• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

    Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

    Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

    V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
    Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
    rozbalit záhlaví
    CUKI
    CUKI --- ---
    DARAIT: no štávy s tim reagujou, pokud je hned nesetřeš, ale na zdraví to vliv nemá, když ti vytečou na jakoukoli barvu, lak bude to mnohem horší

    Podle toho co píšeš tak tam nedali ten Arte lasur, kvuli kterýmu jsem do toho šel
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    CUKI: asi jo, nevim jestli tam delali nakej gel, nebo jestli je to tak jak to je, kazdopadne ten odkaz na bilou podlahu byl primo od nas, ted uz se neleskne jak vodni hladina, ale porad to vypada luxusne.
    A netecny to teda uplne neni, vytekly nam na to naky stavy z pytle z vodpadkama, a vyzralo to tam peknej flek + teda pocitat, ze se to poskrabe a trochu "zajede" treba v koupelne u umyvadla a samozrejme u vchodu - kdyz se chodi v botech. Snad tomu pomuze to prelesteni..
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: Jo PU je spousta druhů, na rozdíl od epoxidu ti stačí jedna vrstva. Pokud uděláš jednu barevnou a druhou čirou bude to vypadat hodně dobře. Ceny bejvaj lepší.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DARAIT: takže máš jednobarvu? I tak je ta cena s prací v pohodě. Většinou za to chtěl víc.
    Pokud to jde rozleštit, tak bych to skusil, Udělal bych to stejně i kdybych tam chtěl další epoxid. Jinak by musel jít čerstvej do čerstvýho
    CUKI
    CUKI --- ---
    OGMIOS: Má to zdravotní atestaci, lepěj se tim i zuby, pokud je vytvrdlej taj je vesměs netečnej vůči skoro čemukoli
    OGMIOS
    OGMIOS --- ---
    Hele a z toho epoxidu se nic neuvolnuje na podlahovce?
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    ZATAMOKO: ja prave znova skoncil u epoxidu, protoze sem nenasel vhodnej jednobarevnej odstin marmolea, mas naky tipy na vyrobce? Armstrong a Forbo znam..
    Zajmavej je jeste kaucuk - obdoba marmolea:
    nora | Sustainable Flooring is Our Specialty: Over 300 Styles in Stock |
    http://www.nora.com/us/products/flooring/
    DARAIT
    DARAIT --- ---
    CUKI: nevim co presne nam tam od caparolu dali, ale stalo to sakum prdum 1000-1500,- jestli si dobre vzpominam. Tvrdili ze se ta podlaha da rozlestit lestickou na auta, ze tam je par milimetru, akorat ted teda nevim v jakym slozeni, mel sem za to, ze je to jen jeden material..
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: jo na PU jsem narazil
    to jsi nekde zkousel?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: hmm, to vypadá zajímavě. Můžeš cvaknout kus té svojí?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: možná by šel použít třeba jen ten artelasur a na to nějakej levnej čirej PU, to by ses měl dostat cenově mnohem níž
    CUKI
    CUKI --- ---
    vrstvy:
    1) Disbon 481 EP-Uniprimer a Disbopox 443
    2-4) Disbopox 447 -spodní viditelná vrstva
    5-7) Artelasur -pigmentová probarvená vrstva
    8) Disboxid 422 E.M.I clear coat čirá vrstva
    Samonivelačku nemám, mám podklad spolehlivě do 2mm na 2metrech, jinak by to byla nultá vrstva
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: marmoleum prý můžeš hodit na kompost :)
    Dělají se právě i jednobarevný s téměř neznatelným vzorem.

    Probarvenej máš teda ten epoxid?
    Nevím proč, ale měl jsem dojem, že tu vrstvu pod tím. Pigmentovanou tu samonivelačku a epoxid jen jako krycí vrstvu.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: No já trval na tom barevným provedení, pokud hledáš jednobarvu, tak bych šel určitě do epoxidu a ne marmolea, navíc na podlahovku je to mnohem lepší stejně tak do vnitřní izolace, líp vezmeš zisky ze slunce (to svítí v zimě převážně na podlahu).
    Dál u epoxidu nemusíš řešit co z odpadem (každá krytina jednou doslouží), tady ti zůstane a přijde vhod. Pak už nebudeš potřebovat tak silné vrstvy. O marmoleu jsem uvažoval taky, ale mě se prostě ty vzory vůbec nelíbily
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: prořezu by u mě tolik nebylo. Lišty jsou otázka (taky je nemám rád). Možná by to šlo udělat nějakou spárou u zdi, kam by se to zašouplo.
    A materiál je to příjemnej, dá se sehnat v téměř jednolitých barvách. Ta výrazně mramorovaná verze mě moc neláká.

    Ty levné epoxidy jsou otázka, když říkáš, žes toho vyzkoušel mraky a skončil jsi u řešení za 300-600 Kč/m2.
    Nejsem schopnej posoudit "pocit", neb to neznám z praxe. Zátěžovej expoxidovej (polomat) lak jsem dávali na parkety v bytě a je to super. člověk nemá pocit, že chodí po igeliťáku :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: No započítej prořez, nějaký lišty...
    Nejlevnější epoxidy se daj sehnat i pod 300Kč/m2 ale nepočítej s probarvením
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: hmhm, to je docela dost. Marmoleum se dá sehnat od 570 Kč/m2 a ten materiál mi byl dost příjemnej, ale nemám s ním dlouhodobou zkušenost. Netuším, jak je to reálně náchylné, jak se rychle vyšlape atd.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: no jak kde dle vrsty. Tá se při nátěru vejít do cca 300-350Kč, ale při silnější vrstvě třeba 600Kč.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: na kolik tě vyšel m2?

    U kamarádky jsem viděl marmoleum a dost se mi to líbilo. Asi ne všude, ale je to příjemný na chození. Cena je ale trochu mimo :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam