• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    MATEJICEKKK:
    podle tvojeho popisu to zni tak, ze to je ten nejhorsi pozemek, ktery bys mohl koupit
    1) je to v zastavitelnem uzemi? pokud ne, musis presvedcit OU, aby zmenili uzemni plan
    2) vedeno v katastru jako pole? musis zadat o vyjmuti z pudniho fondu (a platit dalsi penize navic)
    3) sloup s elektrinou? ochranne pasmo vedeni. Elektrinu musis tahnout odjinud.

    Stavebni povoleni/ohlasku potrebujes vzdycky na cokoliv, co je urcene k bydleni. Na cisticku dalsi papir od vodohospodaru.
    Legalne to pujde velmi tezko.

    Vhodnost kontejneru pro bydleni v nasich klimatickych podminkach necham posoudit jine. :))
    MATEJICEKKK
    MATEJICEKKK --- ---
    Nevím, jestli to sem úplně patří, ale zkusím se zeptat. Poohlížím se po novém bydlení a mám možnost od kamaráda odkoupit kus pole,na kraji vesnice. 50 metrů od poslední zástavby. Chtěl bych si na něj postavit kontejner ( tj. stavba ne pevně spojená se zemí). Nevztahuje se na to potřeba stavebního povolení. Přes pole vede sloup, takže elektrika by snad neměla být problém. Vodu bych chtěl z vrtané studny a na odpady biočištičku. Je mi jasný, že to tam nemůžu jen tak dát a nikomu nic neříct. Otázka zní, jak mam postupovat, za kým jít apod? Jestli je vůbec nějaká šance k tomu to tam usadit. Díky moc
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    CUKI: Hmm tak by měl vyvstat pořádnej problém u kolaudace spojenej se zákazem používání stavby do doby vyřešení tohoto. Druhá věc je, zda je vůbec stavba povolena s čističkou. Vodoprávky to obecně spíše nechtějí dávat. Když to dají, tak musí být hodně velký pozemek...
    CUKI
    CUKI --- ---
    Tohle mě zaujalo:
    Building Roof Trusses
    https://www.youtube.com/watch?v=X6fTaqxeR34

    vazníky a podobné věci dělám na stavbě vždy až po zhotovení podlahy. Ale pořád laboruju nad tím jak to nejefektivněji dělat mimo půdorys stavby aby to šlo řešit v předstihu.
    Takovýto stůl bych ale rád viděl nějak snadno stěhovatelný a tedy rozebíratelný a snadno postavitelný i na nerovném terénu. Tedy nějak přesnějistavitelné nohy. cca 5-6m x 1,25m... Tedy snařit nějakou prostorovou a snadno rozebíratelnou k-ci? Musí to bejt hodně pevný, protože na tom ty vazníky budu i sbíjet... A ideálně snadno přestavitelný... nedělá se něco podobného? Nebo nevyráběl někdo doma už něco podobného?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MAD_MAN: septik - tj. filtrace přes komory s pískovou nápní by byl v pohodě. Tohle je žumpa (=nádrž na splašky) s volným výtokem
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: ty kráso...
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Barák za 5 Mega a takovou sracku? My vybíráme čističku s retenckou a s instalací to pod sto litrů nepůjde.
    MAD_MAN
    MAD_MAN --- ---
    CUKI: Stačí nazvat septik čističkou a je hotovo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Včera jsem byl na jedné stavbě cca za 5M na konzultaci a krom jiného mě udivilo toto:
    Domácí čistička odpadních vod Bio Seigner 2000l / BAUMAX
    https://www.baumax.cz/vrobek/domaci-cisticka-odpadnich-vod-bio-seigner-2000l,30134.html
    Právě tam přivezli čističku Obi za takovou to cenu. Nezískal jsem o tom víc informací, ale jsem pochopil je to poze nějaká odkalovací nádrž s následným vsakem, kterou prý mohou použít jako standardní ČOVku? Co je to za nesmysl? Nikde to nemá ani nějaký atest, alespoň jsem ho nenašel a dost pochybuju že to nějaký atest mít bude...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: a zdělují vůbec nějaké informace? nebo řeší akorát stížnosti a legislativu? Když tam přijdu a zeptám se na konkrétní důlní dílo a co a jak fuguje a proč se nuceně odvodnuje a co by se s tím dalo dělat? nevyhoděj mě?
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    CUKI: to jsou právě konkretnosti, co neznám. Ale doporučil bych si pozvat někoho kdo se tim živí aby posoudil lokální situaci, třeba pořadí jak by to šlo.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    MAR_TINA: Díky, tak nějak jsem si to myslel.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: nevěděl by něco Báňský úřad? Krajský úřad možná taky.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Zrovna o tom zjišťuji více informací ani nevím pod koho to spadá.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: ale zdá se, že je někdo chtěl odvodnit
    ale je možnost, že by to šlo.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Tam v té štole došlo vyloženě k chtěnému odstřelu a odvodnění těch štol. Tedy kdyby se vytvořila v tom místě betonová zátka s nějakým kontrolovaným výtokem trubkou, tak by to asi stačilo...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SNUPAK: obtížně
    mapuje se, kudy vody teče a kde vyvěrá. Mapuje se staré důlní dílo, ale podklady jsou často mizerné a terénní průzkum riskantní. Pokud se najdou teoretická místa průniku a jdou technicky zahradit, lze to.
    Pokud s etakové činy provádí, tak bývají řešené a placené pachatelem náhlého problému. Například těžební společnosti řeší ztráty a objevy vody v postižených obcích.

    A pak se voda zjevní jinde a bude jí tam moc.

    Vodovod bude levnější a snažší, i přes výkup pozemků.
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    MAR_TINA: Šlo by to čistě teoreticky vůbec nějak?
    CUKI
    CUKI --- ---
    ANDY_WARHOL: Tak pokud by to přes nějakej zatravněnej pozemek tak třeba, ale tady jsou stavby. Navíc v místě kam se nedostane stavební technika kopat skálu do nezámrzný je sebevražda.
    ANDY_WARHOL
    ANDY_WARHOL --- ---
    Vycházím z toho, že přístup k vodě je základní potřeba a bránit v tom lidem je nemorální. Sám bych umožnil stavbu vodovodu přes svůj pozemek, pokud by mi pochopitelně vrátili pozemek do původního stavu. Ostatně už sem něco podobného udělal a umožnil vedení kanalizace k sousedovi přes můj pozemek.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam