• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    CRAZY_IVAN
    CRAZY_IVAN --- ---
    MAKROUSEK: to vypadá jako cgi
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    MAKROUSEK: Já od tohohle týdne všechno na sociálních sítích považuji za fejk dokud někdo nedokáže opak.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Jak je mozny, ze maji v Rusku cybertruck?

    First Tesla Cybertruck Accident in Russia #shorts
    https://youtube.com/shorts/wpXsBLv91h0?si=vn7WkOmng146j811
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    New Tesla Model 3 v BYD Seal: Ultimate review!
    https://www.youtube.com/watch?v=tezLYZHWkK4
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    All systems are looking good for today’s launch of Ax-3. Liftoff is targeted for 4:49 p.m. ET, and weather is 80% favorable
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    E2E4: w124 ma 0,28, toyota hilux 2015 ma 0,394, skoda yeti 0,37. landcruiser d-4d 0,35. takze not great, not terrible
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PALEONTOLOG: našel jsem 0.39 a 0.34. u pick-upů je to kolem 0.6.

    normální auta mají něco nad 0.2
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    KAERO: no a jakej ma vlastne cybertruck spoucinitel odporu? mame oficialni cisla? pri gugleni jsem nasel ruzny cisla, 0,2 - 0,3, tudiz nelze verit zadnymu.
    ARAON
    ARAON --- ---
    SUMAC: Vubec by me neprekvapilo, kdyby to melo uspech u policajtu. Neprustrelny v zakladu (alespon pro standardni devitku), slusnej odpich. No a elektrickejch nakladaku zatim moc neni a tady u toho bude nejmin vadit, kdyz bude omlacenej nekde vozit material. Bejt levnejsi, uspech by mel zarucenej. Ale jako nekoupil bych si to. :-P
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    Who cares? Kdo si tuhle hruzu koupi I kdyby to bylo rychlejsi než SR-71? Why?
    PES
    PES --- ---
    Tak a zase na chvíli ke StarLinku ;-)

    Starlink nabídne až 10Gb/s internet. Za takovou rychlost byste Muskovi zaplatili 17 milionů korun měsíčně – VTM.cz
    https://vtm.zive.cz/clanky/starlink-nabidne-az-10gb/s-internet-za-takovou-rychlost-byste-muskovi-zaplatili-17-milionu-korun-mesicne/sc-870-a-226187/default.aspx
    ESTEN
    ESTEN --- ---
    KAERO: "Cybertruck's lead engineer, Wes Morrill, has tweeted additional information: "Love the detailed breakdown @jasonfenske13 - well done! One underlying assumption, which is what any reasonable engineer would assume: the video showed was the best run. It was not. But it was the most dramatic finish. So "why didn't we do a full 1/4mi?" The fastest 1/8mi CT hit while towing on the day was 7.808s at 88mph and the trailer tires were only rated to 80mph so we opted to call it a day before someone got hurt. Our simulations showed the full 1/4 mi race would be close but with the same net result, so no need to risk it. We also had some room to further lightweight the trailer but didn't need to. I'm glad this is so unbelievable that people care to do this analysis." https://x.com/wmorrill3/status/1746266437088645551?s=20"
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: mile .. (kilo) metry .. mne to az tak divne nepripada
    KAERO
    KAERO --- ---
    KAERO: teda asi jsem mel dodat, ze koukat se na video kde borec pocita ve stopach a milich je utrpeni, ale v tom videu treba pocita rozdil mezi auty podle casu videa. Spolehat se ze ten zaber neni reziserem trochu zrychleny nebo zpomaleny je IMHO uplne chybne. Dokud to nekdo nevyzkousi doopravdy na stejne trase, tak se tomu odhadu od stolu neda verit.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Now targeting Thursday, January 18 for launch of the Ax-3 mission to the @space_station. The additional time allows teams to complete pre-launch checkouts and data analysis on the vehicle → spacex.com/launches
    KAERO
    KAERO --- ---
    OTAVA: To ze Musk rekl 400 metru, a bylo to jen 200 metru (nekdo poznal usek drahy), to je dost velka chyba. Ale nechapu ze by se takhle prerek. Ani mi nedava smysl aby lhal u neceho co jde tak snadno poznat. Spis bych to videl na chybu v nejakem predavani informaci.

    No a ten zbytek - huh. precetl jsem si ten clanek dvakrat. A bud jsem blby, nebo ta hypoteza stoji na vode, a rozhodne bych netvrdil jako autoforum "není fyzikálně možné". Neboli jen tak od placu spocitat rozdil mezi obema auty na 0,1 s, a na zaklade toho tvrdit ze to neni fyzikalne mozne, to chce hodne idiocie.

    On ale pan Petr Prokopec asi vsecno vi nejlip, protoze vi ze cybertruck ma "s aerodynamiku hůře opracované cihly", aniz by to musel podkladat cimkoliv. Z toho jeho clanku nazor na jakoukoliv Teslu cisi neskutecne.

    Jasne, jen dalsi z mnoha blbych novinaru kteremu nejde o nejaka fakta, ale jen o senzaci a prednest svuj nazor...

    (A pokud to nekdo nezavisle otestuje s obema auty, a ukaze se ze Tesla lhala, tak se tomuhle novinari neomluvim, protoze novinar ma byt objektivni, a pokud hodla prezentovat hypotezy, tak to ma jako hypotezu uvest, a ne to uvadet jako fakt.)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Strojní inženýr dokázal, že Tesla zfixlovala souboj Cybertrucku s 911. Je fyzikálně nemožné, aby pick-up vyhrál | Autoforum.cz
    https://www.autoforum.cz/technika/strojni-inzenyr-dokazal-ze-tesla-zfixlovala-souboj-cybertrucku-s-911-je-fyzikalne-nemozne-aby-pickup-vyhral
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    PES: jistě, moje chyba.
    PES
    PES --- ---
    XBAHNO: Zkapalnil? Spíš zplynoval, ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam