• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIDALARodina bez tatínka nebo bez maminky, prostě sólorodičovství
    Taky vás tak trochu štvou dokonalé rodinné obrázky, které vídáte kolem sebe na ulicích či u svých kamarádů? Máte doma dítě nebo dokonce děti, ale vychávávte je bez tatínka? Dokážete si takto mateřství užít nebo je to jen a pouze řehole? S jakými problémy se potýkáte a jak je řešíte? Jste na to sami nebo pomáhá rodina? Vyhlížíte náhradního tatínka? Některé problémy pochopí prostě jen a pouze další matka ve stejné životní roli. A nezáleží na tom, jak jste se do této nelehké situace dostaly. Ve výsledku jde stejně jen o to, aby děti byly šťastné, zabezpečené a vy si udržely zdravý rozum. Tak se z toho pojďte vykecat!
    rozbalit záhlaví
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    NYA: Děkuji! Možností je celkem dost. Jurta, maringotka, slamák, malá dřevostavba... asi budu muset i kousnout hrdost přijmout pomoc od svého otce. Má na tyhle věci prostředky a firmu... čím jsme starší, tím mám pocit, že potřebuji méně prostoru... hlavně když je kam děti vypustit :)
    Voda je tam užitková, pitnou snad vyřeším vrtem, když ne tak filtrem. Elektřina je na kraji pozemku, jen udělat kapličku... Po mě je skoro důležitější dostat tam internet :D ... prý je v dosahu.

    Máš pravdu, taky zjišťuji, že nemá cenu jít hlavou proti zdi a je lepší důvěřovat tomu, že to co se děje je cesta a má svůj důvod.
    Vždycky jsme říkala, že bych chtěla pozemek, zahradu a že to je základ, pak už se dá vymyslet cokoliv, jen mít kde. No, uvidíme jestli jsme měla pravdu :D. Každopádně nebýt toho co pro někoho může vypadat jako další průšvih, nerozhoupala bych se a pořád čekala na nějaký "lepší čas".
    Nedělám si iluze, bude to náročné... ale zjišťuji, že mám kolem sebe celkem dost lidí co jsou mi ochotni pomoct a drží mi palce. :)
    NYA
    NYA --- ---
    PIDALA: maringotku.. typ německá je už docela hezky velká, má kuchyň a pokoj. když je zateplená, je v ní příjemnej komfort celej rok. jediný, co s dětma musíš vyřešit, je voda a pračka, bez ní si to neumím s děckem představit.

    držím ti moc palce .. já jsem se po počátečních krizích naučila důvěřovat životu, že mi dává přesně ty zkušenosti, který potřebuju, a hlavně, že to se mnou myslí dobře :)
    přeju ti hodně štěstí
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    LITROP: Na jaře kdykoliv! Na zahradě je chajda na přespání a spousta dřeva na oheň. Okraj Novohradských hor ;)
    LITROP
    LITROP --- ---
    PIDALA: my zase radi vypadnem z prahy
    LITROP
    LITROP --- ---
    PIDALA: my zase radi vypadnem z prahy
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    LITROP: Návštěvu uvítám! :)
    LITROP
    LITROP --- ---
    PIDALA: Tak to jsou jeste dobre vyhlidky to se mas na co tesit.Tak treba prijedem nekdy na navštěvu:)
    LITROP
    LITROP --- ---
    PIDALA: Tak to jsou jeste dobre vyhlidky to se mas na co tesit.Tak treba prijedem nekdy na navštěvu:)
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    LITROP: No... především asi narození druhého dítěte. Ale happyend se nekoná, zdá se že budu i na dvě děti sama... ale nějak už jsme rezignovala a odmítám se hroutit. K Vánocům jsem si letos koupila pozemek, zahradu v menším městě a při nejhorším nám tam postavím domek z hlíny. Odmítám se s dětmi hroutit a nervovat někde k bytě ve městě.
    LITROP
    LITROP --- ---
    PIDALA: a co vas ceka? ze jsem tak zvedavej.Nas ZŠ tak uvidime
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    Děkujeme! Tenhle rok bude zdá se slušná masáž, čeká nás s dcerku spousta změn a přestože jsem ze všeho předem solidně vyděšená, nějak úchylně se i těším... :)
    Tak přejeme mnoho radostných dní!
    LITROP
    LITROP --- ---
    Preju vsem ve skupině pekneho jeziska Novej rok,at se daří.
    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    házím i sem, mohlo by se někomu hodit.)
    příměstský tábor za 300,- pořádá známá.)

    https://www.facebook.com/events/227995884301637/
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    + vel myslím 5-6 let, cca 116 -122 ale

    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    +

    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    Nechcete někdo za odvoz z Petřin? ev. centrum

    KOPRETKA
    KOPRETKA --- ---
    EUCHENIE: jsem psala včera, a teda ještě jsem se taky opožděně přihlásila.) dík za tip
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    EUCHENIE: Poslední 3 volná místa.
    Termíny setkání: 3., 10., 17., 24. a 31. října 2016, vždy od 16:30 do 18:00
    Místo: APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, V Luhu 6, Praha 4 - Nusle

    Reg. formulář po rozkliknutí toho odkazu v příspěvku o jedno níž, dolejš
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    SPRÁVNÁ KOMUNIKACE VÁM OTEVŘE NOVÉ MOŽNOSTI
    Srdečně zveme na bezplatný kurz pro sólo rodiče o výchově a komunikaci.
    Být rodičem je krásný, ale náročný úkol, obvzlašť, když jste na to sami. Ale děti také čelí obtížným situacím každý den a je na nás, abychom je naučili se s nimi vypořádat.
    Komunikace ovlivňuje v našem životě víc, než si uvědomujeme.
    Někdy nevědomky toho, s kým mluvíme srovnáváme, ponižujeme nebo jednoduše mu nedáváme najevo, že ho bereme vážně. Jindy zase máme pocit, že jsme všechno sdělili jasně a nechápeme, proč tomu ten druhý nerozumí.
    Nový kurz Aperia - CO DOKÁŽU SÁM vám pomůže se podobných "zlozvyků" zbavit.
    Uvidíte, jak moc dokáže způsob vaší komunikace ovlivnit.
    Přijďte se podívat.
    Během 5 tematických setkání se dozvíte, jak posilovat schopnost dětí zvládat těžké či komplikované situace. Cílem je poskytnout rodičům konkrétní praktické dovednosti a strategie, které mohou využít nejen při výchově dětí.

    co dokážu sám
    LITROP
    LITROP --- ---
    a proto maminky nechce se vám zajít někam s detma a poznat nové zname
    LITROP
    LITROP --- ---
    PIDALA: jj stačí zabydlet dodávku s detma 3 a 5 jsme v ní strávili skoro celé prázdniny
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam