• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAD_MAN: septik - tj. filtrace přes komory s pískovou nápní by byl v pohodě. Tohle je žumpa (=nádrž na splašky) s volným výtokem
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: ty kráso...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Barák za 5 Mega a takovou sracku? My vybíráme čističku s retenckou a s instalací to pod sto litrů nepůjde.
    MAD_MAN
    MAD_MAN --- ---
    CUKI: Stačí nazvat septik čističkou a je hotovo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Včera jsem byl na jedné stavbě cca za 5M na konzultaci a krom jiného mě udivilo toto:
    Domácí čistička odpadních vod Bio Seigner 2000l / BAUMAX
    https://www.baumax.cz/vrobek/domaci-cisticka-odpadnich-vod-bio-seigner-2000l,30134.html
    Právě tam přivezli čističku Obi za takovou to cenu. Nezískal jsem o tom víc informací, ale jsem pochopil je to poze nějaká odkalovací nádrž s následným vsakem, kterou prý mohou použít jako standardní ČOVku? Co je to za nesmysl? Nikde to nemá ani nějaký atest, alespoň jsem ho nenašel a dost pochybuju že to nějaký atest mít bude...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: a zdělují vůbec nějaké informace? nebo řeší akorát stížnosti a legislativu? Když tam přijdu a zeptám se na konkrétní důlní dílo a co a jak fuguje a proč se nuceně odvodnuje a co by se s tím dalo dělat? nevyhoděj mě?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CUKI: to jsou právě konkretnosti, co neznám. Ale doporučil bych si pozvat někoho kdo se tim živí aby posoudil lokální situaci, třeba pořadí jak by to šlo.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    MAR_TINA: Díky, tak nějak jsem si to myslel.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: nevěděl by něco Báňský úřad? Krajský úřad možná taky.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Zrovna o tom zjišťuji více informací ani nevím pod koho to spadá.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: ale zdá se, že je někdo chtěl odvodnit
    ale je možnost, že by to šlo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Tam v té štole došlo vyloženě k chtěnému odstřelu a odvodnění těch štol. Tedy kdyby se vytvořila v tom místě betonová zátka s nějakým kontrolovaným výtokem trubkou, tak by to asi stačilo...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SNUPAK: obtížně
    mapuje se, kudy vody teče a kde vyvěrá. Mapuje se staré důlní dílo, ale podklady jsou často mizerné a terénní průzkum riskantní. Pokud se najdou teoretická místa průniku a jdou technicky zahradit, lze to.
    Pokud s etakové činy provádí, tak bývají řešené a placené pachatelem náhlého problému. Například těžební společnosti řeší ztráty a objevy vody v postižených obcích.

    A pak se voda zjevní jinde a bude jí tam moc.

    Vodovod bude levnější a snažší, i přes výkup pozemků.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    MAR_TINA: Šlo by to čistě teoreticky vůbec nějak?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak pokud by to přes nějakej zatravněnej pozemek tak třeba, ale tady jsou stavby. Navíc v místě kam se nedostane stavební technika kopat skálu do nezámrzný je sebevražda.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Vycházím z toho, že přístup k vodě je základní potřeba a bránit v tom lidem je nemorální. Sám bych umožnil stavbu vodovodu přes svůj pozemek, pokud by mi pochopitelně vrátili pozemek do původního stavu. Ostatně už sem něco podobného udělal a umožnil vedení kanalizace k sousedovi přes můj pozemek.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CUKI: já opravdu nevím jak to u vas vypadá. Ale běžné se to dělá tak, že ti co něco potřebuji nebo chtějí se zdruzi a za svoje si bojují. A pokud se to nedaří vyjednat, nastupuji natlakove akce. To pouze popisují realitu,, abys neapeloval na moji morálku. Viz třeba ti taxikáři. Ne že jedinec jako si ty, to bude řešit sám a jen pro sebe
    To skutečně není pruchodne.
    Já sem to pochopil tak, že tam máte sucho a trápí vás to tam víc. Je logicky se spojit a přimět majitele pozemku v cestě aby umožnili stavbu vodovodu. Pokud to ale řešíš jen pro sebe, tak to samozřejmě nemáš šanci. Ber to ale že to je obecně, konkrétní situaci u vás těžko můžu znat
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: jinak nevím kde žiješ, ale bylo by to nemožné vyřešit i kdyby tu vodu všichni potřebovali, nevím kdy jsi naposled něco takového někde prosazoval... nehledě na to že i kdyby ten kopec byl celej můj tak to přes ty pozemky prostě nenatáhnu těžko to někomu povedeš přes nějakou stavbu
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: to je doufám míněno jako vtip
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SWIST: demonstrace za něco jsou v demokracii standardní. Když taxikáři demonstrovali proti uberu, tak blokování celou magistrála. Dalo by se říct že dělali naschvály. Samozřejmě sem to myslel nadsazce, ne že by někomu vyhrožoval, ale spíš formou protestu a případného blokování příjezdu a podobně. Když to můžou dělat taxikáři v Praze aniž by je policie pokutovala, považuji to za zcela standardni nástroj jak něčeho dosáhnout. A pokud se jedná o vodu je to prostě nemorální bránit ostatní k přístupu k ní. To snad chápeš.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam