• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: tak jako tak sadros a vedeni instalaci neni zadna vyhra
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Tos měl napsat dávno, že patříš k zastáncům vnitřní izolace :) Myslím, že zrovna Smola píše, že vnitřní tepelná izolace má tolik zapřísáhlých odpůrců jako zapřísáhlých příznivců.
    Jak se u takhle izolovaných staveb řeší kumulace slunečního zisku? U nás ty betonové příčky dělají hodně, rozdíl mezi jihem a jedinou obytnou místností na severu je propastný, beton drží.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Jde opravdu o příčky, vnitřní. K obvodovým zdem jsou kotveny tím, čemu se asi říká malta.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Tak se příště koukni lépe na co reaguješ, než začneš trolit. Byla řeč o příčkách (ty v obvodových zdech bývají velice zřídka) v BST zdivu, které je na vedení instalací dost nevhodné, ač je to jinak velmi zajímavý materiál, musíš s ním víc počítat v projektu. a to se tká vnitřního i vnějšího zateplení.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: pokud se bavime o izolaci,tak predpokladam,ze se bavime o obvodovem zdivu a tudis, netesnost okolo krabicek...vime jiste oba co to znamena... O bst jsem nic nepsal,jen jsem reagoval na tvoje tvrzeni,ze sadros je na instalace lespi,neni.
    CUKI
    CUKI --- ---
    LINKOS: Proč potřebuješ těsnit krabičky v SDK příčce?
    Ytong na stejné akustické vlastnosti musí mít asi dvojnásobnou šířku. Navíc nevím jaký má smysl navazovat- provázat obvodové BST zdivo z Ytongem?
    Existuje spousty možností, ale řešení tepelných mostů těchto příček není zrovna triviální a levné už vůbec ne.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    CUKI: kolikrat je zdena pricka mnohem lepsi(zvlast ytong) nez to tahat vatou za sadrosem,nemluve o te prude tesnit vsechny krabicky. Pokud bys tedy byl ochoten akceptovat i odlisny nazor nez ma jeho vysost Cuky...
    CUKI
    CUKI --- ---
    EL_KO:
    VO_D_KOLEK:
    Aha tedy to je výčnělek o obvodové zdi? Ono to z té fotky není vůbec vidět.

    VO_D_KOLEK: mě by nenapadlo dělat u RD zděné příčky. Navíc já u všech třech zděných staveb které jsem navrhoval a nebo i stavěl měl vždy výhradně vnitřní izolaci. Tedy příčky se nikdy nemohou dotýkat vnějšího nosného pláště.
    Pokud bych izoloval z vnějšku a nutně bych potřeboval zděnou příčku, tak bych to pouze zapravil tím lepidlem. ale jak jsem psal, nejsem zastánce zakládání stavby na pěnoskle, takže bych se toho snažil pokud možno vyvarovat. A zděné příčky nejsou žádná slast kvůli natažení sítí.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Mezi obytnými místnostmi.
    Jak máš průtah mezi místnostmi řešen ty?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    EL_KO: Ano.
    EL_KO
    EL_KO --- ---
    CUKI: tady se mu jedná o to, aby netáhlo skrz ostení vnitřní příčky až na vnějšímu povrchu pláště budovy - zřídka se to může dít, kdyby to bylo divně vyzděný ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: co já vím mezi jakými místnostmi to máš? A i tak to bude (může být) docela velkej rozdíl.

    VO_D_KOLEK: Jozefa Smolu? Znám, ale netuším, kde uvádí jaký má smysl vzduchotěsnost omítky mezi jednotlivými místnostmi, kde máš podřezané dveře?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: K literatuře: skoro všechna, kterou jsem k tématu zděného pasivu přečetl. Smolu znáš, ne?
    Podle téže literarury je vnitřní omítka hlavní vzduchotěsnou vrstvou.
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Neprůvzdušnost řeším celou dobu, měl jsem za to, že si rozumíme.

    Vzduchovou neprůzvučnost u obložek s podřezanými dveřmi? Má to smysl?
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: která literatura? Já mám i venkovní zdivo neomítnuté a měnit na tom nic nehodlám. Omítka je vesměs pohledová záležitost a hlavně kryje prasárny při zdění. Pokud někdo nezdí jako prase, může se na omítky vy...
    Předtím si řešil neprůvzdušnost, což u tebe znamenalo omezit negativa způsobené nevhodnou skladbu stěn. Tam to chápu. Pokud je to vnitřní příčka řešil bych pouze vzduchovou neprůzvučnost, tedy hodnotu R´w od min 42 do 53dB dle toho jaké místnosti dělí. A tedy bych zeď nechal zdí a ten prostor mezi zaizoloval kammenou vatou cca 45-55Kg/m3
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Tak literatura uvádí důsledné omítání i příček, že ano.
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: a proč ti to tedy vadí?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Ano, jedná.
    CUKI
    CUKI --- ---
    VO_D_KOLEK: Jsou, ale jedná se o vnitřní dveře ne?
    VO_D_KOLEK
    VO_D_KOLEK --- ---
    CUKI: Protože spáry. A není to tak dávno, cos tvrdil, že betonové tvárnice jsou dost porézní :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam