• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    CUKI: tak vish co já jsem si koupil tu knihu předem než vyšla , jako podporu pro její vydání vůbec a tak jsem to chtěl dotáhnout do konce :D fakt jsem na ni určitě dva roky čekal ne-li tři ... šlo mě spíš o zdroj stavebních informací právě bez toho nadšení ze "znovuobjevení ameriky" . Druhy základů , parotěsné zábrany , kondenzační body...vše nějak uceleně . Sám nemám ještě představu co chci stavět . Uvidím dle pozemku ,co seženu ....


    DENDROBATA: když já raději čtu než se dívám do monitoru ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    LITTLEPUNKK: jméno Petr Skořepa je snad dostatečné varování, že se o tu knihu nemá cenu zajímat :-D

    Jinak osobně jsem se nejvíc vždy naučil při konkrétních návštěvách takovýchto staveb jak v průběhu realizace za v době užívání. Tak poznáš jasně co mělo či nemělo smysl. Všechny takové knížky budou vždy muset nabít dojem že čtenář objevil nějaký poklad, nějakou senzační metodu, nebo možnost. Jinak by se to neprodávalo. Takže se nikdy nedozvíš ty negativa a problému se kterými je nutné minimálně počítat...

    U Eartships se taky nikde nedočteš o Problémech s písní dřevěné k-ce v předsazeném skleníku a pod.
    DENDROBATA
    DENDROBATA --- ---
    LITTLEPUNKK: Youtube :)

    Jinak blíží se termín konference, budet tam spousta prostoru pro konzultace a setkání ...
    Konference Stavby z přírodních materiálů 2016
    http://baobaby.actinidia.sk/index.html
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    Zdravím!
    doporučili byste mi nějakou knihu o stavění z přídodních materiálů ,ale spíš diy než "stavebnici" ?

    Snad 2 roky jsem pln očekávání čekal na vydání knihy Manuál Ekologickej výstavby od Eugena Nagyho ve spolupráci s petrem skořepou,ale ta byla dost velkým zklamáním ... pár stránek od P.Skořepy , obsahem jako z časopisu a zbytek knihy spíše přehledy materiálů ...

    pak mám ještě Stavby ze slámy od Gernota Minke , Friedemann Mahlke čistě o slámě ...

    díky
    CUKI
    CUKI --- ---
    Tak Háje u mě nejsou Praha. Z Hájů do centra to mam skoro stejně daleko jak od sebe :-) Za sedm minut jsem na Zličíně Za devět na Butovicích...

    Prostě chci mít volný přístup do prahy tak abych mohl jezdit nočním MHD nebo na kole na koncerty či za kamarády do hospody a zároveň kousek do přírody.. Vždy je vše o kompromisu, jsem rád že jsem našel tenhle.
    Jinak do Prahy jezdím jen když musím, nějak je na mě moc rušná, asi stárnu :-) Naštěstí jen po sousedství mam tolik práce že pokud nechci tak nikam nemusím... Máš výhodu té školy, já mám obojí asi 2km
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Diky za palce:-) No zalezi, co je pro tebe civilizace. Od nas do Zasmuk (coz je prekvapive mesto), je to znovu obnovenou aleji 1500 metru a tam je zakl. obc. vybavenost. Ale cela koupe byla vicemene strasna nahoda a klika... Jo a bus je na Hajich za hodinku, v Ricanech na nadrazi za tusim 45 minut.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: jj, na tomhle ten soběstačnej model může fungovat. Levná nemovitost daleko od civilizace, ale musíte na tenhle model bejt naladěni oba. Mám kolem sebe hodně kamarádů, kde si to jeden z nich po pár letech rozmyslel, takže držím palce. S velkym sadem ale soběstačnej bejt můžeš. Jen už máš míň možností, ale pokud ti vyhovujou, tak je to lepší volba než bydlet u města.
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Je to kompromis o tom zadna, ja dojizdim denne, trva mi to autem stejne co sem jezdil MHDckem po Praze. Starej dum je casove a financne narocnej, ale muzes to delat postupne, s trema malejma detma to ani jinak nejde. Navic chceme v malem hospodarit, platy sou v okoli tak maly, ze sme usoudili, ze bude lepsi, kdyz se zena bude snazit o co nejvetsi sobestacnost..
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: Tak daleko od Prahy jsem nikdy nehledal, tuhle lokalitu moc neznám, protože jsem měl požadavek, aby se dalo jezdit na kole do Prahy a tímto směrem je Praha na kole nedosažitelná díky přetíženejm silnicím navíc na denní dojíždění dost daleko. Ale dost super lokalita pro někoho kde není závislej na denním dojíždění. Na to tam jednou za tejden předat projekt, nebo absolvovat povinnou poradu je to super lokalita, protože tím že tam není práce je tam obecně velmi levno a dá se koupit i tak velkej pozemek v žádané lokalitě. Což je u nás astronomická investice.

    Po pravdě za sebe bych už nikdy nešel do starého domu, to by musel bejt jeden z tisíce (a ty se moc neprodávaj). Původně jsem chtěl taky koupit něco staršího na rekonstrukci, ale s přibývajícími znalostmi v oblasti stavebnictví jsem od toho upustil, protože to je opravdu velká práce časově i finančně velmi náročná a nikdy by to nebylo ono.
    Když má ale člověk štěstí, má možnost sehnat takovej domek, kde není problém s nedostatečnou nebo úplně chybějící vodorovnou hydroizolací, tak je to pak věčná stavba a hlavně většinou to má spousta prostoru pro dílnu a pod. A taky vzrostlé stromy které jsou k nezaplacení. To v satelitu nikdy nebude.
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: My sme hledali 8 let, pozemky na staveni, stare domy, chaty, chalupy. Nakonec sme nasli ve vesnicce nad Zasmukama na Kolinsku (ne neni u nas rovina:-))) starej celkem velikej dum se sadem - dohromady 2850 metru. Ceka nas sice mraky prace, ale hned pri prvni prohlidce sme vedeli, ze sme tam doma.


    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: Zlatej kopec je dobrej ale problém s vodou, v létě jsou vyschlí studny víc než tady u nás. A taky neni jistý co vyroste vedle. Do školy často i školky vozí lidi děti autem ve velkém i v Praze... To je prostě dnešní doba, s tim nic moc nenaděláš. Otázka je jestli je to po cestě nebo ne.
    Čím dál od prahy tím levněji ale míň práce. když jsem bydlel v Praze byl jsem děsně závislej na práci. Odejít z ní znamenalo mít velký finanční rezervy. Z jednoho platu bych vyžil asi 2 měsíce. Tady jsem 9km od Zličína a z jediného platu vyžiju bez problémů přes půl roku...

    Kde nakonec tedy bydlíš ty? A jak dlouho jsi hledal?
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Mame to podobne, vyhlidnul sem si jak v Drahani, tak v Brnkach nekolik mist, na Zlatem kopci dokonce vedle kamaradu. Nakonec sem strasne rad, ze sme to neudelali. Do skoly, skolky ty kamaradi musi vozit deti autem a docela daleko, to je hrozne limitujici. A jak pises, ten pohled do krajiny, to se neda nicim nahradit. A ten klid...
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: Já to tam znám velmi dobře i když jsem dával přednost Zdibům které kralovali jižními svahy, Draháň je postě vesměs údolí. A to co je tam víc na vrchu, bylo většinou na pronajatém pozemku, ale i tak jsem tam měl v roce 2008 několik míst v merku. Okruh tam sice pravděpodobně bude, ale nějakou dobu to ještě potrvá. Navíc se dá postavit tak aby to nebyl tak citelný zásah do krajiny. Je to vždy něco za něco. Ač jsem na počátku byl právě více pro ty Zdiby a okolí, tak teď vidím že to mělo i nevýhody. okolí tam je sice super, ale jen velmi blízkého charakteru. Dál už je to jen samé pole a rovina. Což se naštěstí tady říct nedá. Na metro to mám 9km zastávku MHD 5-10min (jsou tu 2), ale zato se dívám na ChKO Český Kras Z druhé stany mi tu začíná ChKO Křivoklátsko...
    Každá z těchto 3 vyjímečných lokalit pro "alternativní" bydlení má něco do sebe. Ta třetí jsou Lipence.
    Ty v Praze maj jen vyjímečně nepronajatý pozemek a spoustu regulativ. Většinou to jsou zahrádkářské osady, kde se prostě stavět ani nesmí o soukromí nemluvě.
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Drahan je dostupna skvele, 15 minut na bus a pak 5-10 minut metro Kobylisy... Jen je tam stale Prahou planovany okruh..
    STORMMATE
    STORMMATE --- ---
    DENDROBATA: Na léto dobrý.Na zimu no nwm nwm.
    CUKI
    CUKI --- ---
    R6ANDREW: No někdy lidi nevědi co za to chtít. V lokalitě s lepší dopravní dostupností a lepším okolím jsem koupil ještě před krizí za 780Kč, Tohle mam pocit že už se v té době prodávalo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERBARA: co znamená vysoko? Za kolik ho koupil od a jak velkej? Jaký sítě?
    CYBERBARA
    CYBERBARA --- ---
    CUKI: chápu... ale kdybyste si s kámošem plácli a Ty bys pro něj stavěl, jistě bys našel čas na pauzičku a malou procházku po drahani... my bydlíme 3 min od toho pozemku, na kterém on chce stavět, takže bys to měl i kousek k nám na kafe :) ceny pozemků se tu taky pohybují docela vysoko, přestože jsou na těch pozemcích ruiny chatiček. Je to prostě žádaná lokalita...
    CUKI
    CUKI --- ---
    CYBERBARA: Já to tak dělal taky. Hlavně na kopci v Brnkách a vlastně i dělám doteď. Ale o ničem zajímavém moc nevím. Přiznám se že nemám moc času někde běhat. proto nabízím něco za dobrej typ. Když tam bydlíš máš jistě větší přehled. Tady u Rudný kde bydlím já mám taky přehled. Bohužel většinou to jsou celé fungující chaty s vodou i elektřinou a ty je mi líto bourat. Navíc jsou od 400k Kč nahoru. :-( Pozemek na pronájem ale určitě nehledám. Podmínkou je koupě nemovitosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam