• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    JAZZ: jooo (((+:
    JAZZ
    JAZZ --- ---
    KLEVKA: ti už vyrostla co:)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Jak velka mimina uz jdou do batoleciho nositka? Chtela bych jen jedno pro rocni i triletou, kdyz ponese chlap. Libi se mi vic ta mei tai.
    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    TRAMIN: Mě z toho dítě, když je vzhůru, (8 měsíců) normálka kouká ven, točí hlavou jak sova a kouká kde se co šustne.
    TRAMIN
    TRAMIN --- ---
    KLEVKA: a jak to je, kdyz je dite vetsi a chce koukat kolem a vsude vidim jen obrazky, ze to jde pres hlavu? To ji deptalo uz jako pidi v satku, potrebuje hlavu volnou. nejak se to ohrnuje?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SANCHA: jo neco mezi, pohodli to je jak v satku a navazani vcelku rychlejsi...nemusi se to tak slozite dotahovat...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    LENZIE: neprihlasil, parada! Akorat to ted vypada, ze bude problem ho vubec sehnat. Jdu prolejzat weby. (Dale posta)
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KOTENCE: Tak jestli se zatím nikdo nepřihlásil, tak bych tu druhou půlku vzala :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Yaro la Vita Light Green Black - Nošení - Mokoshop ČR
    https://www.mokoshop.cz/cs/babywearing/yaro-la-vita-light-green-black.html
    Tak premyslim o tomhle nebo o bordeaux-black, ale ten nikde nevidim prodavat. Libi se mi vzhledove a nemam zadny specialni naroky, bude to spis na poponaseni z auta a po zahrade.
    Kdybyste nektera chtela, nabizim druhou pulku. Cena pulka satku + cca 250 za krouzky a usiti :-)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    vau vau vau, tak tohle jste videly?
    fidella - flytai...
    asi už opravdu potřebuji nového nošenečka (((+:

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Kindred Wrap Paia Lilac s příměsí tencelu,
    přiznám se, že tuto příměs jsem zkoušela v šátku poprvé. Je to pro mě velká novinka a také velmi milé překvapení, oč vlastně jde. Původně jsem myslela, že tencel je něco jako repreve. Ono vlastnostmi se mu asi blíží, ale je v nich podstatný rozdíl. Tencel je přírodní látka, je antibakteriální, je vhodný pro alergiky. Nu, samá pozitiva a v těch budu i dál pokračovat, co se týče nosících vlastností. Na omak naprosto měkounký, nadýchaný šátek. Do úvazu klouzal skoro sám a mnohé odpustil. Je to pravý elegán, testování jsme si s dvouleťačkou moc užily, tedy hlavně já, jak je z výrazu dcerky asi poznat (+:
    Jsem moc ráda za tohle seznámení a mnohokrát děkuji za možnost vyzkoušet.
    Nošení a spokojeným dětem zdar.

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    KOTENCE: ja myslim, ze je to skvelej napad, na rozstrihnuti by ti na dva ring slingy mel stacit satek o velikosti 5....litr za jeteho yarouse je opravdu hodne....
    o jak bych do toho s tebou hned sla, ale u nas uz je toho noseni jako safranu....
    TABBY
    TABBY --- ---
    SRUBKA: Videla jsem v Haipa Daipa vaku nosit vertikalne dite asi dvoulete. Pani ho tam mela cely den (pomahala nam na umistovaci vystave kocek). Realne to je ale pouze v pripade, ze je vak opravdu idealne velky. V opacnem pripade je RS komfortnejsi.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    Musím se poděli to radost - mám objednaný Storchenwiege Leo v tyrkysové barvě. Bude sice až polovině října, ale to mi tak akorát skončí šestinedělí a budeme moct pořádně mezi lidi (i když počítám, že budeme chodit ven i tak). Původně jsem chtěla v té šedé (grafit), ale tam není vůbec jistota, jestli a kdy bude.
    Už se hrozně těším - a to si ten náš ťuhýk dává na čas (měl se narodit teď v neděli a zatím to vypadá, že se na svět jen tak nechystá).
    DUBPRINCESS
    DUBPRINCESS --- ---
    SRUBKA: super, pomohla jsi mi se rozhodnout - to by pro mně asi fakt nebylo.
    raděj pujdu do jednoho elastickeho šatku a jednoho pevneho.
    SRUBKA
    SRUBKA --- ---
    DUBPRINCESS: Pokud ho od někoho dostaneš/koupíš za hubičku, tak proč ne. Ale jinak bych do toho víc neinvestovala. Měla jsem půjčený, ale sama bych nekupovala.

    Výhody:
    -Je to rychlé, nemusí se nic vázat. Na nějaké krátké poponesení/uspání ideál.

    Nevýhody:
    -Je to elastické, takže jakž takž pohodlné max do 5 kg (reklamní fotky, kde v tom nosí větší dítě vertikálně mi přijdou uplně unreal, musí to být děsně nepohodlný/prověšovat se to). My používali jen v šestinedělí, pak už to bylo pro obě strany nepohodlné.
    -Když se předkloníš, dítě se ti zhoupne od těla - není reálné s tím dělat domácí práce a mít obě ruce volné.
    - Poloha dítěte není uplně ideální (dítě uvázané v kolíbce v šátku vypadá mnohem lépe).
    DUBPRINCESS
    DUBPRINCESS --- ---
    IFKA: TABBY: děkuju
    METTE: matně, ale velice matně si vybavuji, ale už bzch tě asi nepoznala :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Byla jsem se kouknout na satky v Diteti v satku a ty kratky mi pani nenasla ani na webu :-(
    Ale mela tam bazarovej Yaro ringsling a ten se mi docela libil. Satek byl krasnej, ale uz docela jetej a hlavne na nem byly cerveny krouzky a ty se mi nelibily. A jeste za nej chteli 1050 korun, coz mi prislo na staryho kratkyho Yarouse hodne. Napadlo me, ze bych si ho mohla koupit a prisit tam ty krouzky. To bych z dlouhyho udelala ty RS dva. Nechtela byste nektera taky jeden? A je to dobrej napad?
    TABBY
    TABBY --- ---
    DUBPRINCESS: Tak zalezi, co od nej cekas. (Nabizim ted v tržišti vel. S a M ;) A jak jsi narocny uzivatel. (To byla.moje potiz, na dobre dotazeny satek to prost nema.)
    IFKA
    IFKA --- ---
    DUBPRINCESS: máme ho teď půjčený na zkoušku. naše slečna v něm byla jen jednou na konci šestinedělí, když jsem ji do něj vložila, když už spala. bdící tam nechtěla být ani chvilku, mám pocit, že tam byla dost natěsno a teď ve dvou měsících a něco by se do něj ani nevešla. Je pravda, že já i muž jsme vysocí a když je někdo drobnější, s dítětem se dovnitř poskládá lépe.
    Takže i doma vážeme, ale ještě vak nechávám, jestli v něm prcek bude jednou chtít aspoň sedět, jak to mají na promo obrázku :)
    METTE
    METTE --- ---
    DUBPRINCESS: ahoj, gratuluju k 1. baby na ceste, jestli se nepletu, byly jsme mikrosekundu spolubydlici... Vrsovice
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam