• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    Oběžník pana ředitele:
    Existuje tu klub [Twitter - rychloblogy] ... kdo chce každodenně debatovat o této síti, postovat třeskutě vtipná meme, doporučuju se přesunout tam, tady nechám fakt minimum.
    rozbalit záhlaví
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    ALCATOR: plovouci plosina, to je napad...
    ALCATOR
    ALCATOR --- ---
    XCHAOS: Je to dost jinak. Může si klidně startovat z plovoucí plošiny uprostřed Atlantiku (nebo samozřejmě i jinde). Mezinárodní dohoda uznávaná všemi významnými hráči říká, že za bordel/škody, který napáchají ve vesmíru a atmosféře soukromé osoby, je zodpovědná vláda státu, jejž jsou tyto osoby občany.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SEJDA: tak já myslím, že politiky trochu potřebuje... jednak nějaké zakázky od NASA přeci jen má a jednak by mu taky úředníci mohli zakázat lítat, že jo. A současně pro export raketových technologií platí omezení, takže pokud je americká firma, musí se nějak doodnout s vládou a úředníky na tom, že bude létat z amerického území. Ale USA potřebují být na špici vývoje a bez firem jako SpaceX to nejde. Takže tam existuje nějaká rovnováha zájmů...
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    LEGI: Musk je klasicky hejter .. politici jsou pro nej jenom nutne zlo.
    LEGI
    LEGI --- ---
    a jéje, svýho druhu "autista" a politika/veřejný blaho.
    nejlepší prohlášení tohohle druhu je to, který nezaznělo. z toho nemůže nikdy vzejít nic dobrýho.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/elonmusk/status/1433474893316722691
    In general, I believe government should rarely impose its will upon the people, and, when doing so, should aspire to maximize their cumulative happiness. That said, I would prefer to stay out of politics.
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    mechazilla status/recap

    SpaceX Starship's Stage Zero Progress, CRS-23, Firefly Alpha, Astra Sideways Launch, RFA Test
    https://youtu.be/Iu1vfEo-l0w
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: v podstatě, i když jsem nějaký konexe na venkově občas měl, tak jsem to nikdy plně nepochopil, ale nějak tak to musí být. Samozřejmě, pro dělný lid z venkova jsou pořád ještě města zdrojem ojetých aut. možná pokud se místo ojetých aut objeví ojeté elektromobily, tak ta změna přijde samovolně...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAKROUSEK: Starlinky mají životnost danou zásobou argonu pro iontový motor. Takže náhrada v přípdě zastarání je jaksi zaručena by design... dokonce ušetříš za zaměstnance datacentra, který by šel do 19" racku vyměnit starý železo za nový a to starý by si musel dávat do šrotu, protože tady to prostě shoří v atmosféře spolu s celou družicí...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    XCHAOS: aj na venkove uz sa mozes pripojit do AR/XR, napr. s roznymi netflixmi a exkluzivnymi online premierami filmov sa vesnicania nebudu obtazovat do multiplexov na predrazeny popcorn, kamarat je digitalny nomad a je mu jedno ci zije zrovna v bratislave alebo v slovinskych horach, v meste mu mozno tak vedia kavu uvarit, inak ho vypravy do mesta skor otravuju
    LEGI
    LEGI --- ---
    videl sem 33 novych a lekl se, co jsem zaspal.

    pindy o elektromobilite. uff, to se mi ulevilo.

    sorry za gaychat
    PER2
    PER2 --- ---
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    XCHAOS: Jojo. 640 kB musi kazdymu prece stacit. A kdyz nebude, vyleti opravar a se sroubovakem prida pamet.
    MRAKY
    MRAKY --- ---
    XCHAOS: u tech kabelu nejde jen o pomalejsi prenos signalu. kabely vetsinou kopiruji nektere trasy, pobrezi. tim se navysuje delka a pridava se dalsi zpozdeni.... to prime spojeni mezi satelity bude bomba. jsem zvedav, zda se to povede rozjet
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAKROUSEK: no ale o tom jsou třeba ty CDN na palubě každé družice... podle mě nějakou smlouvu o tom, že v každém Starlinku je instance Google cache, už dávno mají. Vždyť Alphabet je jedním z jejich investorů...
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    XCHAOS: Urcite, nejmin na tejden, mozna i na mesic. Nez to zacnou lidi pouzivat. Blbe se to bude skalovat, blbe.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAKROUSEK: tak decentralizovaná sociální síť je svatý grál Internetu už od samého začátku. To by byl takový starlink mezi facebooky a googly...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    BLACKHEAD:
    MAKROUSEK: : jo, ale Starlink je fakt zajímavější fenomén, než to vypadá.

    Jestli totiž fakt laserové linky mezi družicema zajistí o tolik lepší latenci, než podmořské kabely (to s tou nižší rychlostí světla v optických vláknech jsem nebral dřív tolik na vědomí), tak to začne být zatraceně zajímavé.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    BLACKHEAD: To jo, ale kazdy ma ty svy data zasperovany jako Alibaba jeskyni. To nicemu moc nepomuze.
    KAERO
    KAERO --- ---
    XCHAOS: tak treba viz covid. hromada firem zkusila home office ve velkem, a prekvapive produktivita klesa, lidi potrebuji neco jako kancl aby prepli z domaciho modu do pracovniho modu (mluvim o vetsine, to ze to zvlada 10 frajeru ze silicon valey nema vliv na zbytek populace). holt to vypada, ze zadna homeoffice revoluce nebude. jasne, AI nas mozna zbavi i dusevni prace, ale to je proste uz jen vesteni z kristalove koule.

    no a jestli resis jaderky kvuli datacentrum, tak resis par procent celkove spotreby lidstva, je to celkem usmevne, kvuli tomu se jaderky nestavi. btw datacentra stale potrebuji pristup kvalifikovane sily, takze bych cekal spis presun do mist s OZE nez na obeznou drahu.

    jestli jsi to myslel jinak, tak bohuzel jsme si nerozumeli, spatne chapu psany text, atd. tadydadyda.
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    MAKROUSEK: AI jako takova neni jedinym prekurzorem. Globalni unifikovana sit je IMHO vetsim krokem.
    Dalsi "neviditelnou" soucasti, ktera prida svou podstatu do celku je neustaly rozvoj data-miningovych hubu (FB, Google, Amazon, Auzre, Ali...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam