• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EVILMINDPokémon GO
    Augmented reality hra od Niantecu pro Android/iOS - oficiální web s odkazy na googleplay/appstore.

    oficiální PoGo novinky oficiální Niantic support

    TRAINER ID hráčů z Nyxu jsou na nástěnce (každý se může přidat sám)

    Užitečné informace
    reddit TheSilphRoad | reddit Pokemon Go

    Mapy
    SilphRoad Atlas - mapa hnizd

    420Crew23Woldis - 0910 9519 2501
    rozbalit záhlaví
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    KOTVUS: btw mas nejakou aktualizaci, kde vsude byly/budou v tom dalsim terminu?
    KOTVUS
    KOTVUS --- ---
    Nevím, za jste všichni na Discordu, tak dávám i sem. Dal jsem dohromady mapu Ex-raidů v Praze:
    https://drive.google.com/open?id=1KszGj0Snq7oZ72x5EEZeTiHdaAUnQfpG&usp=sharing
    A níže souhrn informací, co se o Ex-raidech zatím ví:
    - v každé vlně může být v každé S2 buňce max. 1 Ex-raid (nepočítají se sponzorované),
    - Ex-raid nemůže být na stejném gymu 2 týdny po sobě (pozvánky se posílají 9 dní předem a od zaslání pozvánky na gymu normální raidy až do Ex-raidu nejsou),
    - pokud jsou v S2 buňce 2 "Ex-raid gymy", střídají se ob týden. Pokud jich je více, vybírá se náhodně (mimo ten poslední).
    - Ex-raidy (mimo sponzorovaných) jsou zatím pouze na gymech, které jsou na plochách, které byly v OSM otagovány jako "leisure=park" nebo "landuse=recreation_ground" v létě 2016. Případně mohou být těsně vedle nich, pokud jsou v S2 buňce L20 (velikost cca 10x 10m), která zasahuje do dané oblasti.
    - návod, jak lze toto prověřit hromadně pro více gymů (pokud se toho někdo ujme, a pak se o to podělí, bylo by to super ): https://www.reddit.com/r/TheSilphRoad/comments/7mv9hu/guide_creating_maps_showing_whether_gyms_are/
    Podle zpráv ze světa se zdá, že lze cíleným zaměřením na konkrétní "vhodný " (parkový) gym aktivovat nový Ex-raid gym. Na poměrně dost místech se to podařilo (a na některých ne). Nevědí se zatím přesné podmínky, ale pravděpodobně hraje roli počet absolvovaných raidů, unikátních hráčů, možná aktivita gymu (změna barvy atd).
    S ohledem na to, že jsou Ex-raidy i v menších městech, kde aktivita určitě není tak vysoká jako na spoustě pražských gymů, tak to může být podmíněno ne absolutními čísly, ale relativními vůči okolí. Takže tím, že stávající Ex-gymy na sebe stahují aktivitu hráčů z okolí, tak se tím sami přiživují, a brání aktivaci nových Ex-gymů.
    LUDEKTATA
    LUDEKTATA --- ---
    NECROMAN: Eh, beru to zpátky, zapomněli jsme změnit časové pásmo v mobilu zpět na české ;)
    LETTRICE
    LETTRICE --- ---
    Dnes jsem šla schválně na raid na Krannerovu kašnu a výsledek se hned dostavil, obratem taky konečně přišla pozvánka na exraid. A i ostatním co tam byli se mnou. Tak 16. v 18.00.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Tohle potěší, z Discordu:
    UBU
    UBU --- ---
    NECROMAN: Jestli je to 16.1. od 18, tak se tam potkame :-)
    OKEYA
    OKEYA --- ---
    NECROMAN: Ja jdu, ale to uz vime z Discordu :-) tak snad tam nebudem ve dvou ...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Prisla prvni Ex Raid pozvanka, Krannerova kašna - jde ještě někdo?
    CIVETTA
    CIVETTA --- ---
    Já Lotada chytla doma z gauče :)
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    já měl štěstí na Kampě
    UBU
    UBU --- ---
    KOTVUS: Lotady sem chytil jen 3 a vsechny na Bertramce, tak sem myslel ze je to nest a ono stesti :-)
    KOTVUS
    KOTVUS --- ---
    EVILMIND: Lotad nesty nemá, je to v podstatě co se výskytu týče nová Mareep. Výskyt je určitě vázaný na počasí - během deště se vyskytuje podstatně častěji než mimo něj, já zatím viděl 4 a všichni byli během deště nebo chvíli po změně počasí z deště na něco jiného (takže spawnuli nejspíš během deště).
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    EVILMIND: Já jí i Lotada chytil u Karlových lázní a ještě tuším během deště. Tipuji, že vodní biom dělá hodně
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    NECROMAN: Lotad ma malé hnízdo na Smíchově (teda, asi, byl jsem tam na raidu a byli tam 3 na jednom místě). Carvanhu jsem ještě včera neměl, a dneska jsem jich chytil pět na Kampě, tak možná nějaká změna?
    SARGO
    SARGO --- ---
    NECROMAN: Na Carvanha tu máme hnízdečko, budu tam muset ještě zaběhnout... :-)
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    jo lotada mám jediného, ale aspoň nad 90
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    Včera pěkný úlovek, Lotad a Carvanha jsou prý celkem vzácné kousky
    EVILMIND
    EVILMIND --- ---
    KOTVUS: to je dobre, nemam ani jednoho, tak muzou prepinat dal :)
    WABICEK
    WABICEK --- ---
    hehe pobavilo jak byl bratranek zeny nastvanej, ze je zangoose dostupnej i u nas kdyz si ho nachytal na konferenci v usa :)
    tak jsem ho uklidnil, ze porad ma corsolu a plusle :)
    KOTVUS
    KOTVUS --- ---
    MISOHU: Viz můj předchozí příspěvek, případně je pár měst, kterými prochází hranice (pevninu protíná na severu Maroka a na Arabském poloostrově).
    Dobrá mapa regionálek je tady (jen nezohledňuje to prohození):
    https://www.google.com/...gOn-ASh7kskCCiHK4A-IHZSwfsk&ll=38.228507627439434%2C11.900685379851694&z=2
    KOTVUS
    KOTVUS --- ---
    Zangoose/Seviper přepli přesně 28 dní po startu GenIII, takže je budou pravděpodobně prohazovat každé 4 týdny.
    Ty zprávy, že byli někde vidět zároveň, byly akorát těsně po prohození - vysvětlení je, že to nejspíš neudělali záměnou kus za kus jako v případě eventů/migrace, kdy se Pokémoni změní najednou, ale v daný okamžik přestali spawnovat původní a začali noví. Takže 30 minut (případně až hodinu) mohli být k vidění pohromadě. Tohle chování zároveň podporuje tu teorie pravidelné migrace, protože to vypadá na nově vytvořený mechanismus.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam