• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KASUMIKam nejen v Praze na kurz vaření apod.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    LENZIE: jezisi alergie na mango? moje nocni mura :d uz ted mam na avokado, rajcata a banany.. mango, to bych prisla o jednu zivotni radost...
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KASUMI: Aha, tak to jsem zase zaspala... Akorát s mojí alergií na mango by sticky rice mohla dopadnout dosti nevesele :)
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    KASUMI: jj, na terasu, já to beru jako relax, většinu z toho stejně doma kvůli surovinám neudělám; report podám ;)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    mne se na to nechce hlasit, pze jediny, co chci, je ultimatni pad thai.. tak doufam, ze to casem da nekam na web :)
    mango sticky rice umim :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    MOIRAIN: na tu terasu? videla jsem fotky a vypadalo to hezky, tak dej vedet :)

    LENZIE: ona je uz nabidla
    S Kamu na cestách: Thajsko poprvé | Laboratorio
    http://www.laboratorio.cz/cs/kurzy/labuznicky-denicek-kamu-thajsko-poprve/1417/
    S Kamu na cestách: Thajsko podruhé | Laboratorio
    http://www.laboratorio.cz/cs/kurzy/cestovatelsky-denicek-kamu-thajsko-podruhe/1419/
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Ke Kamu jdu dneska na seminář, co nabídla za příspěvek na letenku, jsem dost zvědavá.
    LENZIE
    LENZIE --- ---
    KASUMI: O kurzu s Kamu jsem přemýšlela - sleduju jí od začátku a přijde mi hrozně fajn. Kurz na téma Thajsko podle FB plánuje, ale těžko říct, kdy to bude, když zase míří na Zéland... :)
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    KASUMI: Bych musel najít doma ty "osvědčení o absolvování" jinak ty kurzy nedám.

    Sushi si ale pamatuju, takže tady máte pár detailů:

    Fortky z kurzu "Sushi od A do Z pro představu.

    Co teď koukám, tak srovnali cenu všech kurzů na 3700 Kč za 5ti hodinový kurz. Lidí na kurz je poměrně málo (prostory jsou malé ale dobře vybavené a každý účastník má svoje vlastní pracovní místo)

    V ceně kurzu byly suroviny jako je třeba top grade krátkozrnná sushi rýže, čerstvý pstruh, atd.
    Výsledkem bylo co si pamatuji jídlo pro dvě osoby které si člověk odnesl domu.

    Na kurzu se probírala historie sushi, typy sushi a samozřejmě také výroba sushi.

    Probíraly se také věci jako jak vybrat správné ryby. Pstruha si jeden ze dvojce vykuchal a každý si poté jednu půlku nafiletoval.

    Dělalo se několik typů maki sushi, americká rolka (řasa na vnitřní straně a z venku obalené v sezamu), několik typů nigiri sushi.

    Také se tam imho probírala výroba omelety na tamago sushi (pokud si to nepletu s nějakym anime conem).


    KASUMI
    KASUMI --- ---
    jinak abych zacala.. byla jsem jen na jednom kurzu, ale myslim si, ze urcite se jich minimalne v Praze nachazi mnohem vic, ktere stoji za to.. a rada bych tu stradala tipy, co je jenom cerna dira do penezenky a co za neco stoji...

    ja byla cca pred mesicem v Laboratoriu http://www.laboratorio.cz/cs/kontakt/ na kurzu zakladnich vietnamskych pokrmu s kamurou
    https://www.facebook.com/chefkamura?fref=ts
    Kamila Rundusová (@kamuletka) • Instagram photos and videos
    https://instagram.com/kamuletka/
    http://kamurka.cz/ to uz asi moc neaktualizuje


    stalo to 2200, jeste v ten den to nabizeli za 1500 jako last minute
    cena byla takova proto, ze presouvali kurz na jine datum...
    bylo nas tam myslim 10
    vařilo se v párech - ja jsem byla sama, takže jsem vyfasovala šarmantního pána kolem 50, který tam byl se svou neteří (cca 35) a její kamarádkou (možná jsem to četla blbě, ale měla jsem pocit, že to bylo pro strejdu a kamarádku rande..tže jsem z toho měla i takovou pozorovatelnu :D)

    při příchodu byla na stole voda, v rámci kurzu bylo i pivo, víno se platilo extra, takže jsem pila vodu a pivo :)

    prostředí, kde se jí, vypadalo hezky
    kuchyň byla taky ok.. komorní, ale ok vybavená
    byl to můj první kurz v životě, takže nemám s čím srovnávat
    ona sama je docela malinká :)

    vařilo se pho ga, bun bo nam bo a letní závitky nem cuon
    nevařili jsme všechno - např. nudle už byly hotové, arašídy opražila kamu sama, masovou fáš do závitků jsme taky dostali, krevety byly uvařené a omáčka k BBNB byla taky hotová

    tzn. většinu věcí jsme dělali; tu majdu na BBNB bych si klidně zkusila, ale nebylo to nutné.. fáš jsme se neučili, ale to se naučit musím, chutnala mi

    kamu byla celkově celou dobu příjemná, prokládala to různými vysvětleními, proč se to dělá tak a ne jinak, proč se to jinde dělá jinak (že se to jinde dělá jinak).. reagovala na všechny otázky; když nevěděla, což bylo snad jednou či dvakrát, řekla, že neví, že se na to musí podívat taky
    já stála přímo naproti ní, takže jsem to měla fakt z prvního pohledu
    pokaždé, když jsme udělali jídlo, šli jsme si sednout a sníst si ho a holky to tam uklidily (byly tam ještě dvě - nějaká asi manažerka a pomocnice).. takže jsme pokaždé přišli k čisté a nachystané kuchyňské lince.. kamu s námi nejedla
    ke konci, když jsme jedli polévku, přišla a zakončila to, plus byly možné zase další dotazy, různé.. nabízela sapa tripy, mluvila o tom, co má dalšího v plánu (ti, co ji sledují, ví o stáži v thajsku apod.) a celkově to na mě působilo úplně v pohodě - žádná namyšlenost, ale pro někoho možná nezvyklý nadšení.. fakt je vidět, že tím žije, mluví rychle a vášnivě, baví ji to..

    za mě dobrý
    kdyby dělala thajskou a hlavně nějaký ultimátní pad thai, šla bych znova..

    doma vyzkoušené pho ga podle toho, co jsem se naučila, dopadlo výborně
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELDERIK: a na jakych jsi byl kurzech konkretne?
    ELDERIK
    ELDERIK --- ---
    Tak já začnu :-)

    Rozhodně můžu doporučit kurzy v Pražskym kulinářskym institutu (Prakul). První jsem absolvoval "kurz sushi" co jsem dostal jako dárek a od té doby jsem tam byl i na pár dalších kurzech. Kurzů vypisují dost, ale na některé se dostává dost těžko, jako třeba na kurzy co vede Pohlreich, nebo jiní známí lidé.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam