• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKZonky a P2P půjčky obecně
    MIC
    MIC --- ---
    Taky mi to přijde jako velká škoda. Na zonky mě právě bavila ta gamifikace výběru příběhů. Rentiér mě vůbec neláká, nejspíš nechám doběhnout co mám a pápá zonky.
    Jediné co tak ta "diverzifikace"... fondee portu indigo jsou všechno zase akciový trhy, bylo zajímavý mít taky něco "jinde" a na to mi zonky přišly ideální a ostatní platformy jsou mrtvý, nebo o nich nevím.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KOC256: Než rentiér se vyplatí Fondee, Portu atp... Rentiér má velké poplatky a těch 5.5% je IMHO utopických...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    Uvazuji, zda to nechat dobehnout a nebo odprodat. Drzel jsem se nekde na 7% zisku pred zdanenim vcetne zapoctenych ztrat. U rentiera to pise na webu neco jako 5,5%.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KOC256: A rentiér není žádná hitparáda. Nezbývá než to vycashovat nebo prodat a přesunout jinam.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    K dnešku přestává být Zonky tím co bylo… Již dále nepůjde manuálně investovat. Dále bude fungovat jen rentiér.
    MVEK
    MVEK --- ---
    S rezervací mi to docela přišlo letošní léto v pohodě. Takže bych měl šanci si víc vybírat (a vím o pár lidech, co z principu třeba nechtějí investovat do něčího auta apod., opravdu je zajímala i ta lidská stránka).
    Navíc nyní vypočítaná návratnost 4 něco procenta nebude za chvíli ani inflace (ale tak třeba porostou i úrokové míry) a je o něco horší než moje dlouhodobá čistá výnosnost.
    Navíc mi přijde po prostudování, že ještě na daních na tom zaplatím víc.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ale třeba posledních 5 dnů to je bída...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    MIC:
    No v rámci korony byli i roboti na suchu. Ale před pár měsíci se to celkem zlepšilo (pro roboty).

    Čáry oddělují jednotlivé dny...

    MIC
    MIC --- ---
    CERMINEK: Kdybys to sem nenapsal, ani bych si to nepřečetl :-)
    Stejně od korony na tržišti ty nejzajímavější kousky vůbec nebyly, protože to už vyžrali roboti přes api a celkově to pokleslo :-/
    Až přemýšlím, jestli se mi do toho rentiéra chce, nebo jestli nenechám doběhnout co mám a naprdět...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    Nespoiluj. já to ještě nečetl :-)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ták příšel newsletter od Zonky. Končí Investování, jak jsme na něj zvyklí a bude fungovat jen Rentiér.
    MIC
    MIC --- ---
    ELGATOVERDE: Za mě ideální je rozprostřít riziko do co nejvíce investic různé rizikovosti a ty úplně zesplatněné zaplují do průměru.
    ELGATOVERDE
    ELGATOVERDE --- ---
    Ahoj, jsem v tom docela nova (vybrala jsem si top cas na zacatek, vim .)) Jak je nelepsi zachazet s dluzniky? Prodat? Nebo verit, ze se to zonkam podari dostat zpet?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MIC:
    ne, napsal jsem si svého. Vlastně už 2x... Ono to zase tolik trápení nebylo.
    MIC
    MIC --- ---
    KOC256
    KOC256 --- ---
    MIC:
    tak je tu KORONA že? :)

    Ale chtěl jsem poukázat na to, že jak to bylo v prosinci a začátku ledna úplně mrtvé a ani robotem se mi nedařilo moc uzmout to co mám ve strategii, tak nyní zase padají cca 3 investice za den.

    A vystoupit z toho nemám důvod. Řeší to za mě robot a zisk držím nad 7 %.
    MIC
    MIC --- ---
    KOC256: Před rokem to bylo nabídkou hodně jinde, až mě překvapilo jak zájem o půjčky poklesl.. Ani právě nevím jestli chci pokračovat, nebo nechám jen dojet stávající. (zrovna mi zbývá 444 aktivních)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tak to vypadá, že Zonky se zase rozjíždí...
    Už se zase daří investovat...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Zonky přejdou pod Air Bank, stanou se dceřinkou banky - Měšec.cz
    https://www.mesec.cz/aktuality/zonky-prejdou-pod-air-bank-stanou-se-dcerinkou-banky/
    PULKA
    PULKA --- ---
    PATRIKSIMA: funguje to tak, že máš peníze na svém účtu na degiru, oni zajistí stavbu a hlídání složení portfolia
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam