• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CMLKACvičme doma aneb na takovéto domácí cvičení
    JINX
    JINX --- ---
    BTAERKAK23: Ja bych rekl ze to zavisi od tve fyzicke kondice.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    BTAERKAK23: Záleží, co preferuješ. Na kole nebo na vesle budeš střídat aktivitu a odpočinek, pokud bys cvičila s vlastním tělem, činkami a podobně, střídal bych různé cviky. Počet kol se bude odvíjet od intenzity. Pokud půjdeš do každého cviku naplno, budeš po čtyřech minutách umírat a na druhé kolo se sotva donutíš, když do toho půjdeš zvolna, můžeš jich s dobrou kondicí odjet třeba deset.
    ATARKA
    ATARKA --- ---
    BTAERKAK23: trenérka mi dávala 8x 20+ 10 jeden cvik na nohy, dvě minuty pauza, to samý na břicho, zase dvě minuty pauza, to samý na ruce...no a tohle třikrát a měla sem toho plný brejle
    BTAERKAK23
    BTAERKAK23 --- ---
    MAGUMI: jj, já dodržuji interval 20-10, ale spíš mi šlo o to, zda cviky různě střídat, nebo využívat pouze jeden cvik, na celé to kolo (4 min), popřípadě kolik kol odjet...dokud člověk může? Nebo si nastavit nějakou hranici?
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    P.s. Pokud nemáš s pohybem zkušenosti, takhle intenzivní cvičení bych do začátku nedoporučoval.
    MAGUMI
    MAGUMI --- ---
    BTAERKAK23: Tabata je obvykle nastavená jako 20 vteřin intenzivní práce a 10 vteřin odpočinku, celkem osm cviků nebo sérií; 40 vteřin je hrozně dlouhá doba, to buď neudýcháš nebo nezvládneš dodržet potřebnou intenzitu.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Tak muj novy objev je asi mesic tahle appka na cviceni jogy https://www.downdogapp.com/
    pokazdy to vygeneruje unikatni sekvenci podle zadanejch parametru, nejsou to videa, jen cviky za sebou ke kterejm jsou instrukce pomerne podrobny a fotky, ve verzi zdarma je možnost jenom volit uroven a delku cviceni, ve verzi za penize, coz je asi 200 za mesic si pak muzete volit rychlost, uroven instrukci, playlisty a pak i oblast tela na kterou se chcete zamerit, jedu zatim ve verzi zdarma a uplne mi to staci, jsou k tomu dobry soundtracky takovy downtempo a pak se muzete podivat, co to hralo a pripadne si to prehrat...zkuste
    BTAERKAK23
    BTAERKAK23 --- ---
    JINX: díky za osvětu :-)
    JINX
    JINX --- ---
    BTAERKAK23: ja mam nekolik vybranych cviku ktere cvicim napr. 20s na max a zbytek do zbytku minuty odpocinek. Takovych serii delam napr. 5 no a ruzne cviky bud jedu po sobe nebo je vsechny prostridam mezi seriemi

    napr. drep s velkou cinkou na zadech, shyby, kliky, kettelball swing, deadlift kazdy z toho 20s 5x pokud mas vetsi vykon tak muzes jet treba 40s a 20s odpocinek :-)
    BTAERKAK23
    BTAERKAK23 --- ---
    JINX: Jak jí cvicit? Opravdu jeden cvik a každý den? Nebo kombinovat více cviků do těch čtyř minut a dát více kol? Třeba 4-5??
    JINX
    JINX --- ---
    BTAERKAK23
    BTAERKAK23 --- ---
    ahoj, cvičí tu někdo tabatu?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Můžu doporučit českou jógu na doma, i když placenou, Začínáme s jógou od týhle holky: https://www.youtube.com/channel/UCR3ug0arPYj1qoQQFR1OdJw
    Možná tam bude mít i něco zadarmo. Jednoduchý, polopatický, minimum zbytečných keců. Jsem teda furt v první lekci, ale i tak je to příjemné.
    Samozřejmě má i pro pokročilejší.
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    CMLKA: jasný, já jsem schopná ty hlášky o čistotě duše a harmonii odstínit. Uvidíme,jak dlouho mi to vydrží :)
    SIMCIIQ
    SIMCIIQ --- ---
    CMLKA: ja zas takhle tezko vydejchavala fitfabstrong. Vydrzela jsem s nimi 3 tydny a musela skoncit. Nejak mi to nesedlo. Cvico dobry, ale sympatie byly horsk. Tak jsem se vratila ke stare dobre Jill.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KETHAMINA: ne vydejchat tu jeji osobnost, proste me hrozne s**a :)) dala jsem si proste jedno cviceni, uz nevim, co to bylo a dost jsem toho nezvladla a ona nenabizela zadnou lehci verzi tech cviku, tak mi to prislo jako blbost to cvicit
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    CMLKA: pokročilé z jogy? S dejcháním jsem měla problém taky, ale v tomhle videu, co jsem sdílela,jsem nic nemožnýho nezažila. Prostě jsem to vždycky pauzla a vydejchala :) takže mi to zabralo víc času.

    Ještě teď chci zkusit zajít na hodinu Jogalates a to případně cvicit doma, což mi přijde, že bude i kus těchto cviků, co je ve videu.
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KETHAMINA: ja jsem s boho neco zkousela, ale nemohla jsem ji vydejchat, plus teda navic mi to prislo dost pokrocile a narocne a kdyz spoustu toho neudelas, tak mi to nejak postrada smysl
    KETHAMINA
    KETHAMINA --- ---
    Kamoška mi doporučila docela zahulový cvičení na 20 min, zkoušel jste to někdo?
    Yoga for Weight Loss ♥ Amazing Fat Burning Yoga Workout
    http://www.youtube.com/watch?v=fxztKrxxDlk

    KALTY
    KALTY --- ---
    CMLKA: Tak jsem to omylem smazal tak dávám znovu.
    No tak mě ta velikost vyhovuje. Jeden čtverec je 60x60. Takže 120x180. Mám u toho na skříni zrcadlo, což je taky super. Na dveřích od kterých je to focený mám na zarážce od TRX mám 3x posilovací gumu. Lepší by byla ještě hrazda u té zdi a na ní ty gumy, ale to do budoucna



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam