• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    já to začal sledovat cca 2015, nejřív jako kulisu doma, hezký záběry, člověk se něco dozvěděl, takovej malej NationalGeographic, no a pak přišel rok 2016/17 Aláč vyhrál na Planině a WVA upadnul v časovce - možná to pletu dohromady, ale v tu dobu jsem tomu začal propadat a skončil, kde jsem:)))
    cyklistika a ragby, není lepších a drsnějších sportů!!!

    no nic,jak to vidíte dneska? chci Mohoriče, ale ve slovin. TV prohlásil, že nemá formu, Betiol odpanul už včera, takže musí Lazkano, jako na Clasica Jaén
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    COCOBRYCE: já jsem odkojenej na přenosech ze závodu míru kde jel peloton po vychodoněmecký dálnici, nedalo se z toho ujet a vyhrál to vždycky Olaf Ludwig.......pak když člověk viděl na Eurosportu Induraina s Ciapuccim jak se honí po horách bylo to úplně někde jinde
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    PAN_SPRCHA: trochu jak v cirkuse, kolo smrti nebo jak se to jmenuje:)
    říkám, dráha je pro mě jinej vesmír, si pamatuju, když jsem na ní prvně stál ( někde na Jarově v Praze nebo kde byla ), co je to za kolmou stěnu, kolo co nemá brzdy...
    a zatím jsem tomu ani moc nepřišel na chuť, ale to bude spíš tím, že tomu ani moc nerozumím, pamatuju si, jak jsem nechápal, že někdo kouká na etapu TdF natož něčeho jinýho 5h - staršná nuda:D
    a dneska? kdy už to začne?!!! :D
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    COCOBRYCE: hlavně tenkrát se dělaly takový hovadiny jako jízda cyklistů s motorkama jako pacemakery ale každý měl svojí motorku. Na začátku minulého století to byl nejpopulárnější typ závodů.

    good-friday-meeting-herne-hill-940px-0
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    PAN_SPRCHA: že máš žaludek se v tom hrabat, díky!
    pak že statistika nuda je:)
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    COCOBRYCE: ani ne, loni jen Mader a před ním čtyři roky nikdo.
    16,17,19 to bylo po třech
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    PAN_SPRCHA: tak dráha - to mi hlava nebere!:)))
    tak od tý doby to asi dost pokročilo, především přilby, ne?
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    PAN_SPRCHA: i když teda statistika je dál zajímavá v tom že před 100+ lety umíralo ročně na dráze tak 7,8 cyklistů každý rok. To byly trochu jinak drsný časy.
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    PAN_SPRCHA: ono loni nebo předloni to hodně padalo nebo se pletu?
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    COCOBRYCE: od roku 2010 16 při tréninku v dopravě...a 15 při závodech.

    Koukám dál a taky mě to překvapilo ale +- je ten počet stále vyrovnaný
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SUMAC: ještě mě k tomu napadla jedna věc, jetli si Jasper Pohroma nedá pokoj, jednou to přepálí, někoho sejme a ten chudák šeredně odskáče, koho budeš vinit? Pohromu, UCI že striktně nevyžaduje dodržování pravidel nebo koho?
    já tým, páč ten mu řekl, že je to ok, že je jedno jak, hlavně že, pokuty se zaplatí, hlavní je výhra!
    většinou co vidíme, je důsledek a z něj nám často stříkají emoce i ušima, což je ok, sám jsem na to expert:/
    ale nesmíme zapomínat, že každý důsledek má příčinu a většinou mnohem složitější, než aby stačilo ukázat na někoho hned prstem: Ty, ty za to můžeš
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    "cyklistika je strašně nebezpečný sport a na to si my, jako diváci ,vzpomeneme vždy, když se něco přihodí"
    R.I.P. André Drege :(
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUMAC: Jak píše COCOBRYCE: já nikde nenašel ani kde a co se stalo.
    A nechci to nijak bagatelizovat, ale myslím že tyhe závody jsou velmi bezbečné. Když si člověk spočítá kolik toho najezdí a rozpočítá se smrt na jeden ujetý km, tak budou směle soutěžit i pěšky chodícím člověkem ve městě. Nejnebezpečnější jsou spurtérské dojezdy a pohyby v balíku.
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    jinak tady vyjádřění jedinýho jezdce, kdo to viděl: není koho vinit
    Devastating testimony of the only witness to the tragic death of Andre Drege: "I would give anything to be able to change what happened" | CyclingUpToDate.com
    https://cyclinguptodate.com/cycling/devastating-testimony-of-the-only-witness-to-the-tragic-death-of-andre-drege-i-would-give-anything-to-be-able-to-change-what-happened?twit=130

    jj, mnohem víc jich zemře, mají trvalé následky bohužel z tríninku, kdy je srazí auto, naposled předvčírem Marta Cavalhi:(
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    COCOBRYCE:
    SUMAC:
    On má člověk pocit že je toho víc a víc, ale žádný profesionální cyklista nezemřel v průběhu závodu čtyři roky až pak Mader.
    Tak dlouho vydržel světový profi peloton bez smrti naposledy v roce 1961.
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SUMAC: viděl jsi kde so stalo? dalo se tomu zabránit ze strany pořadatele / jezdce? nebo je to jen tragická nešťastná událost, která bohužel k cyklistice patří:(
    jinak souhlas, že UCI + pořadatelé pro bezpečnost často nedělají dost, ale nezapomínejme na samotný závodníky, kteří dobře vědí, do čeho jdou a rozhodnutí je na nich
    a bez sjezdů to opravdu nejde
    Mohoric, Pidckok....jediná chyba a .... chyba UCI to nebude
    COCOBRYCE
    COCOBRYCE --- ---
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    JONAS3: jo všechno to plus hromada salsich věci se da otestovat jako pokuty organizatorum, sjezdy mimo hlavní cesty kde se to pouští nad 100kmh atd. UcI ráda "testuje" ruzne hovadiny aby se neřeklo, ale tam kde jde o život nereaguje nic s nechá to na pořadatelich. V ostatních sportech když se někdo zabije tak se většinou něco udela, jako v NHl se sitema v Hledišti nevo povinné přilby. UcI nedělá nic
    BATY
    BATY --- ---
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Krizovce...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam