• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    TAPINA: já jsem si na ultramalou Báru trochu povolovala bederní pás a nožičky jí dávala pod něj :-)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Tady je asi nejnázorněji ukázáno, jak to má správně vypadat
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAREN: Tady je ta jednička ale úplně blbě :D Novorozenec má v mít nohy celé uvnitř, protože mu prostě nedosáhnou správně ven. Tohle je visítko.
    KAI
    KAI --- ---
    TAPINA: ja se nechci nijak dohadovat nebo ti neco vyvracet, samozrejme je uplne v poradku, jak se rozhodnes nosit a verim, ze to dite nezabije ;) Ale for the record - novovlozku nedoporucuje 10 poradkyn noseni z 10 a opravdu si nemyslim, ze by to bylo nepochopenim jeji funkce. Novorozenec nema mit nohy podeprene ve 3 bodech, ale ma mit latku od podkoleni jamky k podkoleni jamce, kolena vis jak zadecek a zakulacena zada.
    KAREN
    KAREN --- ---
    tady je asi celkem funkcni srovnani novorozeneckejch reseni manduky



    Ottawa Babywearing Group: Manduca's 'Size It' Review
    http://ottawababywearinggroup.blogspot.cz/2014/04/manducas-size-it-review.html?m=1
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PROMETHEA: Někde ty nohy mít musí, no. V podstatě tam "sedí" jako když sedí člověk na nízké stoličce s nohama od sebe, má podepřené tři body.
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    TAPINA: ja mam ultrastarou manducu a na nosicim workshopu mi bylo receno, ze radsi vubec nepouzivat. Posilam info dal, jak jsem slysela.
    Je mozny, ze ty novejsi uz jsou poreseny ergonomicky..
    Pokud jsou nozky do M, tak asi ok. Zapreny by podle me ale nikde byt nemely...
    Je to tezky takhle popisovat bez obeazku/live..
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Tady to dost zavání nepochopením, jak ta vložka vůbec funguje. Ona je mezi nohama úzká, to ano, ale to ničemu nevadí, protože v ní váha dítěte nespočívá. Dítě má v pozici do M nohy zaražené o bederní pás a ta vložka jen přidržuje zadek na místě a udržuje dítě rovně.
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    PROMETHEA: Jak z ní může dělat visítko, když tam není kam viset? :D
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    GUDRUN: hlavně si to vyzkoušej, některým lidem (včetně mě) je to krajně nepohodlné. navíc mi vadilo, že jsem defakto jednou rukou nemohla moc hýbat, jak jsem kolem ramena měla tu látku.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    KLEVKA: tak to musím nastudovat, kdybys mela vhodněj link, privitam. RS jsou mi nějak sympatický, nevím proc
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    TAPINA: jak rikaji holky...ta novorozenecka vlozka dela z manducy visitko
    Ja zatim cekam, az mi dite do manducy doroste
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    GUDRUN: ja pouzivala rs uz od 3tydenniho mimina....
    KAI
    KAI --- ---
    tady ma pani cimsi stazenou latku mezi nohama miminka, je to videt?

    KAI
    KAI --- ---
    TAPINA: ty mas kolem pasu bederak, dite ma mezi nohama zadovou operku. je to sice spojeny, ale ne, neni to totez. zkusim najit obrazek, nekde to bylo vyfoceny
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    od jakého věku / vývojové fáze lze použít ringsling?
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    CAMELLA: manducu doma mam.
    A segra ma fidellu a ring sling a prave jsem zjistila, ze i nejaky šátek. Tak budu zkouset. Dekuji vsem za rady, trochu jsem si to sesumirovala.
    A urcite zajdu na nejbližší nosici sraz.
    Jeste jednou Dik. Az zas nebudu vedet, zeptam se.

    GUDRUN: Dekuju!
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    Nehledě na to, že ani já nejsem zrovna tintítko a nešlo mi ani přiložit malé mimino kolem břicha tak, aby nemělo vykloubené nohy až do provazu. Ono totiž hodně bude záležet i na konstituci nosiče. U nás mohutnějších je manduca s novorozeneckou vložkou v pohodě, dítě sedí jak má, je pevně obepnuté, hlava mu nelítá, protože ji má uloženou na prsou. Pokud má někdo 50 kg, 60 cm v pase a žádná prsa, tak to bude o dost jinak :o)
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    KAI: To si moc nedovedu představit, teda. To, co má miminko mezi nožkama, má zároveň maminka kolem pasu, když se to jakkoli stáhne, tak už to v pase nebude sedět.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam