• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOXICMANElon Musk respektive jeho firmy SpaceX (Falcon / Heavy / Dragon / Starship), Tesla, Starlink, Neuralink, Boring, xAI
    PES
    PES --- ---
    XCHAOS: jinak ty "panely na batoh" jsem zkoušel a zdaleka to nedává deklarovaný výkon (leda tak v poledne, orientované přesně k aktuální poloze Slunce s optimálním sklonem mezi 35-45° třeba na laně od stanu ;-) apod.)
    E2E4
    E2E4 --- ---
    PES: nahodna powerbanka google "100W powerbanka", viz E2E4 to splnuje. hmotnost 0.7 kg.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: panel jen dobije tu powerbanku. Pokud to budu chtít používat 4h za den, je to 100Wh, 100 Wh je nic... malý 50W panel mi to dobije, když si ho dám na baťoh. tohle problém není...
    PES
    PES --- ---
    XCHAOS: no s externím zdrojem (FV panel) klidně, ale na pokrytí startu to bude něco chtít (trochu mne svádí myšlenka na superkapacitou ;-))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    PES: zapomínáš, že já jezdím na solárním kole s efektivně 1 kWh baterií a motor si do kopce bere klidne 1.5 kW :-) 40W při startu 25W trvale je skoro nic. USB 3 znamená 15W. Tohle v pohodě utáhne solární panel, který se vejde zvenčí na baťoh. Sice na to nestačí běžná USB powerbanka, je to srovnatlené s notebookem - ale je to daleko míň, než kolik potřebuje třeba elektrokolo.
    PES
    PES --- ---
    YMLADRIS: tak při těch parametrech to bude potřebovat "powerbanku" s vyšším napětím, protože jinak to většinu těch věcí doslova "utaví" na těch proudech. Na nějakou "turistiku" tedy nic moc...

    Podle již provedených měření si to sáhne na těch 40W při startu, při provozu 25W během aktivity a 12.5W při nečinnosti. To na 12V dává proudy cca 3.4/2.1/1.1A (a ze zkušeností s technikou obecně bych se nepohyboval u spodní hodnoty rozsahu napájení už jen kvůli stabilitě)...

    Power Consumption	Average: 25-40W
    Input Rating		12-48V 60W
    USB PD Requirement	100W, 20V/5A Minimum
    E2E4
    E2E4 --- ---
    YMLADRIS: jestli to budeš zkoušet by mě zajímala reálná výdrž na tu powerbanku.

    dejme tomu tohle, při udávaný kapacitě pro 3.7V článku to je asi 230Wh, tj teoreticky pro spotřebe 20-40W vydrží 5-10 hodin.

    https://alza.cz/alzapower-metal-40000mah-fast-charge-pd3-0-100-w-cerna-d7177727.htm

    a posílej tohle spíš do starlink auditka, tam to ocení víc lidí.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    YMLADRIS: doručení zatím rychlé

    normální powerbanky na to nemají, potřebuje to nějakou lepší

    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    proč maj vlastně pifku když oba sajou Putinovo péro?
    JONY
    JONY --- ---
    Samozřejmě k ničemu nedojde. Elon je zbabělec a vycouvá z toho jako se Zuckem.
    DZODZO
    DZODZO --- ---
    E2E4: zeby novy diel celebrity deathmatch? dictators vs billionaires? kedysi som to pozeral, bola to prdel :)

    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Neprošel crashtesty, Česko mu dalo výjimku. První Cybertruck má registraci, srážka s ním bude děsivá - Zdopravy.cz
    https://zdopravy.cz/neprosel-crashtesty-cesko-mu-dalo-vyjimku-prvni-cybertruck-ma-registraci-srazka-s-nim-bude-desiva-213251/
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    OMNIHASH: To asi nepujcime, je tu zrovna orkan.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Mno tak to jedině doufám, že až si půjčíte v Keflavíku mořskej kajak, nebudeš nutit ženu a děcka pádlovat až na Hebridy!
    E2E4
    E2E4 --- ---
    MAKROUSEK: tak mohl sis někde koupit kanystr, že.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    OMNIHASH: Jako pujcil jsem si nejterennejsi kategorii, co v Alamu meli. Muzu ja za to, ze mi dali takovy nesmysl?
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    Jakože jezdíš s 30 litrovým hybridem bez kanďáku ty offroad stezky? Ty si dobrej ostrostřelec!
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOUDY: což by dávalo smysl, kdyby je předtím akorát uměle nerozmontovávali :-) stávající regulace jsou z 20. a leckdy i 19.století a v dnešní době prostě nedávají smysl.

    Potřebujeme 3D tiskárnu na akumulátory pro každého :-)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    KOUDY: a ta auta z nich stojí stejně co VW :)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    KOUDY: však já píšu že trh roste, co klesá je prodej tesel :) takže jejich podíl taky klesá
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam