• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OMNIHASHPodivnosti komunismu
    FILTHY_SAD_EMO
    FILTHY_SAD_EMO --- ---
    NELLAS: nezapomenout na přesličku a šípky!
    AIM_FREEMAN
    AIM_FREEMAN --- ---
    ZUZKAOU: mrazilo se to do čokolády...ledové kaštany;)

    DA_NIELA: néé nebrat mě iluze, určitě NELLAS: :)
    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    ZUZKAOU: Skladovaly se ve škole v šuplíku a na jaře se tajně vyvezly do kontejneru u hřbitova.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ZUZKAOU: Krmila se s tím zvířátka. Srnky a tak.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NELLAS: hele a co se s těma kaštanama vlastně dělalo? Pomerančovou kůru nejspíš na něco potřebovalo něco potravinářského - ale kaštany?
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    CROSS: ... a kaštany. Tuny kaštanů.
    I když... tohle všechno se nosilo do škol ještě v devadesátkách.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Školní sběr starého papíru a především pomerančové kůry.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    GAARQ: jojo, "zluty kamna" IQ 151 ;)

    v tomhle pripade nelze opomenout ani "splasenej hrebik" !

    GAARQ
    GAARQ --- ---
    kávová smetana (čtyři červené proužky na hliníkovém víčku)
    bikava
    sýr "sedmdesátka"
    nízkotučné mléko (v pytlíku s eklhaft nahnědlým potiskem)
    lampionový průvod
    pionýrský slib v "rodném" domě klementa gottwalda
    pionýrské schůzky (naši vedoucí došli, odfajfkovali si nás a šli do hospody)
    kuličky (dodnes si pamatuju aspoň tři druhy her - klasika, paša a komínek)
    žlutý ďábel aka IQ151
    členské známky
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    HWLLFFRDD: ó ano, mám doma ještě na památku schovanou "Japonskou kuchyni" z ukázkami např. suši, což je krásně zakomponovaná šunka v rejži obalená salátem (když nemáte řasu nori) a nebo nigiri suši z párku.
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    DA_NIELA: Navíc ten ten zápach, taková směs gumy a zatuchliny... brr. Pasuje mi do nějakého hororu, kde by mi při sledování bylo ouvej jen z toho pohledu.
    HWLLFFRDD
    HWLLFFRDD --- ---
    Mnoho podivností lze nalézt zde, pokud ještě neznáte...

    Dobrou chuť 1975!
    http://dobrouchut75.tumblr.com/

    DA_NIELA
    DA_NIELA --- ---
    VERCASKOCKAMA: K plynové masce jsem měla nepřekonatelný odpor. Nikdy jsem si ji nepřiložila k obličeji, vždycky jsem to nějak zašolichala. Ostatní děti radostně točily chobotem, mně bylo na blití.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Já si vzpomínám na každoroční měření rozměru hlavy (brada-nos) kvůli masky... dokonce jsem tenkrat umel i to "kruzitko" pojmenovat a nekdy ve treti tride me za to i nekdo pochvalil... :D
    VERCASKOCKAMA
    VERCASKOCKAMA --- ---
    BASNIK: Dík, vzpomněla jsem si na svůj hysterák v první třídě, že si na sebe tu obludnost nenatáhnu, protože mě ta maska (hlavně typ s chobotem) děsila... Tenkrát se mi o tom i v noci zdálo :D
    _PLASA_
    _PLASA_ --- ---
    Podivnosti, který zaseli do našich nebohých dětských mozků. Chodili jsme ve Varech k Puppu obdivovat bouráky zápaďáků, až nám to došlo.... Vždyť to jsou ti vykořisťovatelé, ty kapitalisti, co ožebračili dělníky a pořídili si tyhle káry! Myšlenku na objetí všech těch aut korunou už jsme naštěstí nedotahli k realizaci :)
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    SIMSALABIM: no to je fakt, my měli taky ve škole peška, hlavně ten obuch teda... chm, nějakej produkt dělanej na výchovu dětí..?:)) to by mě zajímalo, kde bych takovejhle dneska sehnala, kdybych ho jakože potřebovala.)
    SIMSALABIM
    SIMSALABIM --- ---
    Branne dny byly u nas vzdy ve velke oblibe, protoze byla moznost vypadnout ven, ikdyz v lete v plastence a v pytlicich to takova vyhra nebyla, ale znamenalo to alespon jistotu, ze nam nebudou vymejvat mozky rudou propagandou a ze si zalitame v lese...

    Jako podivnost me vzdy pripadala hra "chodi pesek okolo", teda nevim jestli se to da brat jako podivnost komunismu (ja to hral 83-85), mozna se to v ramci vychovy hraje dodnes, ale v nasi skolce byl pro tyhle prilezitosti specialni tezkej kozenej obusek, kterej jakoby z oka vypadnul z Obusku z pytle ven, a tim to teda opravdu bolelo. Napada me vlastne, proc ja blbec vzdycky koukal?? :)
    BASNIK
    BASNIK --- ---
    MALLORYNOX: ani se nedivim, imperialiste za rohem - clovek mohl cekat valku spis nez to, ze privezou melouny ;]
    MALLORYNOX
    MALLORYNOX --- ---
    BASNIK: ano, oblíbené rozptýlení! nezapomenu, když jsme ve druhé třídě takto vyzbrojeni pochodovali parkem brzy ráno a potkal nás místní myslivec, navracející se zrovna z flámu a málem z toho zjevení zhučel do rybníka. Nádhera!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam