• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    KAI
    KAI --- ---
    VERONIKAEMA: jezis chudero! to je teda pech!! bojkoterka jedna mala! :D
    BODY_SUIT
    BODY_SUIT --- ---
    Kdyz uz jsme u těch prodejů, mam na prodej RS Sestrice rozmarynove bylinky, rich triweave vazba, 100% bavlna 330gr po praní a pak zanošenou Himalayu ve velikosti delší 5 - len, tec merino, bavlna, 385gr - šátek na slony :) kdybyste některá měla zájem, pište do pošty, potřebuju se jich zbavit, abych pořídila níže zmíněnou Dekku :D takže jsem velmi ochotná jednat o ceně



    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    prodávám tento šátek ve vel. 7 (délka cca 5,2 metru)

    Yaro Braid Black Natural Seacell 85 % bavlna 15 % seacell - iSatky.cz
    https://www.isatky.cz/cs/seacell/4689-yaro-braid-black-natural-seacell-85-bavlna-15-seacell.html

    Yaro Braid Black Natural Seacell
    složení: 85 % bavlna, 15 % seacell
    gramáž: 290g/m2

    pocitově spíš tenčí, pevný, přesto pěkně nosný, snadno se váže, má těsnou vazbu a tak není náchylný na vytahování nitek (jako třeba dekka, kterou jsem po zásahu suchým zipem včera půl hodiny opravovala :D). nošený tak 8x tipuju, je to šátek manžela, je s ním spokojený ale není to srdcovka, tak si prý na další dítě klidně vybere jiný :))

    cena 2150 včetně doručení poštou.

    KLAIR
    KLAIR --- ---
    GUDRUN: můžeme odpoledne, třeba ve čtyři....
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KLAIR: já bych rada se přišla podívat, ale zatím pracuju. donést bych mohla aspoň caboo.
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    AOTEAROA: ja mam půjčenou fidellu od segry a prijde mi docela silná. A Hlavne je to tak 80 cm sire, tak je ji hrozne moc. Snad si zvyknu. Muzu si ji zatim nechat, tak nebudu utrácet za jiny.
    Takze mam fidellu šátek, ring sling, manducu a fidellu nositko. To bych mohla vydrzet po cele nosici obdobi.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    CAMELLA: s tímto souhlasím. A to zanošení není u tenkých šátků moc potřeba většinou. Tedy u toho složení co píšeš. Osobně jsem tenkých šátků na novoše tolik nezkoušela, a osobně bych šla do něčeho kolem těch 250g s bambusem, pokud chci nový. Kdyby mi nevadil použitý, šla bych asi klidně do nějakého jiného složení v zanošeném stavu. Ale ten bambus se nebude fakt muset žehlit.
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    IFKA: mně byly na letního novorozence doporučovány little frog s bambusem a nebo loktushe s tenclem, ale tam asi bude nutny zanošení, jestli jsem to dobře pochopila...
    IFKA
    IFKA --- ---
    AOTEAROA: kromě Herbeja je od Moishy i něco jiného na novorozence? vizuálně bych měla i jiné favority od jiných značek, ale hodně mě láká, že slýchám z více stran, jak je Steel jemný.
    zatím jsem všechny šátky měla okolo těch 300, tak to mám jako limit, že by to ušlo, ale nemám pak už na ty s nižší gramáží tak dobré rozlišovací schopnosti, ještě jsem jich zase tolik neosahala :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    IFKA: jak jsem četla, chtěla jsem ti doporučit Herbejo, ale pak jsem došla na konec :) mno a Vatanai nemám osobní zkušenost. ty bavlněné novorozenecké šátky od Moisha jsme teď měli na lokální testování, a jsou opravdu moc příjemné. takže já bych do některého z nich šla, pokud ti padnou do noty vzhledově. a co jsem vyčetla, tak ten Steel je fakt nejjemnější. ono často záleží jakou konkrétní přízi se jim podaří sehnat, a 100% bavlna může zkrátka být 1000x jiná.
    jen bych teda 300g nenazývala nízkou gramáží ;) nízká je u mě tak to 270 maximálně. my máme doma novoškošátek Fidella a má 220 g, spíš teda bohužel, protože jsme ho pořídili až když byl syn větší. Fidella má hodně tenké šátky a jsou moc příjemné.
    IFKA
    IFKA --- ---
    Začínám pomalu shánět šátek na minimimi. Chtěla bych, aby měl nízkou gramáž (300 max, klidně 250 i méně), byl co možná bezúdržbový, hlavně aby se nemusel žehlit, byl pěkně měkoučký a úvaz dobře držel a neklouzal a nevěšel se :) jsem ze šátkování staršího dítěte namlsaná ze Solnce, který držel jako žádný jiný, tak trochu doufám v podobný zázrak i u nízkogramážních šátků :) Barvy neutrální a vzor minimal/organický. Příměsi mohou být a nemusí, nemám úplně preference.
    Existuje vůbec nějaký šátek, který bych mohla i dát do sušičky?
    Zatím mi nejvíc padnul do oka Moisha Herbejo a Vatanai Whitsunday.
    Moisha Herbejo Steel Šátek na nošení dětí - moisha.cz
    https://www.moisha.cz/satky-classic/moisha-herbejo-steel/
    Whitsunday - Vatanai baby wraps
    https://www.vatanai.cz/shop/whitsunday.html
    Jakou máte konkrétně s těmito šátky zkušenost? Je nějaký jiný, který byste mi doporučili?
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    KLAIR: Myšleno v Praze? Ráda.
    PETPET
    PETPET --- ---
    KYO: ja jsem zacala nosit asi tyden po sekci. Ale zalezi, jak se citis. Pokud te jizva boli, tak bych to nehrotila a pockala...
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    Tak jsem na srazu nebyla, dítě mi onemocnělo. Ale napadlo mne, co udělat nyxí nosicí sraz? Přinést svoje šátky a nosítka na ukázku, vzít s sebou ratolesti...? Co si o tom myslíte?
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    KYO: já prvně navázala po dvou týdnech
    KYO
    KYO --- ---
    Ma nekdo informace o tom, kdy se muze zacit satkovat po cisarskem rezu?
    Dost me to furt boli, tak predpokladam, ze mam mit klidovy rezim cele sestinedeli?
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    TAPINA: Slysela jsem, ze vyrobce uz nedoporucuje co se tyce manducy a novorozenecke vlozky
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    Tady je k tomu vyjádření, proč se nedoporučuje:
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAI: Ta látka je diskutabilní, ale když se tam nakonec "slehne" do nějaké definitivní polohy, tak ji v podstatě mezi koleny má (dostane se tam ta širší část vložky), zbytek bez pochybností splňuje. Fakt nevidím problém, já si doteď myslela, že se to nedoporučuje kvůli nedostatečno fixaci hlavičky (což teda jo, hlavička leží volně na prsou a nesmí se s pidi miminem holt moc poskakovat), nohy jsou absolutně správně.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TAPINA: já jsem si na ultramalou Báru trochu povolovala bederní pás a nožičky jí dávala pod něj :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam