• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANDERUlov si svého hipstera! // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)
    // a hipsterky (hlavně žádný mainstreamerky)

    rádi se podíváme na fotky již zmíněných hipsterů a hipsterek, zajisté to bude dobré pokoukání :)
    rozbalit záhlaví
    FOO
    FOO --- ---
    GIRAFFKA: dá se to tak říci. Kácím si dřevo sám v zarostlém obecním sadu, který kdysi sázel můl praděd.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    a v tom krbu, doufám, topíš těma fairtrade biodegradable handmade organic polínkama s příběhem?
    FOO
    FOO --- ---
    KEPASO: ušití 4 kusů tak hodinu? To by i podvyživený dítě čínskýho politickýho vězně mělo za 10 minut. A ten biodegradable materiál ja taky supr, chápu správně, že se ti ta věc za dva roky rozpadne, jak to dycky píšou na kukuřičných igelitkách? Ale jasně, proč používat na nákup tašku, když i při této všední činnosti mohu být za čůráka zapózovaného až na půdu, že.
    VYHULENY_UFO: no podle těch plísňovejch mrkváčů, co z půlky nosej, bych se obával nejhoršího.
    KEPASO: hele já teda nevim, v jakým klubu mladých luštitelů nakupuješ, ale u nás v Bille i všech dalších krámech, kam chodim, ani neni nutný vyndavat ovoce z košíku, prostě podáš k odpípnutí jen tu samolepku vylezlou z váhy. A pokud si to vážej sami, dokážou to - šokantní - i bez pytlíku. Jinak já si obyčejně v krámě beru lepenkovou krabivi, kterou pak použiju k podpálení krbu.
    FARFELOO
    FARFELOO --- ---
    Tohle vás tady bude bavit!

    https://zpravy.aktualne.cz/...ajmu-kavarny/r~5b421cf2a52e11e7aacd0025900fea04/?redirected=1507064227

    A zároveň screen z diskuze o tomto článku na facebooku.

    KEPASO
    KEPASO --- ---
    RSZ: super, sitovky hazu do kose a prechazim zpet na sacky.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    RSZ: Ted mne napadlo, ze byl byl super byznysplan, topit nejakym hrozne drahym biodrevem a pak to jelitum prodavat, ale vzpomnel jsem si pak na ty rucne vyrabeny polena, co tu uz taky probehly.. Takze zas nebudu dost bohatej na to abych mohl zit v souladu s prirodou :(
    JAYME
    JAYME --- ---
    KEPASO: Nakonec si tu igelitku můžeš dát i na hlavu, pro důstojný odchod.
    RSZ
    RSZ --- ---
    KEPASO: no u nás v sudetech sáčky do koše házet musíme, pokud tam budu házet jen šlupky od brambor, tak nevyrobíme teplo a chudým lidem v panelácích bude zima:)
    Technologie | Termizo a.s.
    http://tmz.mvv.cz/technologie/technologie/
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    JAYME: chapu vtip, ale igelitka na celej zivot je jako „ano, bude lip“.
    JAYME
    JAYME --- ---
    na plastech je prave krasny, jak se nerozkladaj. muzes mit jednu igelitku celej zivot a jeste ji odkazat detem. pak je to igelitka s pribehem. akorat ten pribeh je nudny, dlouhy a cely o tobe.
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    LOPIK: trideni odpadu uz tady probehlo. jestli nevidis rozdil v nevytvareni odpadu vs. vytvareni odpadu, pak asi neexistuje cesta, jak tohle vysvetlit.
    GANDHI: dve papriky jsou o reseni hmotnosti, ale deset paprik si mozna navazis, ale asi je nebudesdavat na pokladni pas po jednom kusu? nehlede na to, ze uz snad neexistujou obchody, kde si vazis ovoce a zeleninu sam, takze si nedokazu predstavit, ze bude pokladni zonglovat z deseti tvejma paprikama. samozrejme sitovka poslouzi dobre, to nikdo nepopira, ale vyjde na uplne stejny penize jako jeden tenhle frusack pytlik s temer nulovou gramazi.
    CASTROL: frusack je v podstate zaclonovina, tuzsi organza, s tim rozdilem, ze kdyz se ti protrhne nebude lezet na skladce desitky nebo stovky let, kdezto polyesterova zaclona jo.
    CASTROL
    CASTROL --- ---
    no, já jsem si tyhle pytliky ušila ze záclony za pár kaček...ale e-shop na to nemám, ani to neni žádnej koncept, jenom mě serou ty mikrotenový pytlíky, co se stejně roztrhnou, než to donesu k pokladně
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    KEPASO: jsem ochotnej da na vahu dve maly pariky i bez sitovky. krom toho znam i sitovky maly, ktery se zmuchlany vejdou do dlane a pojmou tak tak tri velky pomerance.

    pokud teda pominem fakt, ze danou ulohu by v danym pripade zastal klidne i pytlik z recyklovanyho papiru
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KEPASO: My doma odpad tridime..
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    LOPIK: a ten pak zahodis do kose. gratulace.
    GANDHI: sitovka se ale pouziva na odnos celyho nakupu. nebo ses ochotnej dat 2 maly papriky na vahu v sitovce, ktera vazi vic nez ty papriky?
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    kdysi davno nekdo vymyslel takovou vec - rikalo se tomu sitovka - kilo biocizrny do toho sice nedas, ale na druhou stranu neni treba vymejslet vymyslene:)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    FOO: ted me tak napadlo, myslis, ze hipsterky maji vous v kline?
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    KEPASO: nevim no, ja si je beru v krame zadarmo..
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    LOPIK: a kolik by takovej pytlik mel stat? tkanina je dost tuha, ma velkou hustotu na cm. je to v podstate sitotiskova tkanina, ktera z polyesteru o podobne hustote stoji pres 300 za m2, tahle z PLA je cenove vys. z jednoho metru usijes max 6 pytliku (v baleni jsou 4 + jeden tretinovej). usiti 4 kusu muze zabrat tak hodinu. pri mzde 80 kc/h se blizis k nejakym 3 stovkam jen za praci a material bez distribuce a zisku.
    LOPIK
    LOPIK --- ---
    XINDLX: Je to plast co se jen dela misto z ropy z kytek..
    XINDLX
    XINDLX --- ---
    LOPIK: píšeš plast, oni píšou tkanina na bázi kukuřičnýho škrobu.. to snad plast neni ne? pokud teda ta jejich unikátní tkanina neni redefinovanej plast
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam