• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    KLEVKA:
    MISERY: hmm, hmmm..tak to testneme, krosnu budu mít půjčenou..a záleží i na velikosti dítěte?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    JAZZ: ty jo, to ses fakt dobra....ja ted nevim presne, jakou jsem to krosnu-znacku zkousela, ale stacilo mi stat pouze na miste...ale mozna je to tim, ze jsem uz pred tim nosila satek,nositko a byla "rozmlsana" (+: Nebo tak, vedela, ze to jde pohodlne...
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    KLEVKA: tak vyzkoušim, staršího jsem v tom odnosila až do tří let, i túry. Akorát jsem teda ušetřila, koupila blbou krosnu, a to už bych teď neudělala. Teď zkusim deuter/manduca a uvidíme. Šátek už je passé, Šíma by v něm nevydržel
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    JAZZ: mam jednu osobni zkusenost... krosnu jsem nandala a tak silene to tahlo do zadu, ze jsem neudelala ani krok....teziste je daleko od tela, cim bliz je vaha ditete tedy jeho teziste bliz k tvemu, je noseni pohodlnejsi.... Jako jde to, vssechny ty tatinky co potkavam s krosnou tise obdivuji, je to posilovna na brisaky...osobne bych s tim zadnou turu nedosla..a pro dite, vetsina modelu co jsem kdy videla, funguje tak, ze tam dite visi za rozkrok....kdyz tam dite usne, hlava se bambela ze strany na stranu...Nu mnoho pozitiv ja osobne nevidim...
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    MISERY: add krosny, proč se pro děti nedoporučují, a pro dospělého? dík
    MISERY
    MISERY --- ---
    KACCABA: Určitě lepší než krosnička, ty se nedoporučují, nejsou pohodlné ani pro dítě, ani pro dospělého ;)
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    MULTICAT: jo a syn má teď 22 měsíců, aby bylo jasno ;)
    MULTICAT
    MULTICAT --- ---
    KACCABA: já mela tulu baby do synovych cca 20 měsíců - necelých 12 kg, 85 cm, teď mám toddler a je to super. Má celá záda zakrytá, nohy podepřené v celé délce ke kolenům s pro mě je to mnohem pohodlnější. Také ze začátku rychle přibíral, tak jsem se bála jestli bude obr, jak synovci, ale je normálně veliký na svůj věk, myslim...Už mám tulu jen na popanaseni, přesto jsem za ní ráda, je opravdu pohodlné i pro nosiče...
    KACCABA
    KACCABA --- ---
    A máte někdo zkušenost s nosítkem Karaush? Taky vypadá moc dobře..

    Koukám, že ty velikosti se tu řeší častěji. No, řeším to, jestli takovým tempem poroste dál, jestli baby verze má smysl..
    KACCABA
    KACCABA --- ---
    Prosím vás jak moc velký je velikostní rozdíl mezi Tulou Baby a toddlerem, když v max. nosnosti je akorát 2 kg rozdíl? Mám zatím elastik, ale mládě přibírá kilo a půl za měsíc, tak pokukuju co dál. A předpokládám, žd když už se člověk plácne přes kapsu za Tulu, vynahradí to (nebo předčí) krosničku na tůry..? :-)
    MISERY
    MISERY --- ---
    PETPET: To by bylo super, jestli nebydlíš moc daleko :-D Stačilo by asi jen vyzkoušet.

    Já právě nevím, jestli čekat zase na kokon, až vyhlásí další předobjednávky nebo koupit laciněji u babywearing. Četla jsem ty jejich dohady, ale upřímně si myslím, že nějaké výhradní zastoupení se může jít vycpat, když tu je svoboda volného trhu.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Aktuality - Nakladatelství DharmaGaia
    http://www.dharmagaia.cz/aktuality/265-sleva-30-na-knihy-o-vychove-a-unikatni-bonus
    Dobrá cena...Hádám v miminkách v bezpečí bude určitě i zmíňka o nošení...(+:
    PETPET
    PETPET --- ---
    MISERY: muzeme se domluvit na vyzkouseni, nepotrebuju ho porad.
    Ja ted po radnem ponoseni musim rict, ze ty mega siroky popruhy u kokona nejsou takova vyhra. Trci mi to z ramen a to nejsem uplne uzko-ramenata... Ale je to spis esteticke.
    TABBY
    TABBY --- ---
    KLEVKA: Akorát co jsem zaznamenala, tak je obtížné to správně nastavit. A materiály od dovozce jsou jen pro ty, kdo to koupili u nich. Tzn. bazarova nosidla s neúplnou dokumentací můžou být problém.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MISERY: sranda je, ze s ním vídám fakt hodně lidi, naposled teď v České lípě...Za průlet městem pouze jedno nosítko a to kokon.... (+: Nojo, je rostoucí, jdou křížit popruhy... A cena taky ujde...
    SIG
    SIG --- ---
    KLEVKA: takze poskladane sice lip vypada ale je spis lepsi to raseni...pisu si :) dik
    MISERY
    MISERY --- ---
    Kokon mě hodně láká, ale prošvihla jsem testoval jsem testování i objednávky.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SIG: ja mela ring sling vzdy u krouzku naraseny, je to kvuli pohodli...jestli te teda dobre chapu...(+: jinak jsem ho instalovala podle vonzina...
    Ring sling - obecné info
    https://www.youtube.com/watch?v=lcCY2fONVi8
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SRUBKA: ahoj, od magion jsem mela batoleci nositko...kibi jsem mela pred tim taktez a bederak se mi taky lamal, proto jsem prodala... Nevim jak je to s tou rostouci noigou , ale to batoleci melo bederak hodne robustni, velky, hodne vymekceny... coz bylo hodne fajn, ale ve finale jsem nositko prodala, protoze to bylo na me az moc... Ale jak rikam, bylo to na batolata, tak nevim jak velky ten bederak muze byt u rostouci.... Napis magde a zeptej se na rozmery...Nakonec jsem zkoncila ale stejne u tuly...Dlouho jsem okolo ni chodila, zkousela vsechno mozne a tula u me vitez... Jinak do ceho bych jeste, mit mensi dite, investovala tak je rostouci nositko kokon...
    SIG
    SIG --- ---
    jeste jedna technicka - jaky je rozdil v tom upnuti krouzku jestli to raseni nebo poskladany? nebo je to jen na oko?
    SIG
    SIG --- ---
    TABBY: to jsem chtela slyset :) dik
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam