• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    ATTILAH
    ATTILAH --- ---
    Ahoj, jedna pražská akce, kdybste pobývali ve středu večer v Praze okolo Crossu - 15. ročník Cen Velkého bratra. (www.bigbrotherawards.cz)

    Kvíz, tombola, další lidi, co ja zajímá soukromí, alternativy coprightu a digitální práva.
    https://www.facebook.com/events/2452160534895536/

    Nyx událost
    [ Big Brother Awards 2019- vyhlášení největšího slíd / ostatniother / 4.3.2020 / CR - Praha - Cross Club Praha, Plynární 23, Praha 7 Holešovice ]

    pořádá: https://www.iure.org

    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: podobnej nápad jsem mel taky jen resil jeste problem individualni specializace a zacinal na zs.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: mmchodem cast o teplotnich datech povrchu je taky moc zajimava
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A jeste problemy a bonusy otevrenych dat

    Díky datům zadarmo jsme ušetřili, říká Čtyroký z pražského Institutu plánování a rozvoje - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/304d3OadPgtdBn94uSSZmS?si=ukEOIOdqT4aJ1PhodWrPAA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Datove sady:
    - citovatelne
    - automatizovane
    - aktualizovatelne
    - open

    A k tomu dovetek: ja to delat nebudu, ja resim datove sety, kazdy, kdo rozumi problemu, ten si pak udela konkretni datovou sadu (aplikaci)

    Ten pan z ENSIS (Open) mluvi UPLNE PRESNE!!! Tak jak jsem si predstavoval i svou roli v hackerspace, nebo jak kazdodenne resim veci... vubec netusim, k cemu jsou systemy, ktere davam dohromady, ale umoznuju to nekomu pouzivat... chjo
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Myval jsem takovy sen, ktery se zmenil jeden cas v diplomku na tema “univerzitni informacni system zalozeny na openSource resenich”; ten sen spocival mj v tom, ze se vyserem na indexy (a zakovske knizky) a kazdy student, potazmo kazda skola, bude poskytovat jiste datasety, ruzne uspesnosti, cetnosti a hodnoceni. A bude se v tom dat treba soutezit. Takze kdyz pak stredoskolak bude chtit jit na vysokou, vyhodnoti se z jednotlivych oboru, co se tam fakt studenti uspesne/neuspesne uci, a to se postavi jako prerekvizita exaktnim datum o prospechu studentu, kteri se na skolu chteji ze stredni dostat. Nasrat prijimacky. Chces na prava, ok, tak prumer z dejepisu, zsv a 2 jazyku tak a tak, za cele studium, vitej. A mozna prava chtej matiku? Nebo ne, ja nevim... parovani s kreditovymi systemy a pak samo s metodikami, neco jako metodika maturit je uboze malo... no a tady o tom pan mluvi na zdravotnich datech. Ma i metodiku, i napad, a i zakony a dadata!!! Mocne!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    A vubec podcast Datari od CRo asi patri do hackerspaces
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Moc moc geeky podcast, doporucuju


    Bioakustik Belfín: ptáci mají dialekty, asi jako Pražáci nebo Ostraváci - Český rozhlas | Podcast on Spotify
    https://open.spotify.com/episode/2uHqHVRbWxHFtDSUMAMn4z?si=GwzA1wxGQXePlz1_6a-lPA
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hele, podcast o tom, ze ani meteorologicka data nejsou fraj, a nejsou fraj ani data o znecisteni...

    Pomuzete mi vypsat par prgrf.106? (Uz jsem poslal asi 7, ale krom CrO jsem sam, CrO uz je u 2.soudni instance)...

    Pomuzete?


    Počasí, věc neveřejná. Jak stát obchoduje s meteorologickými daty?, an episode from Český rozhlas on Spotify
    https://open.spotify.com/...ontext=spotify%3Ashow%3A5gQ78D3XyQ5hiLqvvT0wE3&si=LhCW-TZyTQCHyzqRozn8cw
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    OVERDRIVE: ja to nevedel :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE: Pravopis 16+ sorr, furt jsem nemocnej, a uz 2 dny i nasranej
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Aktualne logo Labky, puvodne muj ideogram, pure ascii, ikona pro diskuzaky z roku cca 1993 ;)



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Navrh loga, ale pac nejsem grafik, nikdy jsem jej nechtel dotahnout ve verzi na trika a nalepky, ale logiku a napad ma



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    RAINBOF: a viz, ze to tak je, zejo?

    Labka znamena ze sk do cz tlapka.
    Zaroven to melo odkazovat na lab = laborator.
    Zaroven ka = zivotni esence, ze staroegyptske magicke tradice (ka je proste ziva duse)
    Zaroven to melo odkazovat ke slovu LaPka = tedy zlocinec, bandita


    (A v neposledni rade to taky byla domena, ktera byla volna, kde te napadne.)

    Stalo me to jeden cely ve er, vymyslet takovy petismysl + volnou domenu.

    Jako jeden z projektu, podobne jako na logo (ktery ted chci, aby uz konecne nekdo vizualizoval hezky, a ktery je zaroven jednicka a nula a zaroven jsou to hodinky... o tech uz jsem tu psal... tak na to byla vypsana verejna debata a shromazdiste napadu a nikdo neprisel s necim lepsim, tak je to Tlapka, no ;) a logo mame dotedka psi hlavu, kterou nakreslis ascii a je to muj pidpis a puvodne ikonka z mamedii - magea - cyberspace - nyxu; pac neumim kreslit a zaroven verim, ze vlajku vlastniho statu, ci logo firmi by mel umet nakreslit kazdy clen/obcan/zamestnanec... inac je spatna/spatne)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Tlapková patrola: Vždy ve střehu / Paw Patrol: Ready, Race, Rescue! (2019) | ČSFD.cz
    https://www.csfd.cz/film/781937-tlapkova-patrola-vzdy-ve-strehu/prehled/

    Prej labkova patrola :)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Porad mam jeste 2 projekty po “stare labce”, ke kterym se chci dostat. Jeden je green wall, nevim jestli tohle je dobry “receptar”, ale proste tohle, idealne ze scrap materialu:


    DIY Sub-irrigated Green Wall — Plant One On Me — Ep 028
    http://www.youtube.com/watch?v=Owel8LjIV3Y



    A pak je to chov hmyzu, asi cervu, a to za ucelem konzumace. Byl jsem kdysi na ochutnavce a jist cervy a cvrcky mi neva, svab uz je tuhy, vetsi clenovci nee, pavouk neladi s moji prelecenou arachnofobii a stira je mi lito. Pomer cena-vykon-oser mi cervi pripadnou nejvic v klidu



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINX: To by samo stacilo, spis jsem to myslel tak, ze nekdo tech knih ma uz cely katalog s doplnenymi metadaty. Asi slohnu jedno takove kolegovi. Adresare a ftp dobry, ale kdyz je knih par tisic, a pojmenovani souboru neni 100% konzistentni... ale vyrobit katalog je HROZNA! Prace, jeste v praze jsem dosel asi k 500kniham z cca 3tis a vzdal jsem to. Ale kdyz uz pridavas k existujicim, je to chvilka a mas motivaci...
    JINX
    JINX --- ---
    OVERDRIVE: Proc calibre? Nestaci na to obyc ftp nebo nejaky webovy skript?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem: neudrzujete nekdo nekde Calibre server? Na ssh Darkstaru je knihovna, docela dost zajimavosti (treba car hackers manual, To bych taky chtel, aby v Labce byl nekdo, kdo resi motory a kary, vcelku husta hackerina,...). Kazdopadne nejake zajimave knizky jsou. Dokud nenajdu hosting s volnou IPv4(i 6), tak nemuzem rozjizdet hosting malych a nelegalnich projektu, coz zrovna hostovani knizek je. Samo vsechno jde najit na uloz.to, ale je to podobne, jako proc chci budovat infra INFO, kde jsou dnes geocities, kde jsou dnes bbs a fidonet, a data z nich? Navic s textaky neni zadny moc problem, komprimace i hledani v komprimaci je porad malicky owerhead.
    Sorry, mozna nekdo veri, ze az bude Fallou2/Atom RpG, proste dostanes PIP Boy a ono se to k necemu prippji. Ja si spis myslim, ze vzdy je dobre, aby existoval prodavac encyklopedii a bibli. At uz to vyzni ted jakkoliv, stojim si za tim, a vic kooii a vic pristupu, zdy lepsi. Konecne man by taky moh byt jen na netu, ale u mnoha dister neni...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam