• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak pokud by to přes nějakej zatravněnej pozemek tak třeba, ale tady jsou stavby. Navíc v místě kam se nedostane stavební technika kopat skálu do nezámrzný je sebevražda.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Vycházím z toho, že přístup k vodě je základní potřeba a bránit v tom lidem je nemorální. Sám bych umožnil stavbu vodovodu přes svůj pozemek, pokud by mi pochopitelně vrátili pozemek do původního stavu. Ostatně už sem něco podobného udělal a umožnil vedení kanalizace k sousedovi přes můj pozemek.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CUKI: já opravdu nevím jak to u vas vypadá. Ale běžné se to dělá tak, že ti co něco potřebuji nebo chtějí se zdruzi a za svoje si bojují. A pokud se to nedaří vyjednat, nastupuji natlakove akce. To pouze popisují realitu,, abys neapeloval na moji morálku. Viz třeba ti taxikáři. Ne že jedinec jako si ty, to bude řešit sám a jen pro sebe
    To skutečně není pruchodne.
    Já sem to pochopil tak, že tam máte sucho a trápí vás to tam víc. Je logicky se spojit a přimět majitele pozemku v cestě aby umožnili stavbu vodovodu. Pokud to ale řešíš jen pro sebe, tak to samozřejmě nemáš šanci. Ber to ale že to je obecně, konkrétní situaci u vás těžko můžu znat
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: jinak nevím kde žiješ, ale bylo by to nemožné vyřešit i kdyby tu vodu všichni potřebovali, nevím kdy jsi naposled něco takového někde prosazoval... nehledě na to že i kdyby ten kopec byl celej můj tak to přes ty pozemky prostě nenatáhnu těžko to někomu povedeš přes nějakou stavbu
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: to je doufám míněno jako vtip
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    SWIST: demonstrace za něco jsou v demokracii standardní. Když taxikáři demonstrovali proti uberu, tak blokování celou magistrála. Dalo by se říct že dělali naschvály. Samozřejmě sem to myslel nadsazce, ne že by někomu vyhrožoval, ale spíš formou protestu a případného blokování příjezdu a podobně. Když to můžou dělat taxikáři v Praze aniž by je policie pokutovala, považuji to za zcela standardni nástroj jak něčeho dosáhnout. A pokud se jedná o vodu je to prostě nemorální bránit ostatní k přístupu k ní. To snad chápeš.
    SWIST
    SWIST --- ---
    ANDY_WARHOL: Vážně se ti zdá dobrý nápad vyhrožovat sousedům naschvály?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CUKI: a ty vlastníci těch pozemku vodu mají? Takže na nějaké celokopeckove řešení nepristoupi? Nátlak by nepomohl? Typu vy nám nedovolite přivézt vodu, my vám budeme dělat nějaký naschvály?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    COMODOR_FALKON: naivita mocná jak celý důl
    štolu nepomůže ucpat na konci
    štolu ... neucpeš, nezasypeš, nezavalíš. Rozhodně ne tak, aby tam přestala protékat voda.
    COMODOR_FALKON
    COMODOR_FALKON --- ---
    CUKI: A co kdyby se ta štola utěsnila tak nějak sama...?
    Prostě by se tam jednoho dne třeba zhmotnila aspoň půl metru široká zeď a vstup do štoly už určitě taky nebude úplně stabilní...
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: protože těžko povedeš vodovod přes cizí pozemky.A většinou dost zastavěné...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CUKI: a proč by měl vést v cestě?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: můžeš mít vrstvy (shora dolů) zvodnění / izolátor / zvodnění
    A pokud provrtáš svrchní zvodnění do izolátoru pár metrů, neděje se nic.Voda ti nateče do totálně izolovaného válce a vytvoří sloupec. Jenže pokud je tam nějaká hodně vodorovná puklina nebo prostě puklina suchá (shora uzavřená), vedoucí kamsi dolů, voda odteče a na spodní zvodnění to může být kurevsky daleko.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Tak ta puklina ve větší hloubce by sama od sebe byla pravděpodobně zavodněná ne?


    ANDY_WARHOL: ¨štola by asi utěsnit šla ale to by nám to musel někdo povolit a ten na tom mít zájem nebude. A vodovot je stejně neproveditelný, protože není v cestě místo...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CUKI: a co kdyby se ta štola nějak utesnila? Nebo by šlo si vybudovat na vrcholu kopce svůj vodojem, velkou nádrž, pro ty co na tom kopci žijí a do té čerpat vodu ze zdola z toho potoka. Kdybyste se na to všichni složili, tak by to třeba šlo. Teoreticky by se dalo od obce i oddělit a svoje věci si řešit sami, ale to sem na tenkem lede
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: jo podvrtat studnu, to je hned. A nemusí to být štola, stačí puklina.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: my osadníci máme smůlu. Z naší osady jde asi 750k ročně do obce a hádáme se aby nám dali materiál (asfaltový frézing) na cestu za desítky tisíc...

    Navíc je to to t.echnologicky neproveditelné, protože v ceste už je zakopaná elektrina a má šířku 2,7m. Navíc pokud bychom chtěli vodu musely bychom řešit i odpady a ten už se tam tuplem nevejde. Taky budeme asi dost vysoko nad hranicí vodojemu, ale to si nejsem jist.

    problém je že máš kopec je poddolovaný a nějaký idiot vymyslel, že se odstřelí jedna štola a bude se kopec odvoňovat. Těžila se zde železná ruda, tak aby voda nevyla železitá. Ale teď už nemáme ani železitou vodu a dole pod kopcem nám vyvěrá ze štoly potok...

    To je věc které se bojím. Dostanu li se do hloubky té štoly (navrtám ji) Tak nebudu mít ani to co to tu mám teď...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AMBIENTIUM:
    denní spotřeba se počítá 96 litrů/ osoba a v průměru to lidem vychází.
    Ekologičtější rodiny s dobře technologicky vybavenými domy spotřebují méně, ale 50 litrů osoba / den u trvalého bydlení mi přijde málo. Na celý dům je sucho.
    Dá se voda ze studny čerpat v malém množství za čas celodenně do retenční nádrže, ze které se pak bude brát do oběhu v domě. Spolu se dny, kdy nikdo není doma se tím hodně nashromáždí.


    CUKI: tlačit na obec, aby vybudovala vodovod?
    CUKI
    CUKI --- ---
    AMBIENTIUM: Ty filtry podle mě musí být ještě před tím než dojde k "uskladnění" vody. Pak už to moc význam nemá. Já jsem na kopci tak to není asi tak znát. Ale i tak jsem měl řepku ještě nad okapem.
    Geoška a kačírek je podle mě málo skusil bych tam nasypat kremičitý písek...
    Já mám zatím největší problém pouze s ořechem, to pak ta voda vypadá... ale zase je na sluníčku.
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    CUKI: Já mám taky tři rozvody a moje zkušenost tedy není taková, že by na praní stačila ta voda, co ji mám zachycenou ze střechy. Prádlo bych v tom v žádném případě nepral. Filtr mám vstupní před retenčkou (v zemi ve tmě) - kde jsou mezi kačírkem a drobnými oblázky 4 vrstvy geotextilie. Pak je filtr před čerpadlem https://www.sigmashop.cz/prislusenstvi/ap-500-filtr-s-odkalovacim-ventilkem

    Za čerpadlo bych ještě mohl dát filtr s textilní vložkou https://www.sigmashop.cz/prislusenstvi/filtr-p603-5-vlozka-textilni-1-mcr

    Ale přesto, když kvetla řepka, byla to hrůza... Možná by to ten poslední filtr zachytil, ale i tak ta voda byla jaksi zasmrádlá...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam