• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    SIMCIIQ: jako asi bych nechodila na hodinové túry v -15, ale pokud bude nositku pod tvou bundou, tak vyvencit psa, do samosky pro rohlíky spoko.
    SUFFOCATE
    SUFFOCATE --- ---
    SIMCIIQ: ja ted chodim v -10, ale s dvoumesicni a je dobre zabalena, na hlave merino kuklu..
    MYRTHIE1
    MYRTHIE1 --- ---
    SIMCIIQ: Ja mam unorovy predloni a chodila jsem, i kdyz v sestinedeli byla jeste v kocarku. Na druhou stranu kdyz je v nositku/satku, tak je podle me pred mrazem kryty dobre, plus ty na nej i dychas teply vzduch. Takze na chvilku bych sla, kor jestli mate spolecny nosici obleceni.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    SIMCIIQ: Ja mam unorovy minulej rok a kdyz bylo pod -5 ven jsem nechodila...ale urcite zas existujou zensky co by sly
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    SIMCIIQ: já bych řekla, že prcek proste gravitací trochu sjede, však to nositko je ze šátku a tím pádem trošku pružné. Možná na začátku méně dotáhneš a proto je to pak znatelnější. Pokud ti nevisí proklatě nízko u pasu, neřešila bych to
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SIMCIIQ: váhala jsem popruhy vpředu na mašličku a nedělo se mi to. ale vlastně nekdy podkluzovaly ty udělatka na zmenšení kapsy, pak by se mohl propadat hloub jakoby do zvětšující se kapsy, tím to být nemůže?
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    GUDRUN: drzi a krizim :(
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    MAAJAA: jj ja prave vim a jsou mu jen 3 tydny, vcera jsem byla doma, ale nekdy musim jit vencit psa nebo malou bosorku .. myslela jsem, jeatli tu nekdo nema lednatko a jestli v sestinedeli chodil ven
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    SIMCIIQ: přemýšlím a nevím. bederak ti drží na místě? pak leda málo utažený popruhy, ne? Krizis na zádech?
    MAAJAA
    MAAJAA --- ---
    SIMCIIQ: co si pamatuju tak novorozence není doporučeno brát ven když je pod -5, ale asi záleží na jak dlouho
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    Co delam spatne? Utahuju? Porad mi sjizdi storch nositko.. ted jsem navazala i doma a be jen na ven a po pul hodine mu uz nedam pusu na hlavicku.. bederak mam pod prsy, uz neni kam ho vys dat..

    plus mate tu nekdo zimni dite? Nevim, jestli s nim jit ven, kdyz tu mame -8. Babicka vyvenci prvni dite, tak neni nutnost jit ven..
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    PETUL_KA: HA! říkáš, že program certifikovaný od woolmarku je OK? Ten má ta naše taky :-)
    PETUL_KA
    PETUL_KA --- ---
    LUCIMO: nektery merino ma superwash upravu a vydrzi hodne, nektery nema a pousti oka a srazi se. superwash je chemickej proces, takze uz to pak neni uplne tak pure prirodni material, nema tolik (mozna zadnej?) lanolinu, ale vydrzi to vic. na pracce mam certifikovanej program na vlnu od woolmark a ten je ok, program syntetika na 30 ma asi prudky zmeny teplot a tim jsem srazila par veci, ktery urcite nebyly superwash
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    v tomhle počasí je super mít na sobě oblečení z merina, když se zapotíte, tak to nestudí. mám doma dvě rostoucí bodýčka a zjistila jsem, že bohatě stačí jen jedno, protože se to téměř nikdy nepere (pokud to děcko hodně nezamatlá) a to druhé mi tu jen leží. kdybyste ho někdo využil, tu je inzerát:

    [ OFFERINGNABÍZÍM: Merino rostoucí body - téměř nové / celá ČR / 650 CZK ]

    syn ho nosil od půl roku, teď mu budou dva a nosí ho stále, i když už je nakonci té udávané velikosti tak vím že ho ještě příští zimu unosí, i když už mu budou trochu krátké rukávy (je dlouhán).
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    Uff! Konecne po asi bambilionu pokusu se mi podarilo navazat batoh! Nejdriv se starsi a pak s pulrocnim miminem. Ale pohodlny to moc neni, musim to jeste vychytat
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    LUCIMO: když Peru merino v pračce, tak kvalita materiálu je ok, ale pouští se oka :-/ asi moje blbost, že to neperu v pytlíku. tak radši peru v ruce :-/
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    Nechci strašit...ale peru vsechno merino v pracce. Bez ztrát. Az do nedávná. Srazila jsem manzelovo triko z Lidlu za 400. Drahé veci přežily a tohle se srazilo.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    AOTEAROA: to někoho fakt napadne ignorovat instrukce u půjčeného šátku? No potěš tedy :-(
    Já budu asi radši paranoidní, jak to má baie s háklivostí merina, nevím, ono to dost sejde na zpracování. Na druhou stranu, snad to nebudu muset řešit nějak často, pak už se to dá strávit (jinak bych do toho ani nešla)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    SKLIBA: hele tohle nevím no, popravdě nad ledovou vodou jsem nepřemýšlela. Vlně vadí hlavně velké teplo. I proto je nejlepší v pračce mít program na vlnu nebo hedvábí, mělo by to snad dávat pozor i na náhlé změny teplot. Každopádně tohle praní mám doporučené od českého výrobce Moisha, mají to vyzkoušené a kdyby měli prát všechno ručně, když to testují...

    V každém případě obecně platí, že na vlnu fakt bacha, už jsem ve skupinách slyšela mnojo smutných příběhů. Hlavně v případech, kdy někdo ignoroval že šátek není jeho a nemá ho prát...

    Já mám merino Moisha a ten šátek je jako nový, přitom jsem ho prala v pračce tak 4x.
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    AOTEAROA: tyjo já se té pračky docela bojím, jak venku mrzne a jsme v rodinném baráku tak studená nám tu teď teče fakt ledová, v prádelně tuplem, tak je první na připojení k řadu... ale možná by fungovalo přemáchnout v ruce a pak nechat na 400 vyždímat...?
    (jo jsem trochu připos... nechci si zmršit funglovní šátek hned při prvním praní)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam