• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    Klub zaměřený na silniční cyklistiku a vše kolem ní. Novinky, závody, švihy, postřehy. GIRO Velogames


    VELOGAMES NYX LEAGUE: 15465707

    http://www.velogames.com/




    Weby věnující se silniční cyklistice:
    Roadcycling.cz
    Supercycling.cz
    www.steephill.tv
    www.cyclingnews.com

    Výsledky:
    Procyclingstats.com

    Streamy:
    cyclinghub.tv/livestream
    sportlemon.tv

    Velogames - Nyx Cyklo liga
    http://www.velogames.com/

    rozbalit záhlaví
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    JONAS3: v olympijský sezóně 2016 se taky jely časy takový že vítěz by tady ani nepostoupil z kvaldy.

    Je to hodně tou dráhou, naposledy se tam jel světovej pohár v roce 2018 a team pursuit vyhráli australani s kvalifikačním časem o tři sekundy lepším než v druhým nejrychlejším závodě světovýho poháru.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    PAN_SPRCHA: V přenosu hodně mluvili o olympijské sezóně. No nevím, jako jezdívají se lepší časy, ale aby kvůli tomu lítali takto už teď? ;)
    Jako ti dánové jeli famózně. Dnes je finále, jsem zvědavý, co předvedou. To samé Nizozemci v týmovém sprintu, 2x rekord.
    Že by to bylo lakem an dráze se mi nezdá :D
    Jinak u italů jel Consonni, který byl minulý týden ještě v Algarve, Ganna v Argentině, a který chce dát svěťák na individuální stíhačce. Moc pěkná podívaná.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    JONAS3:
    KEIKIN: v týmový stíhačce vyhrála kvalifikaci předloni británie s časem 3:55,7 s tím by byla letos poslední (když nepočítám bělorusko a ukrajinu kterým odpad závodník a nějak to dojeli) loni vyhrála Austrálie s časem 3:52,2, s tím by se letos taktak kvalifikovali na posledním osmém místě,

    tzn. ty časy jsou celkově někde úplně jinde, jak moc je to dráhou a jak moc je to novými koly je otázka. srovnat se to moc nedá.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    KEIKIN: tak ve stíhačkách padají poslední dva roky svěťáky jeden za druhým(4x za rok u týmový i indiviuální) je to spíš vývojem technologií
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    JONAS3: dobře navařili ?
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Mistrák světa na dráze v Berlíně - sledujete? Svěťáky padají jak bobule z lékovky.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    TEREZÍN je pekne ceske slovo - kdyz fouka bocni vitr a nejaky tym se seradi na spici pelotonu, najedou ke krajnici tak aby se nikdo ze ne neschoval z boku a jedou tempo (zautoci), a tim pak dojde k rozthani pelotonu a rika se tomu ze "rozjeli terezin" :)
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    STORM2: jj tak nejak, utok slouzi k roztrhani skupiny a oddeleni se za ucelem dojet do cile "sam".... pred/ v cili je to pak proste spurt.... pripadne misto utoku se da pouzit "nastoupil" ze skupiny, nastoupil pred cilem, v kopci atd.
    STORM2
    STORM2 --- ---
    D1RABBIT: takze to znamena v podstate to samy, ale cilovymu sprintu se rika spurt, zatimco k utoku muze dojit kdykoliv?
    STORM2
    STORM2 --- ---
    da se rict ze nekdo "útočí" když je treba patej a v cilovy rovine zacne sprintovat a vsechny predjizdet?
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    MAESTRO_007: predtim = předním :-)
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    STORM2: jeste se pouziva "smotali se" nebo kdyz si lizne predtim kolem o zadni toho pred nim a spadne tak si "přeložil" :-)
    STORM2
    STORM2 --- ---
    D1RABBIT: "lehlo to" je super. to mi do prekladu sedne jak prdel na hrnec. dik!
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    TOMASH: ja to necetl a ani me to nelakalo, ale slysel jsem, ze je tam hodne jeho osobnich pocitu jak se v kterem zavode citil, co se tam z jeho pohledu delo. presne tohle me zajima narozdil od zivotopisu a obecnych veci, tak jsem tomu chtel dat sanci. je to tam? :-)
    STORM2
    STORM2 --- ---
    BADHORSE: je to spanelsky, nevim kdy to vyjde ale myslim ze brzo. vic nemuzu prozradit kvuli NDA, ale dam vedet az to bude venku. titulky muzu zpetne opravit, takze mi klidne pak muzete napsat postrehy. nejvic se mi jedna o jiz zmineny vyrazy ze vcerejska, a pak tam casto ukazujou, jak sportovni reditel z auta pobizi jezdce nebo hlas anglickyho komentatora, jak popisuje ze se jezdec oddelil od skupiny, ze ten ma takovej a makovej naskok ci casovou ztratu, a tam si obcas nejsem uplne jistej.

    pouzivam vyrazy jako:
    - pushing forward - jezdec vyrazil/vystrelil vpred/oddelil se od skupiny/vyráží, letí do finiše
    - do plnejch, letíš jako střela/raketa, to dáš...
    - jezdec x ma ztratu / ztratil 1'30"
    - rider is lagging behind - ztraci naskok / nezvlada to
    - hromadný pád (hromaďák jsem nepouzil, myslim ze to znamena spis "hromadný start", ale rad bych zjistil nejaky jednodussi hovorovy slovo).

    zatim me napada tohle.
    BADHORSE
    BADHORSE --- ---
    STORM2: ktery? v anglictine uz je?
    STORM2
    STORM2 --- ---
    STORM2: samozrejme nepohrdnu ani pochvalou :D
    STORM2
    STORM2 --- ---
    TOMASH: snad nezklamu profi cyklisty a neudelam si ostudu :) bude to dokument o cyklistice na netflixu, tak mi ho pak muzete zhodnotit/zkritizovat a pripadny blbosti zpetne opravim.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    König přerušil kariéru, definitivnímu konci v pelotonu se ještě brání - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/sport/cyklistika/leopold-konig-kariera.A200226_121718_cyklistika_par
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Hrozí zrušení Strade Bianche, Tirrena a Sanrema kvůli koronaviru
    Hrozí zrušení Strade Bianche, Tirrena a Sanrema kvůli koronaviru | RoadCycling.cz - silniční cyklistika na webu
    https://www.roadcycling.cz/...uality/hrozi-zruseni-strade-bianche-tirrena-a-sanrema-kvuli-koronaviru

    Aby to nakonec neodfuněli někde v hale na zwiftu :-))
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    tak to je užitečná recenze... zkoušel jsem to někde najít jako audioknihu na ulozto apod. a nikde jsem to zatím nenašel a chvilku jsem měl cukání to koupit :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam