• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    Tak ono neni prý nutný, aby dítě sedělo, ale aby aspoň dostatečně dlouho lezlo, prostě aby bylo zpevněný. Ono i to nandavání v šátku a nosítku je jiný, plus je snad ještě rozdíl jestli látkový nebo šátkový nosítko. Třeba v šátkových mei tai se taky může snad už od narození.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    JANISKA: Ještě mě napadá, že pokud má někdo kulatý záda, tak to třeba takovej problém není. Ale když si představím, jak vypadají běžný zdravý záda (a kde je lordóza a kde kyfóza) a kam většinou člověk dítě na zádech v nosítku dokáže umístit, tak mi fakt dává smysl s tím nošením na zádech v nosítku tak moc nespěchat.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    KLEVKA: Když jsem byla na kurzu nošení na zádech, uváděla paní školitelka jako důležitej důvod, proč už má dítě v nosítku bejt seduschopný to, že minimálně v běžnejch přezkovejch nosítkách nejde dát dostatečně nahoru, tím pádem na té špatné části zad má daleko víc tendence ke zmíněnému hroucení a pasivnímu sedu. Břicho a záda mají přece jen jinej tvar, navíc i poněkud jinou měkkost a přizpůsobivost :) Osobně jsem ještě neviděla nosítko, kde by šlo dát dítě na zádech do takový vejšky, jako to jde v šátku, ale umím si představit, že v nějakých hybridních nosítkách to možné je.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    v nositku nosim na zadech i kdyz samy deti nesedi. nevidim osobne teda zadnej rozdil, jestli neses na brichu, nebo zadech...
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    GLOBALISTA: no ja v manduce 3m nosila na zadech od 3m a neviděla jsem problém, vepředu od narození a taky ne. střídano se šátkem a neviděla jsem moc rozdíl. Mam ale velke pevne děti ☺
    GLOBALISTA
    GLOBALISTA --- ---
    HABRENKA: Musím přiznat, že já děti na záda přehodila dřív, než si sedly. A dokonce paní, co jsem u ní teď na jaře byla na kurzu úvazu na záda, říkala, že zrovna tohle moc neuznává, že ta ergo poloha tam je a mělo by to být ok i dřív. Samozřejmě pokud se dítě bude hroutit, dávat ho tam nebudu...
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    HABRENKA: protože v nositkach se prý na zádech děti mají víc tendence hroutit a nebýt úplně dobre zakapsovany než v šátku, který se da lépe dotáhnout. Není to speciálně o manduce, ale o nositkach
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    Máte někdo prosím video, kde vážou do batohu pětiměsíční? Hlavičku drží krásně, ale nevim, jak to na těch zádech “ubalancuje” :)
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    AOTEAROA: proc v manduce na zádech az když samo sedi?
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    PROMETHEA:
    v manduce, když samo sedí.
    v šátku, když si troufneš.

    doporučuju nacvičit batoh (konce už nějak zamotáš) a pak dle odvahy přistoupit k dalším úvazům, co se ti budou líbit třeba u Duhovky.

    zrovna si řikám že si se svým pětkovým šátkem možná zkusim tuto verzi DH:
    Double Hammock Tied at Shoulder (size 4)
    https://www.youtube.com/watch?v=9eYK-U5Yp6M
    PROMETHEA
    PROMETHEA --- ---
    Prosimvas, odkdy se da nosit na zadech:
    v manduce
    V satku (evtl. jake uvazy doporucujete pro dite 5m a trochu neohrabanou matku :)
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MYRTHIE1: diky....
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    KLEVKA: Ahoj, je to spíš růžová, taková malinová a ta druhá strana je spíš světle růžová.
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    MYRTHIE1: ahoj ta lenka je zajimava, jen prosim tebe je to ruzove, nebo cervene, to nositko? dekuju...
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    myslím, že tady... nebo ne? no nic, tak už mám odjinud...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    A obnovuju Vatanai Orkney.
    Dohromady s Manducou za 2000, kdyby nektera z vas chtela low cost noseni od zacatku do konce :-)
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Vatanai Orkney / Praha Západ/Praha / 1400 CZK ]
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    KLAIR: Mohla, vid. Ja to tu moc peclive nesleduju... tak to sorry, no :-(
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    KLAIR: a ptala ses nekde? :-D Taky mam jednu co nechci.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    KOTENCE: a nemohla jsi mi jí prodat, když jsem před měsícem sháněla?
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    Nestvete me! Zrovna davam Manducu do trziste a vy ji tu pomlouvate...
    Takze tady spam:
    [ OFFERINGNABÍZÍM: Manduca / Praha Západ/Praha / 800 CZK ]
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam