• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SATAI
    SATAI --- ---
    JIMIQ: protože sympatickému jihoafrickému miliardáři tečou nervy, protože vyhodil 44G$ za něco, co nakonec prodá Microsoftu za 3G$.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    JIMIQ: k veci treba tohle. Vic jednoduse uz to asi nejde napsat. Jestli to ani z tohohle tweetu nepochopis, tak dalsi diskuzi ani vest nemusime :)

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    pokud má Elon pocit, že to je protizákonné, tak ať se obrátí na příslušné orgány

    tímto banem totiž nezabránil šíření dané informace. Navíc má další možnosti - jako Arnault. Takže furt to nevysvětluje, proč ten účet zabanoval. A už vůbec to nevysvětluje, proč pak zabanoval i novináře co o tom tweetovali
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    Twitter suspends accounts of several journalists who had reported on Elon Musk | Twitter | The Guardian
    https://www.theguardian.com/technology/2022/dec/15/twitter-suspends-accounts-journalists-musk?CMP=Share_AndroidApp_Other
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    KOUDY: ale to nikdo nerozporuje :) ty sis našel slaměného panáka, kteréhos umlátil argumenty. Hezké :)

    a teď zkus k věci ;)
    SATAI
    SATAI --- ---
    JIMIQ: fanboyz gonna fap
    SATAI
    SATAI --- ---
    KOUDY: poslouchaj, slyšel on někdy o efektu Streisandové? Kdysi se o něm na interwebech celkem vědělo.p
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    JIMIQ: sorry snazil jsem se muj pohled na pravo na soukromi slavnejch lidi vysvetlit dvema lidem a nepovedlo se to. Potreti uz mi to prijde jako ztrata casu :)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Návod, jak můžete sami sledovat letadlo Elona Muska. Jsou to veřejné informace – Živě.cz
    https://www.zive.cz/clanky/elon-musk-letadlo-sledovani/sc-3-a-219858/default.aspx
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    a jen poznamenám že Musk sám veřejně prohlásil že ho banovat nebude a po banu ten účet začal fungovat jinde, takže tím banem ani ničeho nedosáhl
    1) zákon porušený nebyl
    2) Musk porušil svůj slib
    3) ničeho tím nedosáhl

    a já rozporuju to, že přes tyhle tři body se to snaží Koudy (z mně nepochopitelného důvodu) obhajovat
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SEJDA: bavíme se furt o tom samém účtu co jen přesdílel veřejně dostupné informace o tom, kde zrovna je jedno konkrétní letadlo, o kterém někdo (náhodou?) zjistil že patří Muskovi
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    JIMIQ: co je to "tohle"? nejak mi nedochazi, jestli si mame dost dobry prehled o tom co vsechno "tihle" sdileli.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    SEJDA: Musk sám prohlásil, že co neporušuje zákon on považuje za svobodu slova - tj nechce banovat nad zákon. A tohle zákon neporušuje - jde o zveřejnění již veřejně dostupných informací pouze v jiném formátu
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    PER2: tady imho trolli, protoze ho k tomu cteni DMs vyzyvali nejaky ucty od ty doby co ten twitter chtel koupit.
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    JIMIQ: definuj svobodu slova, ktera ma byt v nejakem pohadkovem svete dostupna mozna na socialnich sitich.
    Pokud prece sdilim neco, co druheho poskodi, jde o svobodu slova nebo o trestny cin?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    já jen abych si ty logický veletoče shrnul:
    agregování a sdílení veřejně dostupných informací na sociální síti nespadá pod svobodu slova, protože nezávisle na tom, někdo našel a skočil na auto... cože?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    ARAON:

    nejdřív koupil Twitter, protože free speech, ale jen idiot nemění svoje názory, pane redaktore.
    PER2
    PER2 --- ---
    ARAON: snowflake :D

    KOUDY: hele, kdyz uz zminujes to stalkovani, prijde ti tohle ok?

    ARAON
    ARAON --- ---
    ARAON: A ještě to má vtipné pokračování.
    https://twitter.com/forevereversley/status/1603612770892918784
    ARAON
    ARAON --- ---
    Koukam, ze Elon je na dlasim banning spree.

    "Twitter on Thursday evening banned the accounts of several high-profile journalists from top news organizations without explanation, apparently marking a significant attempt by new owner Elon Musk to wield his unilateral authority over the platform."
    https://www.cnn.com/2022/12/15/media/twitter-musk-journalists-hnk-intl/index.html

    A jeste Mastodon to odskakal. Vtipny komentar k tomu:
    Jason Goldman
    @goldman
    I guess they were banned for revealing the location of where all the Twitter users are going.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam