• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIKO23Hudební zákulisí (historky,zajímavosti,kultovní fotky a fórky z hudebního prostředí)
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:
    Vzkaz co někdo zanechal na Vargově FB stránce Thulean Perspective. Sice jen tuším o co jde ale v tomhle se s ním rozhodně shodnu! :D


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Ozzy a Tony co mi připomíná spíše George Harrisona, cca 1971.

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:
    Pár komiksů z dílny Drawn Too Late ( https://www.facebook.com/drawntoolate/ ) zaměřujicí se na metalové prostředí, zejména na stoner/doom podsvětí.



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Švédská legenda Dissection v roce 1990, Jonovi (uprostřed) bylo tou dobou 15.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    PONCIK: Jojo, zrovna tahle skladba se mi vryla do paměti díky dětství strávenýho ve Vice City :D
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    PIKO23: Two minutes to midnight - Iron Maiden .).
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Euronymous a Maniac během nahrávání alba Deathcrush, 1987.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HÁDANKA NEBO TAK NĚCO:



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:
    Carl Perkins se naučil lépe hrát na kytaru od svého kolegy na poli Johna Westbrooka, s kterým se spřátelil. "Strýček John", jak mu Carl říkal, byl Afroameričan asi šedesátiletý a hrál blues a gospely na svoji otlučenou akustickou kytaru. Strýček John Carlovi radil, že do toho má vložit duši a má vibrovat. Protože si Carl nemohl dovolit nové struny, navazoval je. Protože se mu uzlíky zatínaly do prstů, když chtěl sklouznout na jinou notu, začal ohýbat struny a tím vytvořil zvláštní typ blue note.
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    Do věčných lovišť se odebral další skvělý muzikant.
    Letos 31. ledna zemřel John Kenneth Wetton po několikaletém boji s rakovinou tlustého střeva ve věku 67 let.
    Působil jako zpěvák, baskytarista a kytarista.
    Vystupoval se skupinami jako Mogul Thrash, Family, King Crimson (spolupracoval s přítelem z dětství Robertem Frippem), Roxy Music/Bryan Ferry band, Uriah Heep, UK a Wishbone Ash. Od roku 1982 hrál se skupinou Asia, v srpnu 2007 podstoupil operaci srdce.
    Na první fotografii je zachycen s Billem Brufordem a na druhé jak si dává v roce 2015 sváču.



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:
    Rozbor Bowieho textů.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORKA:
    Vím, že tahle první storka není bůhví co, ale před 3 měsíci jsem narazil v čekárně u zubařky na nějakej Spark, tak toho zmrda chci vyždímat maximum...

    Zpěvák a doprovodný kytarista z Airbourne, Joel řekl: "Šel jsem si na jedné zastávce na tyčinku Mars a pří té příležitosti jsem si odskočil a trochu se zdržel. Byla to blbost, protože v autobusu jsme malé WC měli. No, nevyplatilo se. Najednou koukám, že autobus je pryč. A já stál v boxerkách a tílku ve sněhu, navíc bez mobilu. Protože si nevšimli, že tam nejsem. Trvalo dlouho, než se pro mě vrátili."

    A ještě jedna zajímavost. Před několika lety vydala kapela tričko, kde byla pod červeným logem kapely, tedy z druhé strany, vytištěna solidní ženská prsa. Ta se po přehnutí trička dostala pěkně na své místo a zároveň se odhalilo bříško. Což vyvolalo nepochopitelnou vlnu negativních reakcí z řad idiotů, jelikož prý jde o nemístný sexismus (teď se každému fandovi "extrémnějších" žánrů určitě vybavují všechny ty šílenosti se kterými se na tričkách setkali.... ). Tričko bylo s omluvou kapely staženo, ale zároveň dodali že kdo o něj má i nadále zájem ať napíše.



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    VYHULENY_UFO: buď dobrej... jen pro příště když už sem házet nějaký odkaz především YT, tak ať se nezobrazuje náhled poněvač když to video po čase odstraní tak to bodá do očí jak tag na pomníku :D (já to dycky hodim do závorek, ale jde to určitě i jinak...) No upřímě s osobností Vincenta jsem ještě neměl tu čest se pořádně obeznámit tak dík za připomenutí... ale i přes to je kontrast mezi ním a tím pračůrákem vydlážděnym Jandou naprosto zřetelnej :D
    asi jako zde:



    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HISTORIE
    //ja uplne nevim kam s tim, ale dneska sem videl pekny videjko, ktery ukazuje devadesatky v cisty podobe. kdy jindy se ale mohl setkat janda se svatym vincetem... ? :D
    //kdyztak adminovi sorry, smazat pripadne.

    Svatý Vincent v rozhovoru Petra Jandy
    https://www.youtube.com/watch?v=hcUc05f5e_Q
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE & ZAJÍMAVOSTI:
    Freddie Mercury ve svých 12ti letech (1968).

    Freddie se narodil roku 1946 jako Farrokh Bulsara v tanzanském městě Stone Town, dnešní historické části Zanzibar City. Většinu svého dětství prožil v Indii, kde se od svých 7 let začal učit hrát na klavír. Jeho rodiče byli etničtní Pársové - členové staroindické komunity vyznavačů náboženského směru zvaného zoroastrismus. Toto íránské náboženství bývá některými historiky pokládáno za historicky první nejstarší světové náboženství v dějinách.

    Mezi jeho záliby patřily například kočky, které choval ve velkém množství a také byl náruživým filatelistou. Čas od času je možné vidět na různých výstavách jeho proslulé sbírky známek. A nikoho určitě nepřekvapí že miloval balet a vážnou hudbu.

    Pokud se chcete dozvědět víc ze života nejen Freddieho, ale i ostatních členů Queen, doporučuji zkouknout dvojdílný dokument z roku 2011, Queen: These Are Days Of Our Lives ( http://www.csfd.cz/film/305107-queen-these-are-days-of-our-live/prehled/ )

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:
    Tak co, je tu nějaký takový šťastlivec? Mě osobně by stačilo Rising od Rainbow, už jednou v rodině bylo a to dokonce za minulýho režimu, když ho přivezla tátovy tetička z USA, no a v devadesátkách bylo spolu s takovými klenoty jako LZ I - IV prochlastáno... ale zbyla tu 4 alba od Omegy :DD


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:

    "Když mi někdo tvrdí, že jsme prodali 220 milionů alb, tak říkám: Fajn, ale kde je šek?"
    - Barry Gibb (poslední žijící člen Bee Gees)
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Eddie Van Halen, Jimmy Bain a Tommy Lee s Ronniem.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    PIKO23:
    VZPOMÍNKY NA PRVNÍ NÁSTROJ III:
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Greg Howe

    "Daroval mi ji přítel mý ségry, když mi bylo deset. Říkalo se jí Guya a vypadala jako model Ventures – měla čtyři hnusný snímače. Už ji nemám, ale přál bych si pravý opak."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Peter Frampton

    "Moje první kytara byla ošklivá, stará a levná… Myslím, že se jí říkalo nějak jako trsátková kytara. Stála čtyři libry deset šilinků a značku si nepamatuju."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dweezil Zappa

    "Fender Music Master, byla něco jako Fender Duo Sonic. Dostal jsem ji, když mi bylo šest, a vůbec jsem nevěděl, co s ní mám dělat. Vážně jsem se do toho pustil až ve dvanácti."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Scott Gorham (Thin Lizzy)

    "Bylo mi devět, když mi táta koupil tu nejlevnější nylonku Silvertone z obchoďáku Sears, co byla k mání. Byl to snad největší šunt, co si můžete představit."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Tommy Shannon (Stevie Ray Vaughan)

    "Bylo mi patnáct a celé léto jsem myl nádobí, abych si mohl koupit svoji první kytaru Fender. Byl to krásný bílý Jaguar a já ji k smrti miloval."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Pepper Keenan (Down, ex-Corrosion of Conformity)

    "Můj dobrý přítel Pat The Rat se snažil zdrhnout před policajty na motorce, ale stálo ho to život… S kamarádem jsme se vplížili do jeho domu a já si vzal jeho kytaru, protože na ni nikdo nehrál. A tak jsem se na ní začal ve třinácti učit. Byla to kopie Sears Les Paul, kterou jsem si přestříkal do černého provedení."
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam