• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KOUDY: já nevím, pro mě jako koncovýho uživatele je to celkem bída. už 2 měsíce každej den vyhazuju z follow generický štětky. teď mám jako novinku nějakýho mamrda neustále ve feedu, ačkoliv si ho nepřeju - na blok ještě nedošlo, to bude poslední fáze. celkově mě sere, že asi pětinu feedu zabírá musk, kterýho mám v bloku, protože mě jeho kidy serou. co budeš ukáže čas, na bilancování po 2 měsících je skutečně brzy. za mě zhoršení služeb.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    prej byl vedle jak ta jedle, kdyz vyhazel po koupi twitteru pulku neschopnejch lidi a mnozi tu rikali, ze twitter bez nich nemuze bezet ani mesic. Uz jsou to dva mesice a bezi dokonce rychleji. Navic pod daleko vetsi zatezi nez predtim..treba pri mistrovstvi sveta ve fotbale..tak je asi Musk trochu jina jedle teda..
    SATAI
    SATAI --- ---
    DZODZO: tak takhle to nefunguje. Jedna věc je udělat něco špatně a jiná věc je být jak ta jedle
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SATAI: placa hovadiny ergo mysli si ze vyriesi problem nejakym sposobom, ale metodou pokus-omyl dojde k tomu, ze to bolo spatne
    SATAI
    SATAI --- ---
    DZODZO: a to souvisí jak?
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    SATAI: lebo to je rapid innovation through failure, tak napr. spacex vyvija rakety alebo ty pises na prvykrat 100% cisty a funkcny kod?
    SATAI
    SATAI --- ---
    Což mi připomnělo:

    SpaceX Exec Tells NASA Not to Worry About Musk
    https://gizmodo.com/spacex-nasa-elon-musk-gwynne-shotwell-twitter-1849883327
    SATAI
    SATAI --- ---
    YMLADRIS: tak proč plácá takové hovadiny, když dojde na technické záležitosti?
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    pro muska je ochotno pracovat hodne kvalitnich inzenyru, protoze je inzenyr a chova se jako inzenyr. genius je v tom smyslu, ze ma ohromny rozsah znalosti, asi bude mit neco jako fotografickou pamet (precte knihu a proste uz to navzdy vi), nejake to vyssi IQ. lidi, co pro nej pracuji v uzsich tymech, se shoduji, ze je psycho jak on dokaze drzet linku nejruznejsich problemu, byt partnerem v diskusi, orientovat se v tech detailech vseho mozneho. v tech firmach je kultura ze ti lidi jdou za nim, protoze je "nejschopnejsi" a skrz nej se delaji nej veci na svete (tesla autopilot, spacex..). prijde mi to jako kdyz bojovnik si zvoli nejschopnejsiho warlorda a za nej bojuje. cast lidi nedava muskuv leadership, kterej je, pokud jsou problemy, velice narocny (neprijemny) (viz clanky o Tesla production hell). uvidime, co s tim twittrem

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    jako jsem presvedcen, ze v tom jak byt lepsi otec, Stevovi LSD moc nepomohlo....
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    KOUDY: ja hlavne doufam, ze se Musk ke svym detem chova lepe nez Jobs ke svy dceri, u niz popiral otcovstvi tak dlouho, nez to musel resit soud na zaklade dna...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    KAERO: Musk, Jobs a ostatni tihle vizionari maj spolecne to, ze byli/jsou despoticti vladci ve svejch firmach a casto musi bejt po jejich. Oni maji nejakou vizi a lidi kolem nich jim tu vizi pomahaji zhmotnit. To, ze neco nejde neexistuje, kazdej problem musi mit reseni apod. Viz treba, jak si Musk usmyslel, ze budou prvni stupne raket pristavat a pujdou znovu pouzit/usetri se naklady. Plno lidi si tenkrat klepalo na celo a vzpominam si na ty zpravy po celym svete i tweety kdyz se to poprve povedlo a prvni stupen rakety uspesne pristal bez toho aby vybouchl. Pak pristaly dva simultalne..etc. U Tesel a autonomniho rizeni to bylo to same. Pod Jobsem pry bylo hrozne tezke pracovat, ale zaroven pod nim plno lidi pracovat chtelo, protoze z nich dokazal vymacknout to nejlepsi. To dnesni snowflake manazeri a programatori uz vubec nechapou a tak, jak se Jobs choval v Applu by se dneska chovat nemohl, protoze by sla polovina zamestnancu do stavky, ale to jakej byl vizionar je hrozne videt treba ve srovnani mezi nim a Cookem, kdy Cook je daleko lepsi manazer nez Jobs, ale pri tech applackejch keynotes poznas mezi nima rozdil na prvni poslech a z toho co Jobs s Ivem nastartovali tezi Apple doted a to je to 15 let od predstaveni iphonu a appstoru (ikdyz ten byl mozna pozdeji)
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    DZODZO: to je pro zasmání, tvoje kecy o drogách a vnímání reality jsou úplně mimo, i když vlastně taky pro zasmání

    KAERO: nějakým způsobem dokáže určitý lidi zaujmout a je v tom celkem přirozenej, protože je na pozornost zvyklej. kontroverze provází snad každýho špičkovýho miliardáře svojí doby
    KAERO
    KAERO --- ---
    DZODZO: no, me prijde ze to je strasne casty omyl. Musk bezpochyby neni genialni automobilovy inzenyr, ani genialni raketovy inzenyr, spis je velmi schopny manazer a byznysmen (a ma dobry vhled do toho co ridi). Ale jelikoz Musk rad osobne dela predvadecky, tak si lidi udelaji rovnitko ze Musk to vsechno vymyslel, a pak zazivaji setkani s realitou :)
    Uplne to same jako kult kolem Steva Jobse. Ten taky nevymyslel iPhone sam. Ridil tym, firmu, a dokopal vsechny aby to ve vysledku melo uspech. Ale vysledny produkt je vysledkem prace mnoha programatoru (bezpochyby velmi schopnych). Pritom z novinarskych clanku jsem mel pocit jako by to vsechno vymyslel on sam.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    PALEONTOLOG: chudak Rod, vyprojektoval si vo svojej hlave Muska ako genia a teraz sa mu to vnimanie reality rozsypalo, mal by viac trenovat na tripoch (lsd, houbicky, ayahuasca...), to by ho psychicky zocelilo a nemusel by pisat o tom aky je skvely programator, ked sme o jeho ziadnom produkte vobec nepoculi
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    KOUDY: problém všech těhlech bezdrátových nabíječek je, že maj strašný ztráty, klidně třetinu výkonu. Takže jako vychytávka super, ale zkusíš to dvakrát, bo to vypadá cool, a napotřetí už zas vytahuješ kabel, bo potřebuješ za hodinu odject.
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    Něco jako bájný AirPower. Tesla uvádí svou bezdrátovou nabíječku - CzechCrunch
    https://cc.cz/tim-cook-to-nedokazal-elon-musk-ano-tesla-uvadi-novy-gadget-na-kterem-apple-pohorel/?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    SATAI: trh nic nemiluje tolik, jako když se veškerá racionalita jde klouzat a z trhu se stává loterie...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    SATAI: Urcite, ale zatim Teslat nesel. Jen napsal ze bude CEO do te doby, nez najde noveho, coz pry muze trvat, takze kovidem prehraty a do nebes vyhnany akcie Tesly a technologickejch spolecnosti jdou konecne zdravou korekci tam kde byly dva roky zpatky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam