• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    TABO
    TABO --- ---
    PROMETHEA: Zasla bych primo do atelieru Vatanai :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    PROMETHEA: Dite v satku na letny.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    Je v praze nejaka prodejna, kde by se dalo vyzkouset vic dobrych satku?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    AOTEAROA: krasne barvicky.....skoda ze ty tekhni jsou nad me limity financi...
    jinak k satku, je uzasnej..! zkousela jsem ho kdysi na srazu... Takovej bych brala, nosnej, zadna prace s nim neni, zadna deka, pekne se vaze..
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    GUDRUN: no jo, sorry.... (však jsme oba velcí!!)

    fotila jsem na mobil a rovnou vkládala :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KLAIR: je to děsná plachta, takže musím scrollovat, ale vypadáte oba spokojeně :-)
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    KLAIR: tak tohle je výsledek toho kurzu ?minulý? týden. Mládě tam bylo fakt protivné, ne a ne se nechat navázat, takže jsem ho vlastně měla uvázaného jen jednou, blbě, a řval. Teď jsem to zkusila doma. Muž říkal, že mi pomáhat nebude, ale pak jsem mládě nahodila na záda, tak si to rozmyslel :) Chlapeček v tom vydržel asi...dvacet minut? a já za tu dobu vyprala kus prádla. Pak jsem ho vyndala a asi dobrý.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Posilam dal Vatanai Orkney. Kdybyste nektera vahala, tak si ho muzete nejdriv pujcit na vyzkouseni :-)
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Vatanai Orkney / Praha Západ/Praha / 1400 CZK ]
    BLANITCHKA
    BLANITCHKA --- ---
    Nikdy bych nevěřila, zľe z toho budu mít takovou radost- přišel nám šátek s jelenama a je boží.

    Miminko vypadá, že si na nošení vybuduje závislost- pozor na chybu!.

    Když není v šátku nebo v houpacím hojdavaku, tak u někoho v náručí. Na rovným (hnízdo v posteli) spí jenom v noci, ale zato 7hodin v kuse.

    Tal doufám, že to není moc nošení, ale věřím, že z toho vyroste až se nabaží

    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    SUFFOCATE: tak jasne, ze vetsina rodicu pri planovane jizde taxikem sedacku objedna....ale jak pise trissie: jsou momenty, kdy to nejde, a zakon to nekriminalizuje..that‘s it
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    Ja uznavam,ze se to muze hodit. Presto mi to prijde nebezpecne a prekvapuje mne, ze je to povoleno.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SUFFOCATE: Já jsem třeba zas jednou dojela vlakem do takové Prdele nad Černými lesy a zjistila, že jsem se blbě koukala na jízdní řád a ten autobus, co jsem s ním měla jet dál, pojede nejdřív zítra. Možnosti byly Taxislužba Prdel s.r.o., která fakt dětskou sedačkou nedisponuje, nebo 10 km pěšky se čtyřletým dítětem.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    SUFFOCATE: no, a to je právě ten důvod výjimky - že ve městě se občas stane, že odněkud potřebuješ dítě odvézt taxíkem, ač to původně nebylo v plánu, a potřebuješ to zajistit hned (takže není možné čekat, než dispečink taxislužby sežene nějakého řidiče se sedačkou příslušné kategorie.
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    Teda s tim taxikem mi to prijde divny. Nejela bych bez sedacky. Teda jednou jsme jeli, ale to byla vyjimecna situace (pad na hlavu, dcera usinala, musela jsem budit).
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KLAIR: §6 zákona o provozu na silničních komunikacích:

    (4) Ustanovení odstavce 1 písm. c) [povinnost používat autosedačku] neplatí pro přepravu dětí v obci ve vozidle taxislužby při provozování taxislužby; dítě uvedené v písmenu c) nesmí být přepravováno na sedadle vedle řidiče a musí být připoutáno bezpečnostním pásem. Je-li však při přepravě dítěte dětská autosedačka použita, musí být splněna podmínka uvedená v odstavci 1 písm. c) bodě 2.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    KLAIR: informace bez zaruky. Rikala nam to taxikarka, co nas vezla z letiste. Mela by byt vyjimka. Rikala, ze ale vetsinou rodice sedacky objednavaji.
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    VERCA_ZABA: Ja v lese s ditetem uklouzla nekolikrat a vzdycky predevsim na kolena a ruce, na dite nikdy. Ale ty ruce bych tam strcila i bez ditete, ze jo, to je beznej reflex.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    PROMETHEA: v taxiku taky nemusím mít dítě v sedačce?
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    Nečetla jsem celou diskuzi: jen dodam, ze v taxikach a v mhd neexistuje povinnost mit dite v sedacce. A tam uz fakt nevidim rozdil z hlediska rizika: jestli sedi rocni dite nekde na sedacce, mame na kline nebo je dite v satku. Naopak ten satek je mozna pocitove lepsi, ze dite kdyztak leti s mamou a o tycky se zarazi matka...
    Jedine priksirovanej kocarek je mozna jinde, ale stejne vetsinou deti sedi v kocarku navolno...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam