• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKZonky a P2P půjčky obecně
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    MARMESS: Pardon, ještě jsem si nezvykl, že je rok 2023, do konce 2021 :)
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    MARMESS: ok diky za info
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    UNTOY: Rakouská RB to blokuje kvůli AML. Nevím, co se ti na tom nezdá, AB s tím prostě nic neudělá i když snaha byla a rvát prachy do vývoje a změny RB kvůli naprosto marginální části portfolia nedává smysl. V AB jsem do konce loňského roku pracoval, takže celkem vím o čem mluvím, zrovna tuhle konkrétní věc jsme měli na stole.
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    MARMESS: jj videl jsem tu zpravu, ale nejak to bliz nedefinuje v cem je jadro problemu a nezda se mi pravdepodobny ze by se svevolne najednou "rozbilo" posilani penize na specificky ucty. Tim "to ne my, to oni" se chteji dostat z obliga ze za to nemuzou ze problem je u nekoho jinyho, takze s tim nemuzou bohuzel nic udelat. :shrug:
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    LUDO: mas lepsi vysvetleni?
    LUDO
    LUDO --- ---
    UNTOY: a preto radsej stratia klienta co sa presunie inde, a to se vyplati
    UNTOY
    UNTOY --- ---
    RUI: protoze je to konkurence pro jejich produkty jako Zonky nebo Portu?
    MARMESS
    MARMESS --- ---
    CERMINEK: Je to tak, ale problém je na straně rakouský RB a AB s tím noc neudělá, byť se snažila. Ten Mintos začali blokovat asi před měsícem, tak to holt proháním skrz revolut, ten transfer je stejně z revolutu rychlejší...
    RUI
    RUI --- ---
    CERMINEK: Ty jo, blokování plateb na P2P portál mi přijde hodně bizarní. Měli oficiálně nějaké zdůvodnění, co na tom Raiffce vadí?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    VYHULENY_UFO: bavíme se o blízké minulosti? Max rok?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    WARBABY8: divny je, ze ja nemel s kryptem a raifkou problem.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    CERMINEK: Feedback přišel, dle očekávání problém v expertní Raiffeisenbank...
    WARBABY8
    WARBABY8 --- ---
    VYHULENY_UFO: Pokud vím tak právě to že airbank má transferni banku raifku ji znemožňuje posílání plateb na účty související s krypto. Takže u Rakušanu si moc nepomůže.

    CERMINEK: me jiná p2p lending platforma ještě nedávno fungovala.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    ETKAR: Napsal jsem jim, čekám feedback
    ETKAR
    ETKAR --- ---
    CERMINEK: zkusil jsi kontaktovat jejich support?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CERMINEK: ja nevim, ja jsem zazil uz jeden Kellneruv pokus zalozit banku, kdy me nalakal na prvni elektronicke bankovnictvi v CR, pak me prodal spolu s dalsimi klienty Raiffaisence a jsem u Rakusaku spokojen.

    Jako rozesmivala me reklama Airbank, ktera kdysi zacinala jako takzvane netradicni banka, ktera nepotrebuje pobocky a vlastni bankomaty, pak jeji klienti zjistili, ze vybery z jinych bankomatu jsou strasne drahy, tak jim kellner zavedl bankomaty. No a dnes ma AirBank pobocku v kazdem nakupnim stredisku :D :D
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    VYHULENY_UFO: To mě na tom právě vyhovovalo... Soukromně od banky vlastně nic nechci a chci ji mít oddělenou od firemní banky...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    CERMINEK: tak airbank nikdy nebyla poradnou bankou, ze. jako reklamu umi peknou, ale to je tak vsechno.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam