• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TMHElektron: Magic Music mashines!
    QYDO
    QYDO --- ---
    DOSTA: jako z nakoukavani tutorialu a cteni ruznejch veci na internetu, jsem mel prave pocit ze me to tak trochu tlaci touhle cestou... uznavam ze jsme si pro zacatek, vybrali ten nejtezsi zpusob hrani a vsechno delame zbytecne slozite.
    kazdopadne s tema scenama mas pravdu, vzdycky u kazdyho tracku, kdyz se v nem hrabu, vim s cim kroutit a kam az, aby to davalo smysl, ale je fakt unreal si to pamatovat
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    nepouzivam vubec externi mixpult..
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    QYDO: cau ,) no ja to pouzivam uplne jinak, pouzivam na prvnim kanale backing tracky, k tomu poskladany paterny do songu, ktere za sebou chainuju, pouzivam taky dost sceny (protoze ty jsou na octatracku proste bomba!,), ale taky mam problem s pamatovanim, pouzivam taky (stejne) 1-2 thru tracky pro efektovani ostatnich veci, ktere OT ridi pres midi, ale hrajou pres nej... mi se to takhle dost libi, je fakt ze toho na zivo moc nedelam, resp na OT menim efekty, obcas neco mutuju, zivejsi zmeny delam na ostatnich devicech v setupu, OT je proste takovy mozek vseho, pres ktery vsechno leze, tak tam musim menit opatrne ,)
    .. dalsi vec je ze hraju nekde zridka ,))) kazdopadne to takhle funguje...
    Je potreba si v tom udelat system, na kterem v podstate porad pracuju, to ze je OT tak komplexni, muze byt nekdy i nevyhoda, ja to ale vitam a radsi proste budu ladit a ladit system prace, OT miluju..
    QYDO
    QYDO --- ---
    Takze vzhledem k tomu, ze je tu stejne mrtvo, zkusim tady poprosit o rady ohledne octatracku a jeho pouziti na techno liveset...
    Muj setup je - modular, octa, rytm /cely to stoji vicemene na tom modularu a rytmu, s tim se mi pri hrani proste dela dobre a nemusim u toho moc premejslet :)
    Muj problem je ten, ze za ty skoro dva roky co octu mam, jsem si nebyl schopnej najit svuj vlastni system, ve kterym bych se dokazal orientovat a sedel by mi... Uz jsem to parkrat, zasadneji zmenil/procistil/predelal, ale furt se v tech svych paternach nedokazu orientovat tak jak bych si predstavoval.

    Momentalni stav:
    - mam obsazenejch asi 15 bank, v kazdy od 4 do treba 8 patern
    - pouzivam master kanal a taky mam vsude udelanej "transition trick"
    - v kazdy paterne je jeden track obsazenej na thru track pro efekteni rytma - to chci ale zrusit, protoze hrajeme ve dvou a vozime vetsi analogovej mix, kde se mi to proste lip micha/posadi do mixu + tam mame zajimavy veci na sendech, cimz v podstate resim vse, proc jsem si na to placal kanal
    - taky jsem takhle puvodne chtel hnat modular, ciste jen direct thru, ale stejnak musim pres mix, abych udelal aspon lowcut
    - pouzivam nase samply nahazene na kartu, ktery jsou sem tam jen prehravany, nekdy i pres resampling a tuny efektu na nejbr tracich predelany v plochy atd atd... nejedu zadny backing tracky, nebo cokoliv delsiho nez 16tkovej loop, spis spousty slicingu
    - sceny v podstate nevyuzivam... respektive fakt zakladne, vadi mi ze si proste nepamatuju co ta scena dela :/ nejak se s tim nemuzu smirit

    Jde mi o to, ze se v tom proste nevyznam, treba u rytmu je to mnohem jasnejsi, v BD tracku proste nebude hajtka nebo dron... Hrajeme jen z HW, kolega ma dost podobny setup - modular, tempest, machinedrum atd... Snazime se mit toho pripravenyho co nejmin dopredu - v modular sekvencerech nemame nic ulozenyho atd.
    Nevim moc jak to rict, ale s tim octou se mi proste blbe jamuje. Pri tom poctu vsech tracku a jeste kdyz jsou v nich dost casto takovy abstraktni knikance a skreky, se v tom ztracim, casto to zesiluju zesiluju az tam vylitne neco co necekam, delam proste chyby a tak se pri setu casto uchylim k tomu co mi jde a to je modular a rytm... z toho ale nejde hrat do nekonecna a ty veci z octy mi proste chybi, spoustu veci co mi prijdou dobry ani nezahraju atd...

    Zkousel jsem ruzny veci
    - sluchatka
    - prejmenovat si party na neco co mi pripomene obsah paterny
    - spis veci vytahovat z ticha a cekovat co to vlastne je, neodmutovat tam neco co bude rusit
    - zapamatovat si to :)

    Chci se na to ted zamerit, tak pokud nekdo muze poodhalit svuj setup, nasmerovat na studijni material, pripadne me utvrdit v tom ze chce jen proste vic drit... Dekuju
    CORNIIS
    CORNIIS --- ---
    Konečně sem si taky pořídil Elektron mašinku. A fakticky zní úžasně. :)

    Here's me trying to touch buttons and turn knobs around.:
    https://soundcloud.com/ondras/percky-play-chimneysession-live-vol-1
    OTZ
    OTZ --- ---
    ty se nejak rozjeli, zacali prodavat i moduly od bastlu
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Kytary.cz uz zacly prodavat Elektron https://kytary.cz/dj/grooveboxy/elektron/
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    TMH: Co digitakt? Zkusils?
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    jj chapu ,)
    TMH
    TMH --- ---
    DOSTA: ano, fotogalerii a podmínky srazu řeknu později, musím ted pracovat ;)
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    TMH: uz si zpet ??
    TMH
    TMH --- ---
    jedu zítra na superbooth, zeptám se u elektron stánku jestli by nepodpořili rostoucí českou komunitu a neposlali nějakej marketing support na event co bychom udělali :)
    CORNIIS
    CORNIIS --- ---
    RICK:

    "every machine I have owned" - to zní jako znamení, že někde bude problém. Pochybuju ale, že v produktu. ;)

    RICK
    RICK --- ---
    OTZ
    OTZ --- ---
    to je dobry je tam i interaktivni demo :) oni vedi jak nalakat zajemce
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Digitakt pre-order, atd.

    Digitakt | Elektron
    https://www.elektron.se/products/digitakt/
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    SQARE: no ja se do Prahy nedostanu, a kdyz tak vyjimecne, takze se k tomu asi ani nebudu vyjadrovat, za me to je fajn napad a prisel bych, kdybych nebyl v Brne a nemel rodinu...
    SQARE
    SQARE --- ---
    s kamarádama zrovna řešíme program na Výletnou, kde ta budova má nahoře pěknou místnost, ne klub, ale koberec. A mě právě napadlo udělat třeba pět tématických přednášek o tvorbě elektronický hudby, čili příklad Ableton, Moduláry (+prezentace Bastlu), Elektrony, další mě zatím nenapadaj. Každopádně myslím že jsou to věci co opravdu někoho zajímají a v kombinaci s povídavými lidmi, co to umí vzít za správnej konec to nemusí být špatný.
    A na to kamarád ještě předhodil nápad bazaru synthů atd. co už nevyužíváte ale s někým to, třeba s příplatkem vyměníš. Nějak se tomuhle přesně říká ale netuším.
    Takže tím chci říct, že technicky, že pokud je tu někdo koho bude bavit povídat o něčem takovým, byt jen 20 minut abys ukázal svůj vychytanej trik s faderem, tak to stačí.
    Mužeme tomu udělat to zazemí a reklamu a třeba někdo příjde i :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    TMH: Zkoušel jsi to už? Docela mě to zaujalo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam