• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    DEREK_CUSTER
    DEREK_CUSTER --- ---
    XCHAOS: mazat věci uplně nemusíš, stačí vhodně umístit

    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    typek co nepostavil ani solarni slapaci kolo, kterym by se dostal na obeznou drahu, chce radit elonovi. nyx je bizarni misto
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    lol :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KULA: podívej, já na rozdíl od tebe o telekomunikacích něco vím, zabývám se tou činností, než Elon a v zásadě se cítím kvalifikován mu v tohle směru radit. Mysli si o tom co chceš... :-)
    KULA
    KULA --- ---
    XCHAOS: tuna keců, tohle není od Tebe diskuze, to je prosazování si svého neumětelským způsobem. Chápu, že když máš hlavu strčenou bůh ví kde tak s tím máš problém, v naší realitě je titulek to poslední co by se dalo brát za bernou minci.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KULA: dával jsem to sem spíš kvůli titulku. Uhlíkovástopa telekomunikací mi zajímá, prosadil jsem menší datacentrum s využitím odpadního tepla (vygoogli si to na root.cz), dosud měly problém hlavně kryptoměny, ale AI má taky brutální spotřebu energie. V minulosti jsem se k tomu vyjadřoval, kdyby Starlinky využívaly abundantní energii v kosmu např. k provozování nějakých CDN (a staly by se fakticky "datacentry v kosmu"), tak by to tu uhlíkovou stopu offsetovalo.

    To, že tebe nějaké téma nebo konkrétní článek nezajímá ještě neznamená, že se do toho musíš hned trefovat. Ve skutečnosti je to zásadní věc, protože jestliže postindustriální společnost bude postavená na digitalizaci, tak samozřejmě uhlíková stopa těch technologií je zásadní. Ono asi horší než Starlink bude to, že už před několika lety datacentra tvořila 10% americké spotřeby energie... a kolik to je dnes, to si ani netroufám googlit...
    KULA
    KULA --- ---
    XCHAOS: ten článek perfektně reprezentuje Tebe. Úplně k ničemu. Hlavně že máš argumenty jak jsi googlil. Hele, není Ti 20, jsi starej dost na to, aby jsi ze sebe nedělal dobrovolně pitomce.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    XCHAOS: tu je dolezite ci to po sebe zmazes este pred stlacenim odoslat alebo az potom, aby z toho nikto nestihol vytipat screenshoty :)

    podla dohadov by tesla 2 vyzerala ako taky novy prius

    Tesla's $25,000 EV Rendered With 'Futuristic' Cybertruck Cues
    https://insideevs.com/news/690278/tesla-25000-usd-mass-market-ev-rendered-cybertruck/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: já už po sobě taky radši spoustu věcí mažu, abych nemusel pak číst ty kecy, jak je to kravina :-))
    E2E4
    E2E4 --- ---
    XCHAOS: sdílejte, než to smažu!

    DZODZO: bohužel se mě neptá.

    tenhle účet bych asi nedoporučil, obzvlášť v těchto dnech ne..

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    E2E4: on to ale určitě někdo sdílel, než to smazali...
    PES
    PES --- ---
    DZODZO: což v dnešní době, kdy je prakticky všechno vyfocené/zkopírované ve vteřině vzniku, dost marné snažení...
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    E2E4: mozno je to tym ze mu ziaden miestny stabilny genius neodporucil tie spravne :)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    DZODZO: stabilní genius.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    Uz to zmazal
    SITH
    SITH --- ---
    PER2: nejbohatší člověk na světě, který si koupil sociální síť, nasbíral 100m+ followers, měl obrovský dosah, furt ho někdo někde sdílí a cituje, začne doporučovat a sdílet dezinfo kanál. What can go wrong...
    KOUDY
    KOUDY --- ---
    LEGI: Zadny clovek neni dobry. Kazdy dela chyby nebo neco, co se nekomu jinemu na svete nelibi nebo mu to prijde zle. Ja se bavim o te platforme. Ne o Elonovi.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    PER2: někdy to tak vyjde :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DZODZO: googlil jsem, a je teda pravda, že metodika srovnání je nejasná. ty družice ale nemají extra životnost, z čehož ti vyjde nějaká konkrétní uhlíková stopa třeba na jeden přenesený TB, kterých za dobu své životnosti jeden satelit přenese jen konečné množství. A to se dá srovnat třeba s optikama, u kterých se předpokládá životnost třeba 30 let... pravda, konvenční bezdráty mají životnost třeba jen 5-10 let, to je srovnatelné s životností satelitu na orbitě, ale umístit na střechu anténu má menší uhlíkovou stopu, než vypustit družici... takže asi na tom odhadu něco bude....
    PER2
    PER2 --- ---
    LEGI: elon je busy, zrovna propaguje proruskej ucet

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam