• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    PLACHOW
    PLACHOW --- ---
    MAESTRO_007: No dnes asi jo. Ale když jsem byl mladý a nadějný, tak jsem stovku uměl pod minutu a patnáctistovku v cca takovém tempu jako tady herr Blummenfelt plave v moři 3,8 km.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    JONAS3: jj :-) dobrý výkon, já plavu v 50m bazénu a když chci kámoše nasrat co plave v 25m tak mu říkám, že ve 25 to ani není plavání, ale jenom odrážení od břehu. Jako sprinter jsi z toho určitě profitoval :D
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    MAESTRO_007: :D :D
    Jednou jsem na matfyzu na zápočet dal 100m za 1:12, ale jsem byl ve vrcholné formě z kola, trenérka mě naučila techniku a kraulařskou obrátku a bylo to v 25m bazén. Ale museli mě vylovit jako vorvaně a pak pomalu oživit. Ale zážitek z toho mám na celý život :)
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PLACHOW: 1:15 plavání? Tos dal, ale na 100metru ne? :-)
    PLACHOW
    PLACHOW --- ---
    Tak samozřejmě "vyžraný" v uvozovkách, on je takový zavalitý hlavně relativně, proti těm všem rachitikům kolem. I na běhu vypadá prostě zvláštně... Každopádně, fotky jsou z víkendového mistrovství světa na Havaji a zmíněný "tlusťoch" je Kristian Blummenfelt, mj. olympijský vítěz z Tokia. Na Havaji letos třetí, kde plaval průměrem 1:15/100m, dal 180 km kola průměrem 43 km/h a závěrečný maratonek ve vedru za pohodových 2:39 :) Co by za libovolný jednotlivý čas člověk dal. Možná to plavání jsem kdysi zvládl (v bazénu), na kole tak možná čtvrtinu a běh, ehm...
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PLACHOW: Kristian Blummenfelt vítěz Ironmana? .)
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    PLACHOW: evidentně triatlonista, proč? a vyžraný není, má prostě plavecký hrudník
    ROMI
    ROMI --- ---
    PLACHOW
    PLACHOW --- ---
    Víte, kdo je tenhle vyžraný chlapík? :)
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    JAZ: Contador 2009
    JAZ
    JAZ --- ---
    SUMAC: to bude až od příštího roku :) Museli jim každopádně nabídnout pořádný ranec. Vyhrál už vůbec někdy někdo na SRAMu Grand Tour?
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    SUMAC: a UAE přechází z campy na Shimano :-)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    MATISK0: nekdo by ji mel rict ze Jumbo od vcerejska jezdi na Sramu, takze to Dura Ace co tam ma je na pokutu ;)
    MATISK0
    MATISK0 --- ---
    Bohuzel neni to gravel, ale je to Jutta Leerdam, mistrně sveta v rychlobruslení. Mozna i jezdi zavodne cyklistiku.

    Muzete pokracovat v hadce
    ROMI
    ROMI --- ---
    HUGH_BOYLAN: Mozart
    HUGH_BOYLAN
    HUGH_BOYLAN --- ---
    Ať si každý jezdí na tom, co mu vyhovuje. Tyhle debaty jsou podle mého skromného názoru úplně liché. Něco jako disputovat na téma, zda je lepší Jimi Hendrix nebo Wolfgang Amadeus Mozart.
    PLACHOW
    PLACHOW --- ---
    BATY: Přesně :)
    BATY
    BATY --- ---
    PLACHOW: Jak každý preferuje, proti tomu vůbec nic, ALE... :o))
    PLACHOW
    PLACHOW --- ---
    FORELLI: Samozřejmě, jak každý preferuje, proti tomu vůbec nic. Já mám na silnici 28 a taky si nepřipadám nepatřičně. Pohodlí a tak. A klidně na něm závodím. Na gravelech je mi silně protivný ten hype. Počínaje výrobci "zcela nový druh kola, kupujte!", přes pořadatele "mistrovství XYZ na GRAVELech", konče uživateli, kteří si na Stravě tagují pitomou 20 km vyjížďku po silnici "GRAVEL super group ride"
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    FORELLI: široké gumy jsou nejlepší. Tento rok jsem objevil jejich krásu i na asfaltu :D

    Inspiroval mě nový kolega co závodí na XC. Prodal na jaře silničku a celou sezónu objezdil na xc kole včetně tréninku, intervalu na asfaltu a téměř každodenním 100km nájezdem. Ze začátku sem nechápal jak na tom může jezdit, všechno na gumach 2.2 podhustenych do terénu. Akorát na závody měl jiné výplety karbonové s nesjetyma gumama.

    Tak jsem na svem pevnakovi XC s 2.2 plastema začal jezdit do práce po asfaltu a po pár vyjížďkách jsem tam byl stejně rychle jak na silničce a do toho ta možnost si z prace zajet na traily. Navíc ten hukot a pocit wattů navíc mě nějak víc motivoval a hodně zlepšoval v té "střední zátěži" :-)

    Ten trend je navíc i na silničkách podobný. Galusky/pláště jsou víc a víc širší.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam