• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKZonky a P2P půjčky obecně
    Klub pro všechny, co investují nebo si půjčují peníze prostřednictvím P2P půjček jako Zonky, Benefi, ....

    Kde investovat:

    Zonky
    - v současnosti asi nejznámější - www.zonky.cz
    - skupina na FB: https://www.facebook.com/groups/224906947847241/?ref=bookmarks
    rozbalit záhlaví
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KOC256:
    Tak dneska jsem aktualizoval NAS, kde mi BOT běží. tedy restart a proces znovuspuštění pořád funguje. Je třeba i na stránkách ZONKY získat kód :-).
    MIC
    MIC --- ---
    KOC256: kluci zapomněli odstřelit apíčko, asi se nevešlo do sprintu ;)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Zonky robota mi zatím nikdo neustřelil :-), Tak to nechám ještě chvilku běžet - spíše ze zájmu.
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    MIC: jj chápu, já třeba jsem větší střelec a snažim se spíš snižovat riziko rozložením financí mezi víc platforem/poskytovatelů s dobrým hodnocením. Používám tudíž těch platforem teď asi 8, včetně robocash :)
    MIC
    MIC --- ---
    TYCHOVRAHE: Díky!
    To se mi nejvíce líbilo na Zonky... součást PPF, s licencí od ČNB.. pro opatrného čecháčka jako já to dává větší klid, než poslat peníze neznámým například chorvatům (robo.cash), kde nevíš dne ni hodiny kdy oznámí bankrot, protože svůj startup moc nahajpovali a bublina s kulatými rohy praskla.
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    MIC: Mintos je asi nějvětší platforma. Pokud se ti nezdá z nějakého důvodu důvěryhodná, tak ostatní budou sotva lepší :) Na mintosu je potřeba si dávat pozor na výběr konkrétních poskytovatelů, jsou tam dobrý firmy i naprostej brak.

    Někteří dobří poskytovatelé od mintosu odešli a postavili si vlastní platformy, kde můžou díky absenci prostředníka nabízet lepší úroky. Ale zas ti může chybět silnej prostředník když to půjde do kytek.

    Můžeš kouknout tady na konkrétní platformy včetně hodnocení:
    Some lenders have their own P2P sites. How solid are they? Here's our ratings
    https://explorep2p.com/p2p-ratings/

    a hned vedle na hodnocení poskytovatelů na mintosu:
    Our Mintos Lender ratings. We score each lender out of 100
    https://explorep2p.com/mintos-lender-ratings/
    MIC
    MIC --- ---
    TYCHOVRAHE: konkrétní tip by prosím byl? Něco nejlépe ehm... důvěryhodného.
    třeba ten mintos co zmiňuje 87HIGHFLYER se mi z nějakého důvodu nelíbí.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    MIC: já mám nějaký drobný u mintosu. Dělá to 10% ale třeba s tím, že jim trvalo rok vymáhat nějaký pohledávky s nejistym výsledkem. Pokud někoho ten koncept baví, proč ne. Pro mě to úplně není a lejt do toho víc peněz moc neplanuju
    TYCHOVRAHE
    TYCHOVRAHE --- ---
    MIC: musis do eur, p2p platforem je dost a vynosy vyssi
    MIC
    MIC --- ---
    Taky mi to přijde jako velká škoda. Na zonky mě právě bavila ta gamifikace výběru příběhů. Rentiér mě vůbec neláká, nejspíš nechám doběhnout co mám a pápá zonky.
    Jediné co tak ta "diverzifikace"... fondee portu indigo jsou všechno zase akciový trhy, bylo zajímavý mít taky něco "jinde" a na to mi zonky přišly ideální a ostatní platformy jsou mrtvý, nebo o nich nevím.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KOC256: Než rentiér se vyplatí Fondee, Portu atp... Rentiér má velké poplatky a těch 5.5% je IMHO utopických...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    Uvazuji, zda to nechat dobehnout a nebo odprodat. Drzel jsem se nekde na 7% zisku pred zdanenim vcetne zapoctenych ztrat. U rentiera to pise na webu neco jako 5,5%.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    KOC256: A rentiér není žádná hitparáda. Nezbývá než to vycashovat nebo prodat a přesunout jinam.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    K dnešku přestává být Zonky tím co bylo… Již dále nepůjde manuálně investovat. Dále bude fungovat jen rentiér.
    MVEK
    MVEK --- ---
    S rezervací mi to docela přišlo letošní léto v pohodě. Takže bych měl šanci si víc vybírat (a vím o pár lidech, co z principu třeba nechtějí investovat do něčího auta apod., opravdu je zajímala i ta lidská stránka).
    Navíc nyní vypočítaná návratnost 4 něco procenta nebude za chvíli ani inflace (ale tak třeba porostou i úrokové míry) a je o něco horší než moje dlouhodobá čistá výnosnost.
    Navíc mi přijde po prostudování, že ještě na daních na tom zaplatím víc.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Ale třeba posledních 5 dnů to je bída...

    KOC256
    KOC256 --- ---
    MIC:
    No v rámci korony byli i roboti na suchu. Ale před pár měsíci se to celkem zlepšilo (pro roboty).

    Čáry oddělují jednotlivé dny...

    MIC
    MIC --- ---
    CERMINEK: Kdybys to sem nenapsal, ani bych si to nepřečetl :-)
    Stejně od korony na tržišti ty nejzajímavější kousky vůbec nebyly, protože to už vyžrali roboti přes api a celkově to pokleslo :-/
    Až přemýšlím, jestli se mi do toho rentiéra chce, nebo jestli nenechám doběhnout co mám a naprdět...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK:
    Nespoiluj. já to ještě nečetl :-)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Ták příšel newsletter od Zonky. Končí Investování, jak jsme na něj zvyklí a bude fungovat jen Rentiér.
    MIC
    MIC --- ---
    ELGATOVERDE: Za mě ideální je rozprostřít riziko do co nejvíce investic různé rizikovosti a ty úplně zesplatněné zaplují do průměru.
    ELGATOVERDE
    ELGATOVERDE --- ---
    Ahoj, jsem v tom docela nova (vybrala jsem si top cas na zacatek, vim .)) Jak je nelepsi zachazet s dluzniky? Prodat? Nebo verit, ze se to zonkam podari dostat zpet?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam