• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    AOTEAROA: Kamoska sla ke kadernici s ditetem v satku :D to ja bych nemohla. Jak si sednu zacne rvat
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    SOLEI: nápodobně, můj neodložitelný vzorek, který je neodložitelný i v roce a půl, by rozhodně nespolupracoval. Známá teď byla v kadeřnictví, kočárek s 9m holčičkou si dala vedle zrcadla, holčička si tam broukala, a maminka si nechala udělat melíry. Pro mě zážitek z jiné planety :-D
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    SOLEI: Ja mam kocar nejlevnejsi trojkombinaci co jsem sehnala, nejakej RafPol a chodim s tim behat naprosto bezne. Jasne tlacim pred sebou 14kg+dite a dcerka ma trochu horskou drahu, ale to je soucast treningu:D. Kdyz pak bezim bez kocaru nestacim se divit ze mam docela fyzicku. Jinak teda na pesi turistiku pouzivam nositko a funguje to. Co se tyce toho jak to vypada u cviceni v parku. Moje dite bud spalo nebo rvalo. A teda jeste dalsi vec na presuny vyuzivam zasadne chuzi. Kdyz nejdu behat nebo cvicit, mam pravidlo alespon 6km denne sviznou chuzi, coz se da udelat cestou na nakup.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    CAMELLA: Asi je otazka kam chodis. Na tom vitkove to dela moje kamoska se kterou jsem chodila na gymnastiku a ta nez zacnes ti zkontroluje diastazu aby vedela do jakejch cviku te muze hnat a pak se snazi opravit, vysvetlit... jako ono je nutny si uvedomit ze ackoliv maji ty holky kurz a nejaky papir od fitmami, ve vetsine to nejsou profi lektorky, ale holky co byly pred detma blazni do sportu, makaly jak srouby (a treba holt technicky blbe) a ted si chtej zacvicit i s ditetem a potkat nejaky dalsi podobne zalozeny holky... ale uprimne co se tyceni cviceni s detma a po porodu potkala jsem jen jedno (Iva Fiskandlova- centrum pohybu po porodu) ktery stoji opravdu za to a tam je natriskano na rok dopredu
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VAMPY:
    GUDRUN: jo, v tom hodně jedou některé moje kamarádky, hodně to zvažuju, jen mě odrazuje, že některé cviky dělají úplně špatně a zjevně je nikdo neopravil, což je dlouhodobě blbý třeba na zada, ale tak to si holt člověk musí hlídat sam no..
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Fitmami jsem chtela tez, nakonec jsem se tam nikdy nedostala a makala jsem doma dle videi :)
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    GUDRUN: Je to celorocne ;)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    VAMPY: to bude dobrý v létě. to už snad budu schopna i s kočárem někam jít :-) diky
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    GUDRUN: Ja chodim obcas na fitmami, ale to je bez satku. Je to vzdycky venku v nejakym parku (ja chodila na fitmami vitkov). A tedy pointa je ze dovlacis sebe ve sportovnim a dite v kocarku (kdyz je teplo tak na zemi na dece). Ktery spi,hraje si, beha okolo a ty mezitim makas.kdyz nespi,makas i s ditetem a pouzivas ho coby zavazi...
    PETPET
    PETPET --- ---
    TABBY: presne... Taky jsem myslela, ze uz je to konecne dobry. Ach jo..
    TABBY
    TABBY --- ---
    PETPET: Jak rikas :-( Uz tohle - https://backontrees.cz/sbohem-muj-maly-princi/ - je narocne, potom ty boje s pojistovnou, jestli ji zaplati lepsi lecbu ci ne... verila jsem, ze ma vyhrano :-(
    PETPET
    PETPET --- ---
    Holky, tak Jantarka Dandova prohrala svuj boj s rakovinou... Dost me to zasahlo - jeji videa o noseni a clanky me hodne inspirovaly. Byla to velka bojovnice!
    SHUKI
    SHUKI --- ---
    GUDRUN: jo,ve victory to jde mozna tak rok... prave jedna holka z tanceni si to tam dohodla se svou trenerkou,taky jsem planovala se tam zajit kouknout,ale asi sem to teda nestihla:-)
    z haju to je teda jeste asi dve zastavky busem,ale jak rikam,mrkni,treba najdes neco bliz,poznala sem za dobu chozeni asi tri nebo ctyri cvicitelky a vsechny byly v pohode.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SHUKI: co už bezi delší dobu? v tom victory fitness? prej už definitivně konci :-/ zbytek proguglim, díky! háje jsou sice kus, ale aspoň správný metro
    SHUKI
    SHUKI --- ---
    GUDRUN: to uz tam bezi nejakou dobu,jen asi se zarim to zase vic propagujou:-)
    chodila jsem na dance4mom,hosina je vzdycky nejaky zahrati,pak pul lekce cviceni/posilovani a pak tanec. chodila jsem k Lucce,ktera to zalozila a hodiny byly dobry. lektorek maji vic po cele praze i republice. vsechno jsou to maminy,ktery samy tancej a cvicej s mimcem,takze bych rekla,ze docela dobre vedeny. uz se dlouho dokopavam zase zacit chodit. Lucka ma i hodiny d4child-kde pul hodiny cvicej deti (je to pro cerstve chodici) a pul hodiny maminy a nove i d4mimi,to je pro uplny prtata,ale tam simyslim,ze to je jen pro ty miminka - tyhle hodiny jsou ve squash point arene (doufam,ze nekomolim nazev), kousek od haju. za sebe bych to urcite doporucila. blizsi info najdes na fcbk. a co je super,ze se neplati treba pololetni kurz,ale jednotlivy hodiny,pres leto je to venku,to je za 80,- v zime v ty telocvicne za 130,-.
    KLAIR
    KLAIR --- ---
    GUDRUN: chodila jsem tančit, ale učila to nějaká tanečnice, která vlastně neměla páru, jaké to je mít mimino v šátku (prudké otočky a tak). Navíc to byla nuda, protože se opakovala pořád stejná sestava....
    Ráda bych někam choidla (nejlíp kde berou multisport)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    ANGIOLETTO: tak tohle mela bejt vysloveně lekce pro matky s miminy... jsem zdravá, v pohodě, jizva zahojena, na nošení už zvykla, jen toho času, zvlast bez mimina, je zatím malo... a mela jsem to mit vysloveně pod nosem :-//
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    fitko u nás v Nuslích vyhlásilo hodinu cvičení pro matky s miminy v satku, v patek jsem mela jít na zkušební hodinu, ale odpadla jim lektorka :-/ ta myšlenka se mi fakt líbí. Nemáte něco podobneho ozkouseneho v širším centru Prahy?
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    Hezký článek pro začátečníky v nošení dětí :)

    Co vám o nošení v šátku nikdo neřekne? - iSatky.cz
    https://www.isatky.cz/rubriky/vse-o-noseni-v-satku/co-vam-o-noseni-nikdo-nerekne/
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    PETPET: Dik, zitra se stavim kouknout u nas.
    PETPET
    PETPET --- ---
    LUCIMO: meli je minuly tyden, u nas jeste nejake kusy byly...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam