáte případně tip, kde by se dala Noiga v Praze vyzkoušet? V Bráně ji nemají...
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    MULTICAT: Už je strčený ve válendě mezi "věci, co se vlastně nehodí, ale vyhodit se nám je zatím nechce" :)
    IFKA
    IFKA --- ---
    KLEVKA: díky moc za tip. viděla jsem teď šátek s merino příměsí v bráně k dětem a dost mě překvapilo, jak tlustý šátek byl, i při střední gramáži. přitom vím, že merino umí být opravdu lehké a jemné a vhodné i na teplejší období. asi to chce vyzkoušet nebo aspoň ohmatat.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SANCHA: hej, hej, hej, borůvky prý jsou néj (+: Anežka vytváří udivený pohled ((+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    IFKA: doporucuju yaro s merinem, mekounky satek...mozna na nej ted nenarazis na novy, myslim ze ted neni uplne merino sezona. Podzim asi bude lepsi. Poohlidla bych se po bazarkovem...Plus Sestrice mely nejaky, ted novy s merinem ale psaly ze s vetsi gramazi...Takze na male pide asi nic moc...
    Osobne bych ted momentalne investovala do nejakeho hedvabi, nebo zanosene konopi....
    ted me jeste napada, merino ma Little frog, zkousela jsem navazat a byl moc pohodlny, a zadna deka...
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    LENZIE: mohu-li radit, tak baby Bjorn fakt raději nebrat... Všechny, co jsem kdy viděla, byly na trápení děti i rodičů... Storchenwiege je dobrá volba!
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    ted jsem potkala svatbu v Jihlavě. dve maminky s prckama v satku. krasne kytickovane,decentni satky.jedna růžová druha modra vcetne satu. moooc jim to slušelo
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    VENIKA: Toho jsem se obávala :( Mám vybrané Storchenwiege, které mi doporučila Klevka tady v diskuzi. Tak holt tohle zůstane ve skříni (měla bych blbý pocit i z toho dát ho nějaké jiné mamince na nošení).
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    LENZIE: Potkala jsem jich nekolik a zadne z nich nebylo ergonomicke, vsechno to byla visitka. Od te doby tu firmu ignoruju.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Tak jsem vybalila krabici od příbuzných z USA a skoro na dně jsem našla nosítko Baby Björn. Prostudovala jsem všechny nášivky a je na něm uvedeno nošení dětí od 53 cm a 3,5 kg do 11 kg s tím, že pro miminka 3,5 - 5 kg je nutné použít ještě "leg straps".
    Chvíli jsem "gůglila" a musím říct, že si nejsem jistá, jestli nosítko nezůstane ve skříni... :(
    Máte s ním některá zkušenost (ať už jakoukoliv)?
    SIG
    SIG --- ---
    MULTICAT: ani trochu, slo to tak nejak samo :) resp. neslo jinak, jak lilo tak nebylo kam si sednout. ale byla to prca jal jsem si prerikavala.ty rady :D jeste teda jsem si ji posoupla trochu na bok ponivadz mam maly prsicka tak by na stred nedosahly :D
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    SIG: no vidíš, ani to nebolelo! ;)
    SIG
    SIG --- ---
    mno... prej casu dost.... :D vyrazili sme na vylet..leje jako z konve. jsme schovany pod striskou u vchodu do restaurace ktera ma dnes jiz zavreno ... a kojime v satku :D
    TABBY
    TABBY --- ---
    SAAYURI: Jdou použít zinky z IKEA.
    PETPET
    PETPET --- ---
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    MULTICAT: jj, plinu, ale ta byla moc velka... najdu neco mensiho a odkaz vygooglim :) dekuji!
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    SAAYURI: já synovi vypodložila záhlaví/krk srolovanou žínkou, jak se doporučuje, ale netusim, jak je to s tím elastikem, asi by to take melo jít... Zkoušelas? Vonzino na YouTube má vychytávky... Píšu na mobilu, tak nejsem schopná dodat link. :(
    SAAYURI
    SAAYURI --- ---
    Tak jsme daly kratkou prochazku ve stinu. Vazu teda kriz s kapsou venku, nicmene jsou jin3 mesice, hlavicku jakz takz uz udrzi, ale furt mi prijde, ze jde v tom satku s hlavou dozadu. Ale jeden postranni popruh ji pres hlavu pretahnout nemuzu, protoze se chce koukat a zacne se jinak rozcilovat. :/
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    SANCHA: boží! :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    PETPET: jo, akorat ja pak uz to spici mimino neutahuju nahoru. Jde mi to nejak hur, nez povolit, a nechci ji budi.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam