• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MATTCZ/SK hiphop, rap a trap
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: album nobody s tendem rozhodně co dodávat je, a rozhodně je to spíš produkt redukce přehnaně načepraných atributů současných trendů, než jejich okatá demonstrace. v tom to vidím jinak, ale - Ano, rapeři jsou kalkulující stejně jako třeba Slayer na posledních pěti deskách.

    Nakonec, proč by tenhle motiv "maká to na lidi" měl být v nějakém zásadním rozporu s původním (idealizovaným a domělým) motivem raperů jakožto amplifikátorů sociálního umění pro masy obyčejnskejch?

    Zároveň si nemyslím, že "zase jsme u bubinku a ohne" bavíme se tu o kategoriích který někdo nějak historicky definoval a tvrdit pohádku o tom, že po večírku o DJ Koola už se tomu vždycky říkalo hiphop a rap je prostě pokrytecký už ve vztahu k tomu žánru a je to jen vytváření zbytečný legendy, která imho má zařadit rap do tradiční struktury myšlení jako věc, kterou vynalezli afro-lidé (rozuměj především černoši v americe).

    A já si teda myslim, že když do hiphopu (což je hudební žánr, který se sice dneska skládá normálně od píky, ale když byl developován, tak vznikal výhradně jako toast music, která recykluje a spojuje už hotové nahrávky z mnoha žánrů), tak když do toho hiphopu někdo přidá nějaký nový element, že to hned nepotřebuje redukci ani prohlášení o krizi žánru, ale spíš míň sentimentální boomerství, o tom jak by to vlastně recipient takové hudby rád sám.

    Ale... diskutujme!
    N_I
    N_I --- ---
    MATT: zkusím díky za tip.....po nových slayer ale, kerým to prej furt hraje jak vino


    at sem OT poradne..:)
    N_I
    N_I --- ---
    OPERAHYPNO: bingo, já sem v k krizi, on je v krizi a můj poslech rapu je v krizi a zde čtu že celá branže je v krizi, ale vzdať je to moc easy..:)


    souhlasim treba ze min komplikovanosti a vrstev by mozna prave ted prospelo! ale nekdo jako travis to udelat nemuze pac ocekavani fans....kdo jinej by to ale mel udelat nez treba on ?:)

    album nobodyho s tendem..na prvni poslech nemas co dodat...mnoho poloh, vrstev, temp, flow... na druhej poslech cejtis ze kazdej krok je delanej tak aby hlavne makal na lidi..tlesk tlesk..



    Vzdať To Je Moc Easy
    https://www.youtube.com/watch?v=khH-8w3Tfik


    ten vynález Herce úplně nechci zahazovat jak navrhuješ ikdyž jas, voskovec a werich a mozna jeste hloub, kdyz posloucham antologii blues slysis kusy rapu...asi i nejaky cirkevni songy byly slovo do muziky ne..:)
    takze zase jsme u bubinku a ohne...jako u feetekna
    MATT
    MATT --- ---
    N_I: včera jsem poslech toho novyho Kup Kodeina a nemůžu se rozhodnout, jestli mě sere, nebo je to umělec ;)) celý takový 80-90-00s vykradeny mainstream melodie, zvuky, motivy, ale vcelku zajimave vyuzity. Kdyby rek, ze je to deska pro jeho mamu, tak mu jeste zatleskam ;)) Rozhodne už bych to nenazval undreground rapem nebo trapem, ale spíš takovej future pop co pofrčí z radií za 5 let.

    Může se stát cokoliv - Album by Kup Kodein | Spotify
    https://open.spotify.com/album/1Ycz1DaEfMjepVy76PV2Dg
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    OPERAHYPNO: sorry za ten interpunk a gramma freestyle trochu pospícham
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: ne nemaž. mě zajímalo proč nad tím přemýšlíš u článku Karla Veselýho. Přiznávám jeho názory na hudbu nemůřžu vystát i když samozřejmě vím, že jsou poctivě vyposlouchaný, ale prostě je to pohled mild - nekritickýho člověka, kterej (mě to tak přijde) vždycky nakonec dopopředí narve svůj neortodoxní "gonzo" přístup. Mnoho keců,málo názorů, pointů, prostoru pro přemýšlení, diskuse - to je pro mě jeho psaní když opomenu to že se někdy neorientuje tak jak si myslí, což je problém ale nejen jeho.

    V názoru "Krize žánru" to přeci nutně musí nést (trochu agistickou) perspektivu nedávno zmíněných "Strážců starého stylu" který se zachvějí kdykoliv za někdo řekne "Crunk" "Crunkcore" "Trap" "autotune", nebo nedej bože "Countrytrap" nebo snad "Crushedtrap/hexD" přitom když Rapoval Rytmus u cimbálky,... :D

    nevěř soudům arbitra Veselého, protože jeslti je někdo v krizi tak je to především on

    Jo a taky - pan Veselý zastává pravděpodoně narativ o vynálezu HipHopu panem DJ Kool Herc a rapování pak jako nedělitený prvek černé především utlačované kultury. Pravda je taková že slovo "Rap" v kontextu vokálního přednesu textu v rytmickém sledu poprvé použili beatnici v 50 letech a literalizovaná coby formální žánr přednesu textu poesie byla v roce 1963 když vyšla poprvé audio-monografie těch básníku s názvem "Howls, Raps & Roars" o černošském "SHOUTováná" do rytmicky zasmyčkované hudby by zase mohli něco povyprávět průkopníci jamajské toasted music jako je třeba Lee “Scratch” Perry.
    N_I
    N_I --- ---
    jinak dnes dollar v crossu nebo dj bica a kapela triponaut na koberci na florenci
    N_I
    N_I --- ---
    OPERAHYPNO: nesouvisí, proto je tam označení off topic

    nesrovnávám travise a fobiu s tím co nakonec komplexně jsou...ale že nás třeba brzo bude čekat období kdy progresívní rock zařadí na svý album kdejaký i český rapper, fobiu beru v čr a sk hájích jako někoho kdo je hodně vepředu v trendeu co se bude poslouchat za par let, travise asi taky bude klonovat kde kdo...

    karla mam rad je to prima felak nakonec, kousek cesty mi to taky trvalo nez sem k tomu dosel... a o muzice lecos vi, ze to s nim maj lidi nak tak pul na pul se nedivim...a ze treba ty k nemu das ostrejsi komentar se nedivim vubec...

    ta o že je žánr v krizi je taky asi spíš pravda ,nebo ne...?

    porad je to ale OT, klidne dam delete yourself
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    N_I: jako srovnat mrdku travise scotta s fobia kid, to snad nikoho příčetnýho nenapadne. Pana Veselého bych nepovažoval za příčetného nebo snad relevantního v názoru na rap, hiphop nebo kterýkoliv jím navštívený žánr vlastně ale v žádným vesmíru. Málem sem z tý "recenze" spadnu do hlubiny všeobjímání.

    Proč to píšu? Vysvětlíš mi jak to souvisí s CZ/SK rapem, jestli to souvisí jménem Karel Veselý, tak je to špatná odpověď :D
    N_I
    N_I --- ---
    hezka OT recenze

    Posedlost sedmdesátkovým progresivním rockem je vůbec dominantním prvkem Utopie.

    je víc projekčním plátnem svých fanoušků než skutečnou osobností.

    slavné narozeninové fanfáry k padesátému výročí Kool Hercova „objevu“ hip hopu jako nové postmoderní formy černé hudby by neměly přebít fakt, že žánr se aktuálně nachází v krizi

    Možná by o padesát let později poradil Travisi Scottovi tolik si věci nekomplikovat a dělat všechno méně na efekt



    ....a jen me tak napada fobia kid a jeho fuze do tech the cure poloh....

    Recenze alba Travise Scotta Utopia
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/kultura-hip-hop-slavi-50-let-ale-je-v-krizi-ukazuje-album-travise-scotta-235683
    MATT
    MATT --- ---
    #CMD ERNE100 X JOSHUA | TOUCHDOWN FT. EDDIE FRESCO (Prod. LJS X BRM) [Music Video]
    https://www.youtube.com/watch?v=SzGYQlLiny8
    N_I
    N_I --- ---
    la'd to nebo doval pod bulovku na fotbálek a kónický

    MATT
    MATT --- ---
    ENGUMAZ: tak me to nejak neoslovilo, ten dojem neohrabanosti mi nak zustal.. treba novej dollar mi sedne lip.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    SMELLYDICKHEAD: no jako popravdě mě to připadá naprosto stejně dementní jako 95% ubermacho gangsta rapu. to je furt to samý, akorát tady si interpret zvolil přiléhavej název "kotlár security", kde je naprosto všechno podstatný už uvedený a já vím, co od toho čekat a samotná působivá dramaturgie splňuje všechna moje očekávání :-))

    MATT: phonk definuje použití memphis rapu a jeho derivátů, na tom nic nezměni ani rovný beaty, ani banka samplů, ten flow to celý posral :D

    link not related
    Dendemann - Endlich Nichtschwimmer (Offizielles Musikvideo)
    https://www.youtube.com/watch?v=Ayt7gBA38og
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    MATT: hele tak mat213 to neberu jako hiphop, to je prostě hyperpop - ano je to populární a málokdo chápe proč a co to znamená, ale ten žánr má nějaký zahraniční ekvivalenty na kterejch se některý věci sledovat dají. Například jeho hit 7teen je prostě neoddiskutovatelně hodtnotnej rádiovej hit dnešní doby.

    ale divím se že si neslyšel, letos to dokonce posbíralo nějaký ceny odborných porot a podobně
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    MATT: já si jako furt lámu hlavu nad tim textem, to je jak sergej pro ještě blbější než má fanoušky.
    jeho jako opustí holka, tak jí řekne že je bitch a potom to celé sdělení jako říká partě kamarádů - dej si pozor na bitch! vždyť to je uplnej looser styl z JZD :D
    MATT
    MATT --- ---
    mat213?! tos mi nemel delat.. ja ho neznal...

    Mat213 ft. Vercetti CG - Sick na Štědrej den (Official Video)
    https://www.youtube.com/watch?v=tCqxF-9kqXw
    MATT
    MATT --- ---
    OPERAHYPNO: Naprostej souhlas... Ja nektery tyhle kluky podezrivam, ze je nahoru vytahla jen jejich nedocenenost nebo nejakej takovejdle komplex a ve chvili, kdy dostanou uznani a slavu, prestanou mit proc a o cem psat. Tak zkousej jakoby neco, co funguje ostatnim, nebo jim predtim, ale uz to proste nejni od srdicka nebo pro prdel a je to na tom znat..
    OPERAHYPNO
    OPERAHYPNO --- ---
    MATT: co na to říkáš? za mě asi nejgeneričtější mrdka léta. Jasně - musí tam bejt trochu z mat213 aby to mělo jakože ten potenciál, ale ten text? Wtf? ten člověk je takhle hloupej hejl? Přitom to EPčko loňský bylo ucházející
    MATT
    MATT --- ---
    JPQ008 X řmdh1 - Pobřežní hlídka (Prod. JPQ008)
    https://www.youtube.com/watch?v=LbEid96h8eA
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam