• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    Who cares? Kdo si tuhle hruzu koupi I kdyby to bylo rychlejsi než SR-71? Why?
    PES
    PES --- ---
    Tak a zase na chvíli ke StarLinku ;-)

    Starlink nabídne až 10Gb/s internet. Za takovou rychlost byste Muskovi zaplatili 17 milionů korun měsíčně – VTM.cz
    https://vtm.zive.cz/clanky/starlink-nabidne-az-10gb/s-internet-za-takovou-rychlost-byste-muskovi-zaplatili-17-milionu-korun-mesicne/sc-870-a-226187/default.aspx
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    KAERO: "Cybertruck's lead engineer, Wes Morrill, has tweeted additional information: "Love the detailed breakdown @jasonfenske13 - well done! One underlying assumption, which is what any reasonable engineer would assume: the video showed was the best run. It was not. But it was the most dramatic finish. So "why didn't we do a full 1/4mi?" The fastest 1/8mi CT hit while towing on the day was 7.808s at 88mph and the trailer tires were only rated to 80mph so we opted to call it a day before someone got hurt. Our simulations showed the full 1/4 mi race would be close but with the same net result, so no need to risk it. We also had some room to further lightweight the trailer but didn't need to. I'm glad this is so unbelievable that people care to do this analysis." https://x.com/wmorrill3/status/1746266437088645551?s=20"
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: mile .. (kilo) metry .. mne to az tak divne nepripada
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: teda asi jsem mel dodat, ze koukat se na video kde borec pocita ve stopach a milich je utrpeni, ale v tom videu treba pocita rozdil mezi auty podle casu videa. Spolehat se ze ten zaber neni reziserem trochu zrychleny nebo zpomaleny je IMHO uplne chybne. Dokud to nekdo nevyzkousi doopravdy na stejne trase, tak se tomu odhadu od stolu neda verit.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Now targeting Thursday, January 18 for launch of the Ax-3 mission to the @space_station. The additional time allows teams to complete pre-launch checkouts and data analysis on the vehicle → spacex.com/launches
    KAERO
    KAERO --- ---
    OTAVA: To ze Musk rekl 400 metru, a bylo to jen 200 metru (nekdo poznal usek drahy), to je dost velka chyba. Ale nechapu ze by se takhle prerek. Ani mi nedava smysl aby lhal u neceho co jde tak snadno poznat. Spis bych to videl na chybu v nejakem predavani informaci.

    No a ten zbytek - huh. precetl jsem si ten clanek dvakrat. A bud jsem blby, nebo ta hypoteza stoji na vode, a rozhodne bych netvrdil jako autoforum "není fyzikálně možné". Neboli jen tak od placu spocitat rozdil mezi obema auty na 0,1 s, a na zaklade toho tvrdit ze to neni fyzikalne mozne, to chce hodne idiocie.

    On ale pan Petr Prokopec asi vsecno vi nejlip, protoze vi ze cybertruck ma "s aerodynamiku hůře opracované cihly", aniz by to musel podkladat cimkoliv. Z toho jeho clanku nazor na jakoukoliv Teslu cisi neskutecne.

    Jasne, jen dalsi z mnoha blbych novinaru kteremu nejde o nejaka fakta, ale jen o senzaci a prednest svuj nazor...

    (A pokud to nekdo nezavisle otestuje s obema auty, a ukaze se ze Tesla lhala, tak se tomuhle novinari neomluvim, protoze novinar ma byt objektivni, a pokud hodla prezentovat hypotezy, tak to ma jako hypotezu uvest, a ne to uvadet jako fakt.)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Strojní inženýr dokázal, že Tesla zfixlovala souboj Cybertrucku s 911. Je fyzikálně nemožné, aby pick-up vyhrál | Autoforum.cz
    https://www.autoforum.cz/technika/strojni-inzenyr-dokazal-ze-tesla-zfixlovala-souboj-cybertrucku-s-911-je-fyzikalne-nemozne-aby-pickup-vyhral
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    PES: jistě, moje chyba.
    PES
    PES --- ---
    XBAHNO: Zkapalnil? Spíš zplynoval, ne?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    JARDABEREZA: IMHO ne, tedy zejmena ne dost rychle. Aby se LOX zkapalnil, potrebuje teplo a z ceho ho v tom vakuu vzit.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    zda se, ze tohle "all-in-one" tu jeste neprobehlo?

    FuckMusk.com - We think that Elon Musk is a piece of shit
    https://fuckmusk.com/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PATISLAV: i některé prezentace toho Cybertrucku tohle prezentovaly, ale jinak to už zkusilo hodně lidí. Získáš za den i 100 km dojezd, když to uděláš nějak důkladně...
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    XCHAOS: hm, elektrokaravan se solární střechou zní na stáří docela lákavě.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    XCHAOS: Tady si mimochodem můžeš spočítat solární výkon podle počasí: https://www.windy.com/-Solar-power-solarpower?solarpower%2C50.111%2C14.406%2C5=
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: já to sem dával spíš jako vtip, ale jinak nějaký typ spíše obytného elektromobilu, ze kterého se rozloží skládací solární střecha, je podle mě budoucnost :-) protože ten potenciál zasquatování nějaké divočiny je prostě úžasný :-)
    PES
    PES --- ---
    XCHAOS: za $4000 by se to muselo umět rozkládat a skládat automaticky samo, muselo by to být tenčí a lépe zaintegrované ve složeném stavu do plochy střechy (aerodynamicky)... :-)))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Tesla Model Y owner adds DIY solar roof to his car | Mashable
    https://mashable.com/article/tesla-model-y-solar-roof
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    KAERO: Speciální čerpadlo na palivo? Vakuum a otevřený ventil to nevyřeší samo?
    KAERO
    KAERO --- ---
    Mnojo, kdy vlastne ma raketa vypoustet prebytecne palivo/kyslik? Behem zapnutych motoru to ocividne neni dobry napad. Jenze kdyz nejsou motory zapnute tak musi byt specialni cerpadlo na palivo, a stejne jak bylo videt na nejakych zaberech kyslik si v nadrzi tak ruzne poletuje v bublinach takze cerpadlo nestaci. Behem brzdiciho manevru to asi taky neni ok kdyz raketu doprovazi plasmova obalka.
    Takze spravny postup je zapnout nejaky RCS a zacit vypoustet palivo?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam