• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    EDISN: hm, viděl bych to na větičku vedle zákazu prodeje alkoholických nápojů....že nákupem souhlasíte se zasláním elektronické účtenky :)
    EDISN
    EDISN --- ---
    SA213: a existuje výklad toho co znamená "shoda mezi zákazníkem a podnikatelem" napadlo mne, zda to nemůže být součást obchodních podmínek, které zákazník odsouhlsí...
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    Ct24 ted o eet
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    Pokud někdo bude vyžadovat vysloveně účtenku, může dát ke klasickýmu lístku na papírku razítko s adresou IČ atd. a kód z finančáku tam dopsat ručně. Ne že bych obhajoval malou pokladnu, ale včera jsem se o tom bavil s přáteli, jak EET funguje na Slovensku - většina lidí na to kašle a na východě na to kašlou úplně.
    SA213
    SA213 --- ---
    Tak jsem trochu zkoumal malapokladna.cz a dal bych si na toto řešení pozor. Zjistil jsem, že vůbec nenabízí možnost připojení tiskány, pouze se bude zákazníkovi předávat papírek z bločku s internetovou adresou opravdové účtenky.

    Problém je v tom, že dle ZoET je sice možné předat účtenku elektronicky, ale:
    "Na této formě předání však musí být mezi zákazníkem a podnikatelem shoda."

    Není tedy vůbec jasné, zda je toto řešení zákonem akceptovatelné, a vypadá to spíše že ne.
    EDISN
    EDISN --- ---
    NTR23: za mne vporadku, spis by mne zajimalo co ci o te male pokladne myslis...
    NTR23
    NTR23 --- ---
    EDISN:
    SA213:
    Omlouvám se, pokud jsem porušil nějaké zažité pravidla.
    Nebylo to myšleno jako reklama vůči mé osobě. Se systémem ani tvůrci nemám žádné osobní vazby.
    EDISN
    EDISN --- ---
    SA213: souhlasím, pokud budou ostatní budou také rozumní a link uvádět jen jako info, nikoli vlastní propagaci ...
    (což jsem také mínil, možná jen tochu neotřele a zajímalo mne co si o tom řešení myslí ostatní)

    NTR23: toto řešní se mi jeví na první pohled jako dcela zajímavé za stovku měsíčně, pokud není potřeba vydávat fyzické účtenky třeba v e-shopu apod.
    SA213
    SA213 --- ---
    Vážení, tímto ruším zákaz propagace.

    Důvod je ten, že je složité rozlišit reklamu od doporučení a musel bych tu pořád něco mazat.

    Sdílejte zkušenosti, ale objektivně. Cílem je poradit a pomoct, ne aby se na EET nějaká firma nabaštila.
    SA213
    SA213 --- ---
    NTR23: A reklama to náhodou není ? (Přímá propagace komerčních řešení není povolena.)
    EDISN
    EDISN --- ---
    SA213:
    Souhlasím, samozřejmě jsem příspěvek nemyslel jako reklamu, pro O2 už dávno nedělám :-)
    Když si to projdete důkladně, tak to má své mouchy mimo jiné i to, že je to v podstatě jen taková lepší kalkulačka s pár funkcema. Ale při tom co slýchám, tak často majitelé malých firem když už si něco takového musí nuceně pořídit, tak chtějí aby to umělo něco dalšího, sklady, neomezeně přednastavené položky, statistiky, dálkový dohled, objednávky atd. Což dle mého názoru splňují především dodavatelé řešení, kteří se již před tímto "bábiš vynálezem" již něčím takovým úspěšně zabývali ....
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Malá pokladna pro malé podnikatele

    Přímá platba - Malá pokladna
    https://www.malapokladna.cz/

    Vypadá to fajn
    TOFI
    TOFI --- ---
    Boleslav Buzek: Čtyři Babišovy lži ohledně EET | Svobodné fórum
    http://svobodneforum.cz/boleslav-buzek-ctyri-babisovy-lzi-ohledne-eet/
    SA213
    SA213 --- ---
    EDISN: Aby to nebyla taková reklama, tak ještě doplním, že každý ne-virtuální operátor má své řešení pro EET. Kvalita je diskutabilní, recenze si každý může dohledat.

    Osobně bych řešení od jakéhokoliv operátora moc nedoporučoval. Není to jejich obor a podle mě do toho jen obchodně skočili - příležitost něco prodat.

    Objektivně se dá říct, že při pořízení aplikace od někoho jiného a tarifu od kohokoliv (obzvláště virtuálních operátorů) se dá získat výhodnější cena než od jakéhokoliv z ne-virtuální operátorů.

    Příkladem může být jeden z virtuálních operátorů, kterého jsem testoval: 65 Kč měsíčně, 150 MB dat, volání za 1.21 za minutu. Při vyčerpání dat jen pomalejší data, což se u EET ani nepozná (jsou to jen malé datové zprávy).
    EDISN
    EDISN --- ---
    :-) nečekaně O2 vyrukovalo s eKasou:
    O2 | O2 eKasa - jednoduché řešení pro eTržby
    http://www.o2.cz/podnikatel/elektronicka-evidence-trzeb/
    SARF
    SARF --- ---
    TOFI: obludný. Stát už umí jen pokutovat, a to za každou hovadinu, to mu jde dobře.
    TOFI
    TOFI --- ---
    EET: Již brzy se můžeme „těšit“ na Babišův udavačský web a astronomické pokuty pro živnostníky | Svobodné fórum
    http://svobodneforum.cz/...=buffer95078&utm_medium=social&utm_source=twitter.com&utm_campaign=buffer
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    SOLDIK: DDos se tomu říká...
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SOLDIK: ono by stacilo, kdyby SA213, kdyz dela ten OS system, tam pridal 2 veci, kdyby se po neuspesnem odeslani to opakovane natvrdo odesilalo v urcity cas a mohl by se tam pridat DOS modul zkouska pripojeni, ktera by opet byla nastavena natvrdo na uricty cas :)
    SUK
    SUK --- ---
    Infrastruktura pro EET je jiz plne pripravena!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam