• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    už to je vidět?





    NIENNA
    NIENNA --- ---
    TRISSIE: Super, že to sem dáváš... Díky (a pořád si myslím, že jsi příšliš kritická).
    Ani já nic nevidím (myslela jsem si, že je to tím, že jsem na mobilu...ale ani na PC nic nevidím)... :-(
    KAERI
    KAERI --- ---
    TRISSIE: Já nic nevidím :-(
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    Nienna mě furt uhání, že sem mám taky hodit něco od nás...
    no, ne že by toho bylo až tak moc, ale protože máme dvojčata, tak když už něco, tak se to musí dělat vždycky dvakrát, že:




    ještě k nim existuje jedna na postýlku pro panenku, ale tu nemám nafocenou.

    U té první deky jsem velmi nespokojená s tím, jak dopadlo prošívání, ale je to kombinace nevhodného vybavení (normální šicí stroj s normální patkou), nezkušené švadleny a suboptimálního postupu (dlouhé paralelní linie, které se prostě blbě vytahovaly), a podruhé párat se mi to fakt nechtělo (jednou jsem to celé vypárala, ušila znova... a bylo to tam furt!), tak je, jak je.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: to ja tam mam i mensi prouzky, neco jako 5*2cm :D
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MAR_TINA: To by bylo super! Díky moc...
    A optala by ses jí i na názor ohledně těch GLIS krabiček? nebo jestli má nějaký jiný geniální nápad na skladování těch zbytečků.... ? pěkně prosím...
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: To právě dělám taky... a zatím to ještě jde... ale zatím toho moc nemám...

    SUCUBIS: To je fakt...ale já to nemyslím na rozdělané projekty...ale právě, když doděláš a zůtanou takové ty malé zbytky "proužek cca 5-10cm". Co samy o sobě nic, ale dohromady (každý pes, jiná ves) dají právě pěkný scrap -třeba jako tady Takže by nutnost pečlivého ukládání nemusela tak vadit...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NIENNA: já se ti zeptám, kde to koupila
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    ty glis jsou strasne malinke, tam se to musi peclive skladat, zadny hazeni v rychlem uklidu kdyz se deti probudi
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: nijak, proste se prehrabuju az najdu, co hledam
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    MAR_TINA: V první řadě bych potřebovala ten špajz... ale jinak to zní super a báječně... Nemáš odkaz, prosím?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    NIENNA: matka moje má ve špajzu krabice velké plastové průhledné, které mají výklopná dvířka i z boku (toho kratšíh). Dovnitř se věci pečlivě naskládají horem, ale když stojí 4 krabice na sobě, lze věci tahat bokem.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Taky mám krabici plastovou, velkou...ale spíš než tahání králíka to připomíná hledání jehly v kupce sena... Jak to máš poskládané, že ti to funguje?

    KAERI: SAMLu velikou právě mám... ale líbí se mi ten nápad - díky...Našla jsem GLIS http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/80098583/ - to by mohlo fungovat, ne? Navíc, jak jsou ty krabičky barevné, tak bych tam mohla ukládat převládající barvu... Chmm...
    Jde mi o takové ty zbytky...co samy o sobě nic moc, ale časem z toho bude supe SCRAP... nebo dokonce MAGIC SCRAB... :-D Deseticentimetrové proužky... a tak... :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Vyšla nová Švadlenka, pokud někdo sleduje / má rád.
    A Bellus prodloužil akci na látky - slevy...

    Bellus - aktuality
    http://www.bellus-gallery.com/aktuality.php
    KAERI
    KAERI --- ---
    NIENNA: Rozpracovala bych to, co píše Sucubis - v IKEA mají takové ty průhledné krabice s víkem, SAMLA, myslím. Dají sei štosovat. Koupila bych nějakou menší velikost, tak třeba 6 ks, a roztřídila látky podle převládajích barev. Nevím, kolik toho máš, ale mohlo by to být funkční.
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    ja mam pruhlednou krabici do ktere to vszu a jak potrebuju, tak vytahnu jak zajice z klobouku :)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Máte / znáte nějaký vychytaný způsob na skladování malých kousků (a vlastně i těch velkých) látek? Pořád se mi nedaří vymyslet nějaký super funkční, přehledný způsob... Jak to děláte vy?
    LEOPARDACZ
    LEOPARDACZ --- ---
    Nienna: teď nejsem doma, až se vrátím, tak něco najdu :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Děkuju... vypadá to fakt dobře... jsem zvědavá a už se těším na výsledek... :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Svoje první deky jsem dávala do klubu o šití...ale dám to i sem... :-)

    Deky jsem šila pro své dcerky. Jedná se o mé první deky, takže je to plné chyb a nedosatků, ale u holek mají velký úspěch... :-)
    Šila jsem podle návodu z časopisu Švadlenka číslo 21 - "žirafy za plotem". Pracovala jsem na dekách od ledna do května 2016. Rozměry jsou 110 x 110 cm.


    A tady detail volného quiltování - každá deka má šest vloček (omlouvám se za šišatost - neleží to na rovném povrchu, tak je to celé křivé - víc než co způsobilo mé amatérsví)...jinak je prošito kolem obrázků (snad je to alespoň trochu vidět...)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam