• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

    Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

    Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

    V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
    Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
    rozbalit záhlaví
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LINKOS: Ano. Omítnout otvor by znamenalo ho zapravit a to by bylo zbytečné.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VO_D_KOLEK: takze mad normalni omitnutou zed ktere je hruby otvor v kterem bude oblozka?
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    VO_D_KOLEK: imho to pujde. Je to vpodstate tekuty asfalt. K podladu to prilne dobre a zustava to pruzne. To chces nejaky prostup schovany pod oblozkou nebo tu sparu mezi oblozkou a zdi?
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: Aha to ti jde zase asi o něco jiného, možná by neškodilo nadhodit fotku z reálu.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LINKOS: Neomítnu, to bych se neptal po nátěru :) Schovám to po obložky.
    (Omítat to by byla hrozná, s prominutím, mrdačka, musel bych si vyřezávat extruďák, pak lepidlo… Však to znáš. Krát sedm krát dvě, to nechceš.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VO_D_KOLEK: ok,me to jen nejak nebylo uplne jasny. Takze potom to omitnes?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    LINKOS: Měl jsem za to, že se to dělá běžně a že to není třeba upřesňovat :) Ale: jde o normální díru do zdi, na niž přijdou obložky. Není omítnutá, a protože není rovná (končí „perem“ tvarovek, o kterých jsem psal před časem), připadá mi nátěr jako nejrozumnější řešení.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    VO_D_KOLEK: muzes nejak specifikovat utesneni otvoru na dvere? jako mezi futra a nejakou zed?
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: Jsou vyloženě hydroizolační nátěry na bázi bitumenu co mají po několika vrstvách garantovanou i nějakou tu vzduchotěsnost. Většinou bývají ještě vyztuženy vlákny, které pomáhají odolávat prasklinám.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    BITUMENOVÝ NÁTĚR
    Dá se použít k dosažení vzduchotěsnosti tam, kde není omítka? Např. k utěsnění otvorů na dveře…
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Pro vodu užitkovou není ochranné pásmo určeno, ale doporučujeme ty vzdálenosti aspoň pro málo prostupné dodržet. Obecně stanovujeme ochranné pásmo 3 m od geometrického středu pro všechny, ale to je spíš technická záležitost, aby se vzájemně neovlivňovala zařízení. A samozřejmě 3 m od hranic pozemku.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    tak omyl, není to 15 m, ale 12 m. jsou to údaje pro vybudování individuálního zdroje pitné vody.

    Zdroje možného znečištění: Nejmenší vzdálenost v m
    pro málo prostupné prostředí (odst. 2) pro prostupné prostředí (odst. 3)
    Žumpy, septiky, kanalizační přípojky 12 / 30
    Nádrže tekutých paliv pro individuální vytápění umístěné v budově, nebo samostatné pomocné budově. 7 / 20
    Chlévy, močůvkové jímky a hnojiště při drobném ustájení jednotlivých kusů hospodářských zvířat. 10 / 25
    Veřejné pozemní komunikace. 12 / 30
    Individuální umývací plochy motorových vozidel a od nich vedoucí odtokové potrubí a strouhy. 15 / 40
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Jinak je to kolik?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    AMBIENTIUM: pokud je na pitnou vodu a jedná se o máloprostupné prostředí
    AMBIENTIUM
    AMBIENTIUM --- ---
    CUKI: Vrt musí být minimálně 15 metrů od cesty/silnice.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: Vodní zákon to prostě nedefinuje, záleží to na konkrétní situaci u konkrétního zdroje.
    Ano, mohou ti omezit nebo zakázat i vrtné práce, terénní úpravy, umístění stavby, příijezd vozidel. ČOVku zpravidla nepovolí.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Tedy nic konkrétního? Ale záleží na tom jak se oni vyspí?
    Po cestě ke zdroji je mezi mým případným pozemkem silnice druhé třídy a zahrádkové chaty. nějaké omezení třeba pro vrt? Nebo nadstandardní čistění odpadní vody?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: záleží na stanovisku konkrétního vodprávního úřadu. Cokoli od "nezajímá nás to" po "ani plot a včelín".
    CUKI
    CUKI --- ---
    Je nějaké omezení staveb pro druhé pásmo ochrany vodního zdroje? Nemůžu nikde najít nic konkrétního?
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    Bydlel jsem chvíli v Úvalech a pak i ve Škvorci :)
    Ceny kloudných pozemků jsou ale právě díky eSkovým spojům kolem Úval fakt ujetý. 2-6 litrů za metr! Být za 20 minut na Masaryčce je holt deviza, po který jde spousta lidí...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: To už si právě nepamatuju, já takovejch míst viděl v okolí Prahy hodně stovek, navíc ta cena už bude jiná a vše je otázkou dohody obou stran. Nikdy jsem nekupoval nic od realitky. Byl jsem tam naposled tuším na začátku tohoto roku a stále tam byla cedule a pozemek stojí ladem. Nečekám že ho někdo koupí jen kvůli tomu aby ho nechal dál netknutej.
    Tohle jsou prostě specifický místa, který potřebují specifické využití a stavební postup. Přesně takové já vyhledávám. Vždy se snažím najít pozemek, co ostatní neumí dobře využít a já vím jak ty problémy kvůli kterým je to pro ostatní nevhodné eliminovat.

    Na zasíťované rovné a pevné placce s příjezdem umí postavit kdokoliv cokoliv. Ale tyhle místa prostě hodně lidí odradí. A ta cena tomu odpovídá.

    Takovejch míst je víc tohle byl jen příklad. Přes zimu si mě lidi většinou najímaj na technické konzultace stavebních problému se stávající stavbou, ale přes léto mě volají hlavně kvůli zhodnocení stavu nemovitosti před koupí a tam se dostanu často i na místa které nejsou v běžné inzerci. Někdy to jsou hodně zajímavá místa.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam