• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    Ono bude dost záležet na konkrétním nosítku, z čeho je ušitý a kdo ho dělal. Určitě bude pohodlnější, a to jak nosícímu, tak nošenci, celošátkové, než šité z látky. Pak typ, jestli přezkové, vázací, nebo hybrid, případně jestli se křížej popruhy nebo ne. Já nosítek už, díky testováním, vyzkoušela docela dost a ty šitý z šátku to dítě fakt obepnou líp, nošením změknou. Ale je teda pravda, že já šátek používala jen chvíli, upřednostňovala jsem vázací nosítko a teď jsem přešla na přezkové.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    já mám tedy půjčenou manducu týden a za tu dobu jsem šátek nevytáhla ani jednou...
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    AOTEAROA: hlavni je rozdil asi v tom, ze satek vazes pokazde „na miru“. Tobe i diteti. Nositko, ac sebeflexibilnejsi bude vzdycky sedet min.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Obecně nosítka mi přijdou lepší až na větší děti, které už třeba chodí a tak. Je to prostě trochu jiná konstrukce. Mám teď v synově roce nosítko a musím říct, že šátek je tedy o mnoho lepší. Obojí má své výhody, ale přijde mi že nosítko má výhody spíš pro rodiče, a ne zas tak velké. Osobně se mi na něm líbí, že si můžu jednoduše hodit dítě na záda a když usne, podržet mu hlavičku kapucou, a navíc se mi dítě nevykapsuje. Dopředu mám fakt mnohem radši šátek, nikde nic nevadí, netlačí, lépe se mi podsazuje a vůbec. Nicméně za zásadní výhodu nosítka beru, že lépe větrá, jak nemá člověk kolem sebe tolik látky.

    Jej takový zamyšlení pátý přes devátý. Mám to nosítko pár dní a ještě jsem se s ním úplně nesžila, navíc je z dost silného šátku.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    CAMELLA:
    PROMETHEA: u druhyho budu taky nosit v satku od narozeni, chceme druhy co nejdriv a na sourozeneckej kocar bych v mhd nemela nervy, takze varianta miminko v satku a Marecek ve sportaku/golfkach se mi zamlouva asi nejvic.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    POZITRON: Samozrejme si nedovolím komentovat tvůj konkrétní případ, ale jinak pokud je dítě dobre navázané, tak nevadí nošení v šátku už u novosku...
    Třeba i česká pediatrická společnost k tomu vydala souhlasné vyjádření (a já, pokud to půjde, mám šátek už připraveny a nosit chci “odmala”)
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    POZITRON: ja teda satkovala asi od dvou tydnu, vzdycky jsem slysela jen o rozdeleni uvazu, co jsou a nejsou vhodny pro novorozence
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PROMETHEA: to samy rikala i pediatricka, Markova pater by z toho nadsena nebyla. dokud dite nedrzi poradne hlavu, je nositko zlo a to samy plati pro satek
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    POZITRON: to slysim prvne, dekuju za info. Cekala bych spis, ze se to fyzio nelibi u matky
    KAI
    KAI --- ---
    POZITRON: nic nemen ;) ja mam pocit, ze nyx uz je na nejake meneni ikonec cely nejaky stary :D pryc jsou doby, kdy si treba koudy menil ikonky jak ponozky :D
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    KAI: je to ot, ale mam tu ikonku od roku 2001 a je mi lito si ji zmenit, jsem na ni zvykla. vim, ze je na ni nasranej chlap, ale tehdy jsem tady potrebovala bejt pred spoluzakama inkognito, proto i muzskej nick. :) a dekuju
    AOTEAROA: dik, nafotim lip a pak se rada dozvim, co udelat lip nbo jinak.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    PROMETHEA: protoze mel kluk moc tezkou hlavu a ve vertikalni poloze byl takovej zhroucenej. byl to i duvod, proc mu trosku dyl trvalo, nez zacal past.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    POZITRON: muzu se zeptat, proc jste meli zakaz? Narazila jsem na nedoporucovani noseni na strankach fyzio celkove k rekonvalescenci po porodu
    KAI
    KAI --- ---
    POZITRON: je, ja te asi poprve vidim na fotce :) vypadas dobre! slusi vam to :) vypadas pratelsteji jak na ikonce! :D :D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    POZITRON: z té fotky není vidět nicmoc víc, než že ti to sluší :-) cjcjce to dát ruce pryč a fotku spíš ze strany a zepředu, bez těch rukou.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    POZITRON: a uvitam jakoukoli radu, co je spatne
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SIMCIIQ: U Manducy to chce hodně si pohrát s nastavením všech pásků, rozdíl mezi super pohodlným nošením a bolestí zad je nepatrný. Mně hodně vyhovuje po nasazení dítěte a dotažení ještě trošku přitáhnout ty přední pásky na ramenou, co vypadají, že tam skoro k ničemu nejsou. Dítě se víc přibalí k mému tělu a těžiště se sjendotí.
    POZITRON
    POZITRON --- ---
    teprv se s nositkem ucime, driv jsme meli od rehabilitacni zakaz :)

    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Za měsíc začíná festival těhotenství, porodu, rodičovství.
    Bez dobrovolnic a dobrovolníků by nemohl fungovat...
    S kterou z vás se potkám?

    Dobrovolnictví | Světový týden respektu k porodu 2018Světový týden respektu k porodu 2018
    Dobrovolnictví | Světový týden respektu k porodu 2018Světový týden respektu k porodu 2018
    http://respektkporodu.cz/dobrovolnictvi/

    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    v Praze se dají vyzkoušet nějaká nosítka:
    ZkusNosítko.cz - půjčovna a e-shop s nosítky
    https://www.zkusnositko.cz/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam