• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIKO23Hudební zákulisí (historky,zajímavosti,kultovní fotky a fórky z hudebního prostředí)
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:
    Muzikant Ronnie Hawkins jednou dal radu Elvisu Presleymu: Musíš si říkat ‚Rock‘ nebo ‚Jack‘ nebo tak něco, abys byl úspěšný. Cokoliv, jen ne ‚Elvis Presley‘.

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORKA:
    Jestli chcete slyšet super historky o heroinu, obraťte se například na basáka z kapely Mötley Crüe, Nikkyho Sixe. Já osobně mám nejradši příběh o tom jak se přepálil v domě svého dealera, který se ho nejprve snažil resuscitovat pomocí basebalové pálky a když pokus selhal, vzal jeho tělo a pohodil ho někde u popelnic. Nikky se naštěstí probral a celá ta událost inspirovala song Dancing on Glass.
    V roce 1987 byli Mötley Crüe na turné Appetite for Destruction společně s Guns N' Roses. Těsně před Vánoci, 23. prosince, si šlehal Nikki Sixx heroin ve Slashově pokoji, když se zase předávkoval. Slash v té době v pokoji nebyl, ale jeho přítelkyně zavolala záchranku. Na cestě do nemocnice Sixx přestal dýchat a byl dvě minuty po smrti. Naštěstí jeden medik odmítl dále nepokračovat v oživovaní a dvě injekce adrenalinu do srdce ho oživili. Když se pak probudil v nemocnici, vytrhal si všechny kapačky z těla a utekl. Chytil stopa domů a tam si dal ještě trochu heroinu, jak se sluší a patří. Jo a těch pár minut "na druhé straně" ho inspirovaly k napsání písně Kickstart My Heart.

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: to asi většina z vás dobře zná ....


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: bombr holou hlavu v Orlíku jsi viděl každej den, žádnej trouba po desátý večer nesměl sem .....


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: Něco málo na téma Stoner Stanley










    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST: To že Bruce Dickinson (Speed, Samson, IM) má pilotní průkaz na dopravní letadla a nemá problém odpilotovat světové turné již všichni víme. Ale to že v jižním Walesu v roce 2012 založil společnost, která opravuje a udržuje letadla a zaměstnal kolem stovky lidí v regionu, kde je malá zaměstnanost, už ví málokdo. Dále se věnuje šermu a v roce 2015 přepral rakovinu jazyka.



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT: „Filmy potřebují zvuk asi stejně, jako symfonie od Beethovena potřebují zpěv.“
    - Charlie Chaplin


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: Sem kdysi objevil kompilačku jak by to vypadalo kdyby slavní kytaristé hráli na obří slimáky, zde jsou ti nejzajímavější (ale povedeností té úpravy, nevidim na Slashovi nic moc zajímavýho....) A Dave vypadá jak kdyby měl nějakou alergii :D







    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: Chad Kroeger z Nickelback

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORKA:
    V říjnu roku 1984 popíjeli Mick Jagger a Keith Richards v Amsterodamu a na pokoj se dostali až v pět ráno. Charlie Watts mezitím už dávno spal, ale Mick Jagger ho probudil telefonátem, kde mu řekl: „Je to můj bubeník? Koukej vstávat a pojď k nám!“
    Charlie Watts poté podle slov Keitha vstal, oblékl se do obleku, uvázal si kravatu, vzal si čerstvě vyleštěné boty a šel dolů. Jakmile uviděl Micka Jaggera, napálil mu pravý hák, až ho přivedl do bezvědomí. Jagger pak začal sklouzávat po stole do otevřeného okna a kdyby ho Keith Richards nezachytil za nohu, spadl by z dvaceti pater. „Nikdy mi už neříkej ‚můj bubeník‘,“ sdělil Charlie. „Ty jsi můj zpěvák.“



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    JAMILLOS: škoda ....
    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    PIKO23: Guns po týhle věci svoje album nepojmenovali. Je to prozaičtější.
    "The Spaghetti Incident?" - Wikipedia, the free encyclopedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/%22The_Spaghetti_Incident%3F%22#Album_title
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORKA: Keith Richards (The Rolling Stones)
    Když se jeden novinář zeptal Keitha Richardse, co byla nejdivnější věc, kterou šňupal, odpověděl: „Mýho tátu. Šňupal jsem svýho tátu. Byl po kremaci a nemohl jsem odolat tomu trochu ho smíchat s kokainem. Tátovi by to bylo fuk a dopadlo to docela dobře, jsem furt naživu.“
    Ve stejném rozhovoru se ho také novinář zeptal na nejvíce život ohrožující moment ve spojitosti s drogami. „Někdo dal pesticidy do mého heroinu. Bylo to ve Švýcarsku a byl jsem chvíli v komatu. Nemohl jsem se hýbat, ale všechno jsem vnímal. Všechny jsem slyšel a říkali, že jsme mrtvej. A já si furt říkal, že přece sakra nejsem mrtvej. Asi deset let jsem byl na žebříčku lidí, co velmi brzy zemřou. Asi byli dost zklamaní, když se mi to nepovedlo.“

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR: Rob Halford (Judas Priest)


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam