• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEMIDGEN computer / console games (1995-2005), Win95+ required, 3Dfx supported!

    OLDGEN HERE!
    NEXTGEN HERE!
    Snažte se vypichovat hry po roce 1995, pokud si nejste jisti, dobrým vodítkem je vyžadovaný operační systém - věci pro MS-DOS patří spíše do Oldgenu, věci pro Win95-WinXP (5-6 generace konzolí) patří spíše sem a věci pro Windows 7 (7+ generace konzolí) patří do Nextgenu.
    rozbalit záhlaví
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    POHODAVOLE: Já taky, pařil jsem to do zblbnutí. :)
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    JAMILLOS: miluju GTA2!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Nezapomínat na C&C - Tiberian Dawn, Red Alert, Red Alert 2
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    System Shock 2, lowpolly az hruza a pritom porad velmi, velmi hratelny.
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    Jsou hry, který stárnou s grácií. Navíc jsou tak dobrý, že i kdyby ne, je to ok. Namátkou GTA 2, Sanitarium, Quake 1 a 2, Syberia 1 a 2, první tři díly Sprinter Cell (zejména trojka vypadá dobře i na novech mašinách), Return to Castle Wolfenstein, plus starý klasiky jako Duke nebo Blood a hromada dalších...!
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Gothic byl na svou dobu dobrej nextgen. Koukal jsem ted na Mobygames a nevypada to uplne nejhur.
    JARDA128
    JARDA128 --- ---
    Ad stary midgen hry ja hral treba gothic 1 a bavilo i ta grafika sla prekousnout az na par bugu super
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DAVESADE: to nedám ani omylem. Ale příležitostně se po tom kouknu na Youtube, nevěřím tomu, že to tam ještě někdo nedal :)
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    DOCKINEZ: Hledam nekoho, kdo by byl schopnej dohrat celou trilogii 6+7+8 s jednou partou. Prej to ma extra konec v osmem dile :).
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Což mi připomíná, že mám ještě na nějakým HDD uložený herní pozice z pozdní části hry...
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    Aby ne, ve sve podstate je to jedna z prvnich Open World RPG her.
    KULHY
    KULHY --- ---
    DAVESADE: Souhlas, chtěl jsem napsat něco obdobného — W8 se mi vždy po vizuálně stránce přišlo skvěle vyvedený a stárne jako víno :) což platí i o gameplay
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    D1RABBIT: Jakoze W8 jsou taky zlatej midgen, ale jak je to PC only, tak to na rok 2001 vypada prave diky stylizaci lepe, jako celek. A to presto, ze to ma objektivne nizsi polygon count.

    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    https://photos.app.goo.gl/leBsyPmHZ5qBfgfj1

    Jo a zapomnel jsem na super funkci REPLAY, tim podle mne taky predbehli svou dobu (vzhledem k moznostem HW).

    Nejakej typek mi chcipnul na kastli, tak jsem chtel nahrat neexistujici ragdoll fyziku - no par sekund potom mne prepadla banda zfetovanejch negru :). Fantasticka hra.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    D1RABBIT: takže grafika krásná, ok. Co tam máš dál?
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    V obdobi SA vysla spousta uzasnech 3D her, ktere nezestarli ani o den. Namatkou Zelda:WindWaker, XIII., Killer 7
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    DAVESADE: Je mi jasný že to je jiný a že se budou kopírovat spíš víc stylizovaný hry, ale myslim si že se klidně může stát, že na těch hrách z období SA nevidíme nic hezkýho jen proto že od toho zatim nemáme dost velkej odstup ani časovej ani technologickej, a v budoucnu na tom nostalgický dyzajnéři klidně vykopou ze záhrobí něco co bude fungovat.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    VOZKA: Samotnej efekt low poly nezpochybnuji, to se vraci! Ten trik spociva podle mne v te stylizaci. San Andreas moc graficky nestylizuje, tvari se porad jako pokus o lifelike. Tj. co chci rict: retro vlna low poly her nebude napodobovat San Andreas, ale spise tituly, jako zmineny Medievil treba.

    Ja se ale uz tesim domu, az si zahraju :).
    VON_GILOTINE
    VON_GILOTINE --- ---
    VOZKA: tezko říct no. mi bylo kdyz unreal vysel 13 a byl jsem na zacatku svyho herniho vrcholu. hranaty bylo tenkrat vsechno a bylo to nadherny a kazda nova hra omracovala.. fuck knows
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    MATEEJ: IMHO tomu pomaha hlavne to, ze to hrajes na PSP, na malem displayi vypada dobre i Fade to Black :-)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    VON_GILOTINE: já jsem Unreal hrál před rokem a půl a dost se mi to líbilo. Fakt to bude možná o tom na čem jsi vyrůstal, mně bylo sedm když Unreal vyšel, takže pro mě tehdy intenzivní herní éra ještě ani nezačala.

    Subjektivně většinou nesnášim rozplizlý naškálovaný low-res textury z tý doby a líbí se mi spíš raný softwarový 3D enginy, ale jednak mi třeba ten Unreal přijde tak pěknej že to neva, a jednak si myslim že za pár let začnou přicházet indie vývojáři se způsobama jak z toho něco nostalgicky vytřískat podobně jako nejdřív z pixel artu a teď z lowpoly, a dostane se to aspoň v tom ne úplně mainstreamovým indie sektoru zase trochu do módy.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam