KOUDY: ano, tahle motivace "jiného druhu bohatých", kterou není obvyklé hromadění bohatství a společenského statusu, vždycky dokáže zamotat hlavu a teď to vypadá, že je rozhádaný s levici i s pravicí a hodlá americkým voličům nabídnout dva soutěžící fašismy (tady je skutečně problém, že levice má nakonec stejnou tendenci podezírat cokoliv na pravici z fašismu, jako pravice má tendenci podezírat všechny na levici z "komunismu" a navzájem si nadávat do koncentráků a gulagů.... s tím, že Demokraté nedokázali s privatizovaným americkým vězeňským systémem udělat naprosto nic, a mimochodem přistěhovalce deportovali v úplně stejné míře, akorát bez okázalých fanfár... obě strany se liší spíš v tom do jaké míry chtějí poutat pozornost k různým fenoménům ve společnosti, které se dějí, jsou to spíš dva úhly pohled na to, co se tak jako tak děje, a druzí to ignorují, bagatelizují nebo dokonce oslavují)
No zpátky k teorii, že "nejbohatšího muže planety" (ehm, ehm) podle tebe nezajímají peníze: je to protimluv, dokonce se dá říct, že ho bohatství ne coby lifestyle, ale coby potenciál k nějaké akci zajímá víc, než jakékoliv jiné miliardáře. Zajímají ho peníze jako nástroj k manipulaci společnosti za účelem dosahování cílů, což je mi třeba pochopitelnější, než životní styl (i když i ten se může stát návykovým a stereotypním). Podnikání začal ve financích (PayPal), nejde popřít posedlost kryptoměnami, apod. Samozřejmě to může být čistě pragmatické a jeho cíle stojí mimo peníze, ale třeba po koupi Xitteru udělal spoustu kroků k jeho monetizaci a když mu to nevyšlo, začal uživatele, co nehodlali platit, postupně šikanovat.
Jde uvést spoustu příkladů toho, že ho peníze, ať už z jakéhokoliv důvodu, ve sktuečnosti docela zajímají. Posledost vládními úsporami je taky posedlost penězi. Aby zůstal nejbohatší, potřebuje mimo jiné společnosti zabránit relativizovat jeho bohatství inflací, apod. (DOGE, opozice vůči BBB, apod.)