• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZORB: pěkný to je, ale obávám se, že to bude skleník se všema jeho vlastnostma a ne místo k bydlení.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: no nevim, já nad tím dost dlouho dumám jak ta k-ce vydrží bez pohybu bez většího zavětrování s takovym prosklenim. Už jen sesychání dřeva je problém, to usazení těch skel by mě hodně zajímalo v detailu.
    MATT
    MATT --- ---
    ZORB: sorpci čeho?
    ZORB
    ZORB --- ---
    Jak ošetřit ovčí vlnu před použitím na izolaci domu? : Ekologický institut Veronica
    http://www.veronica.cz/?id=12&i=297
    ZORB
    ZORB --- ---
    EGGH: Projektanta netreba.. Jednoducha konstrukce na to prkno vlna a na nej prkno... Postaveny na patkach. Jinak vlna se sesedne, ale otevres zaklop doplnis...
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Lamda nelamda, vlna ma zas vysokou sorbci. A hlavne pokud mas ovce...
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: koukám teď na tu vlnu, tak můžu asi konstatovat že se za poslední roky situace na našem trhu zlepšila. Těch firem co se tím zabejvaj je mnohem více:
    http://www.naturwool.cz/...DzeC7Iv08tvu8MunkJTzTjxo3cukq3zi--T3Olg/technicky-list_a500-naturwool.pdf
    ceny už jsou nižší, ale ta lambda je nic moc :-(

    Měl jsem za to že bežnej filc má lambdu asi do 0,034
    EGGH
    EGGH --- ---
    ZORB: Taky bych prosil víc informací! :-) Ideálně kontakt na projektanta. Díky
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: JJ, letama se clovek uci. Ta druha prosklena stavba prisla pozdeji.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: 2k za den dobrej job. Roubenka je sice pěkná, ale podle mě je to přežitek i když pěkněj. Je to jako když si dneska někdo postaví hrad :-D. Ale ty malý věci okolo jsou fakt pěkný.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: no jen ta lepší lambda. Filc je asi na poloviční hodnotě. Pro malé stavby se prostě sláma moc nehodí, protože ubere moc prostoru.
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: V lete s takovym pozemkem a umistenim, nema co delat v baraku:-) Ty velkoplosny skla odkoupil jako zbytkovy od mistniho vyrobce oken, kerymu je nekdo neodebral. Drevo mistni. Veskera truhlarina svepomoci. Sikovnej chlapik to je. Vedle toho stoji todle: http://ekoroubenka.cz/. A aktualne to prodava za 4,5 mil...
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: proto nerikam,ze ji nic neposkozuje,jen by mela byt odolnejsi hmyzu,sam jsem to nemeril. K tomu tvrzeni o ty slame te vede co? Cokoli co takle slehava je na prd. Znal jsem chlapika co pouzival slamu i vlnu a vzdy byli problemy prave s vlnou.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: v létě bych v tom bejt nechtěl minimálně bych tomu dal mnohem větší přesah střechy, zrušil bych to střešní okno taky bych se bál i přes masivitu té k-ce nedostatečného zavětrování vůči tak velkým skleněným tabulím, ale tohle je nejzajímavější stavba co jsem letos viděl!
    Smekám..., jednoduché, dokonce evidentně i recyklované, ale nádherné!
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: no možná je to ode mě špatná interpretace faktů, ale měl jsem koberec z ovčí nemyté vlny a po několika letech se mi rozpadnul. Jinak by stálo za to s té vlny udělat filc a i ta slehající vlna pokud se dá z vrchu doplňovat bude mnohem lepší než třeba sláma.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZORB: ty jo to vypadá hodně dobře, nebylo by víc info?
    MATT
    MATT --- ---
    ZORB: ten chci!! ;))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam