• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KLEVKAŠÁTKY, NOSÍTKA(ergonomická)

    Diskuze se týká kontaktního rodičovství, ovšem šátky a nosítka jsou velké téma hodné svého vlastního klubu. Společně si poradíme jak na to zdravě a hravě a taky se ujistíme že v tom nejsme sami. Budu ráda za nosící fotky, podporující příspěvky, tipy kde sehnat kvalitní šátky a nosítka ale i doplňky k nošení. (bundy, mikiny, příruční tašky, slintáčky na popruhy, návleky na nohy, kukličky no co vás vše kolem a kolem napadne) Další věc, za kterou budu moc ráda, jsou recenze a názory na různé šátky a nosítka aby se mohl zorientovat opravdu každý kdo má chuť nosit.... Ergonomickému nošení zdrar...!
    rozbalit záhlaví
    DINEN
    DINEN --- ---
    STARDAY: Ha, že bych nebyla až tak marná, že by to bylo aspoň částečně i nosítkem? To by byla dobrá zpráva! Akorát šátek nedávám - odjakživa jsem totální lama na uzly všeho druhu a nejsem schopná k vlastnoručně zavázanému šátku cítit důvěru :D
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    DINEN: On je dost rozdil v pohodlnosti jednotlivych pomucek. S manducou bych ven nesla, byla mi strasne nepohodlna. Se satkem sem nemela problem vynest syna na horskou chatu 700 vyskovych metru v hlubokym snehu :)
    DINEN
    DINEN --- ---
    CAMELLA: Díky, to nandání jsem zrovna zkusila a vypadá to nadějně! :) Mimochodem, je nějaký zásadní rozdíl v tom, jak se dvouleťák nosí v manduce a jak v některém z těch nosítek, co jsi psala? Okem totálního laika to všechno vypadá podobně :) Ale pokud by tam byly nějaké podstatné výhody, tak bych obměnu "vozového parku" zvážila, každé usnadnění života se hodí. Já obecně nejsem na nošení moc dobrý materiál, jsem za chvíli utahaná... Fakt obdivuju lidi, co nosí každý den, zvládají velké tůry a tak!
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    DINEN: máš můj obdiv, že tahas dvouletaka v manduce :).
    Nicméně krosničky jsou peklo, hrozne blbě těžiště atd, děti jsou v tom zhroucené - to by sis nepomohla. Spis bych koukala po nositku typu Skaldino, Aloe toddler atd. Co se týče zad, někdo nandava z lehu, ale já mám ráda návod od duhovky, je to fakt jednoduchý.
    ' walk like an Egyptian ' - backcarry with a full buckle
    http://www.youtube.com/watch?v=3BL5qKBvoSQ
    KATIA
    KATIA --- ---
    DINEN: vůbec se v nostikach nevyznám, ale mám toto beco: https://goo.gl/images/J763eR
    a tam se dítě vlastně vloží jakoby dovnitř, takže ho můžeš nandavat jen na těch ramenních popruzich aniž bys měla upevněný bederak - snad to popisuju srozumitelně :-) když ho do toho dostaneš, tak pak stačí nahodit, nemusíš ho nasazovat už na sobě a nějak přesouvat nebo jak se to dá dělat...
    DINEN
    DINEN --- ---
    Zdravím, potřebovala bych poradit s nosítkem pro dvouleťáka (dost nespolupracujícího :). Zatím mám manducu, ale břiše už ho dlouho neunesu a na záda si ho sama nedostanu. Nenapadá vás nějaké nosítko, do kterého bych ho umístila a pak si ho hodila na záda? Přemýšlela jsem o krosničce, ale ty které jsem viděla mi připadaly hrozně neohrabané a už mě pár lidí varovalo, že dostat si s dítětem na záda sama je dost peklo... Neplánuju ho v tom nosit nijak často a dlouho, tak mě extra nestresuje ergonomie, ale aspoň přiměřeně pohodlné by to být mělo...
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    VAMPY: jak říká CAMELLA - má to měkká záda (vyztužuje se max. pro stabilitu tělo vatelínem, určitě ničím tvrdým), je ideál, aby byla taška spíš větší, tudíž popruhy půjdou kolem dítěte, a nosí se na zádech přes dítě hodně na volno, jen aby drželo a nesvíralo. Nebo v případě menšího nákladu/menší tašky se dá nosit jako crossbody (já ho takhle používala s dítětem vepředu a báglem na zádech na věci, které jsem chtěla mít víc při ruce), tam se zase hodně zúročí uvázat popruhy na posuvný uzel (nebo u opravdu pěkně dlouhých popruhů na "autíčka") a pak přizpůsobovat
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    VAMPY: ma to tolik povoleny popruhy a měkký zada, že to nikoho nerozmackne:)
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    VAMPY: Vlastne jenom diky tomu ze jsem zatim nesehnala zadnou tasku kam bych nacpala pliny, nahradni obleceni, deku a jidlo nenosim na zadech kdyz nejdeme na vylet dva (jeden dite druhej batoh) a tuhle jsem se s tim nasim 9kg pokladem tahla 10kilaku na brise a takhle vycerpana jsem jeste nebyla. Stacily mi i blby 3 kilaky. A kocar zacal bejt krajne nepraktickej, neb izrael je sice baby friendly, ale ne kocar friendly...
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    Jak se vsechny ty batohotasky nosi kdyz ma clovek hozeny dite na zadech? Ja videla jen fotky jak to lidi daj pres dite co maj na zadech a to mi prijde totalne na prd, neb ja kdyz batoh vybavim vsim tim jidelnim a plenkovym proviantem co potrebujeme na prochajdu do mesta, tak to by to dite mezi mejma zadama a batohem rozmacklo...
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    CAMELLA: působí to, jako bych to síla ja ve treti tride na hodine pracovních činnosti. Nebo vlastne kdykoli jindy. :-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    LUCIMO: jo, fakt ošklivý a působí hrozne nekvalitně, nebo jak to říct :)


    GUDRUN: jinak zkusila jsi, jestli ti nepůjdou na tvém batohu povolit popruhy, aby šel hodit na zada přes prcka? Někdo to tak taky dela
    LUCIMO
    LUCIMO --- ---
    CAMELLA: jak se mi nosítka od Petry libi, tak tohle je děs běs. Bleee. To radsi tu ledvinu
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GUDRUN: je, fakt hrozne :)
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    VAMPY: zajímavý řešení, kdybych nic před akcí neměla, tak lepší, než batoh na břiše. a mohla bych kompatibilitu s nosenim vyzkoušet. 10l je málo, ale aspoň něco!
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    CAMELLA: je to příliš ošklivý :-)
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GUDRUN: V nosici skupině jsem četla nadšenou recenzi tohoto, ale teda nevím jak je to pohodlný (a estetika nic moc) http://m.skaldino.cz/skaldobag2/#!
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    GUDRUN: Ja zvazuju pro noseni na zadech zkusit tohle
    SKLIBA
    SKLIBA --- ---
    GUDRUN: pokud budeš šít onbag v kombinaci kepr/softshell, určitě doporučuju udělat to softshellové tělo extra a popruhy našít na něj jako jeden pruh (i kdyby měl být třeba na prostředku napojovaný), tzn. přes boky i pode dnem a pokud možno ještě navíc ta místa, kde končí tělo tašky a odkud jdou popruhy samostatně, ještě řádně zpevnila (třeba prošitím na "zámečky" či tak). Co jsem zjistila, je tohle místo nejvíc náchylné na to, že se to bude trhat, vytřepovat ve švu a to hlavně na té straně klopy - a to jsem používala relativně hutné, pevné látky. U letního softshellu se bojím, že by to mohlo být ještě citelnější hlavně na to vytřepení.
    GUDRUN
    GUDRUN --- ---
    chystáme se o Velikonocích na vandr a řeším zavazadlo pro sebe. ponesu prcka a ráda bych i na zádech. většinou chodíme tak 15km denně. bude mu 8m tou dobou. počítám s tim, že něco udame kamaradum do batohu, ale nechci muže sedřít. je k nošení na zádech nějaké jiné vhodné zavazadlo než onbag? pokud ne, beru onbag, máte nějaké doporučení? ideálně aby něco vydržel, nebyl hned jak prase... i si ho zvládnu ušít, přišlo mi to fakt snadný, ale klidně koupím. měl by na tohle letní softshell s podšívkou nějakou nevýhodu? a popruhy třeba z kepru nebo tak něco.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam