• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ZVIRATKO: velmi silne pochybuju, ze by si dovolili udelat slevu "narokovou", bez moznosti si podminky slevy urcovat dle potreby jednostranne... Ale muzu se mylit, podminky k tem sluzbam, resp. bonusum jsem detailne nezkoumala.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    GHOSTSTALKER: a? Neco za neco. Chces vernostni program, cestuj se mnou a trp muj spam a ja ti dam slevu...

    Proc bych si nemohl jako dopravce rict, ze vernostni slevu dam jen tomu, kdo bude trpet muj spam a jezdit se mnou? Co je divne na tom, ze si to v tech podminkach vyminim? Nechces mi dat souhlas, nemusis. Na kvalite sluzby se to neprojevi, ale nesplnis podminku pro vstup do klubu vernych, coz nesouvisi s poskytovanim sluzby prepravy, je to pouze moje obchodni rozhodnuti dopravce dat slevu tomu, kdo splni me podminky (za predpokladu, ze nediskriminuje).
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Predpokladam, ze zpracovavani osobnich udaju pro zasilani hromadnych obchodnich sdeleni a ucast na marketingovych pruzkumech neni pro plneni vernostniho programu nezbytne...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ELWERINE: A co clanek 7 odstavec 4 a recital 43 GDPR?

    "Lze předpokládat, že souhlas není svobodný, není-li možné vyjádřit samostatný souhlas s jednotlivými operacemi zpracování osobních údajů, i když je to v daném případě vhodné, nebo je-li plnění smlouvy, včetně poskytnutí služby učiněno závislým na souhlasu, i když to není pro toto plnění nezbytné."
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ELWERINE: rozhorceni celkem chapu, stradal si nejaky body, a ted misto aby je moh pouzit tak mu je chtej sebrat (kdovi jestli nove podminky = stare podminky). Jestli se to bere jako smlouva tak asi neni normalni ji jednostranne zmenit k datu +3 dny...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    OLAV: https://www.cd.cz/info/cim-se-ridime/-30820/
    Chces CD Body? Musis udelit souhlas. Jejich akce, jejich pravidla. Nechapu to rozhorceni.
    OLAV
    OLAV --- ---
    ELWERINE: Já to radši přesně zkopíruju:
    Souhlasím s jejich zpracováním pro účely marketingových průzkumů a navazujících rešerší a analýz pro určování marketingové a obchodní strategie.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    OLAV: když jim zakážeš zpracovávat tvé osobní údaje, tak jak ti asi můžou poskytovat věrnostní program?
    OLAV
    OLAV --- ---
    OLAV: A poslali to 3 dny před termínem zrušení - to pomalu zabere ty 3 dny než si člověk projde ty podmínky, pravidla a seznam hromady zpracovatelů atd.
    OLAV
    OLAV --- ---
    Toto se může? Neudělit souhlas s marketingovým průzkumy a zasíláním slev a oni zruší věrnostní program ČD Body?

    České dráhy
    Souhlasy se zpracováním osobních údajů pro marketingové účely a se zasíláním personalizovaných obchodních nabídek ČD jsou nutnou podmínkou pro využívání věrnostního programu ČD Body. Pokud nesouhlasíte, bude vaše účast ve věrnostním programu ČD Body ukončena.
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    HARALD: diky za nasmerovani. Podivam se mmj. jak jsou definovany "novinarske ucely" v pripade, ze bych to chtel publikovat jako neakreditovany amater, a nikoli jako akreditovany profesional resp. jestli na tom zalezi.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: ono i ten jejich vyklad prave dava smysl. Proto me to rozciluje, ze je otazka, jak to teda je...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    hele ja tam vidim taky tu variantu 1
    ale proste uz jsem slysela tri advokaty rikat, ze je to to druhy
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: tvl... to se budeme ted hadat o vyklad carky? Ach. Nekdy svou praci nenavidim...

    5. Povinnosti uvedené v odsekoch 1 a 2 sa nevzťahujú na podnik alebo organizáciu, ktorá zamestnáva menej ako 250 osôb, pokiaľ nie je pravdepodobné, že spracúvanie, ktoré vykonáva, povedie k riziku pre práva a slobody dotknutej osoby, pokiaľ je toto spracúvanie príležitostné alebo nezahŕňa osobitné kategórie údajov podľa článku 9 ods. 1 alebo osobných údajov týkajúcich sa uznaní viny za trestné činy a priestupky podľa článku 10.

    HARALD
    HARALD --- ---
    ARCHDRONE: Obecně to zodpovědět nejde. To, že jsou data veřejná, ještě neznamená, že je může kdokoliv k čemukoliv použít.

    Musíš mít definováno za jakým účelem data zpracováváš a jaký k tomu máš zákonný titul. Pro novinářské účely (pokud není sběr těchto dat v rozporu s jinými zákony) je brán jako dostatečný oprávněný zájem. Tedy bys měl mít balanční test.
    Upravuje to článek 85 gdpr, návrh zákona v parlamentu tento oprávněný zájem potvrzuje.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: jinak zajimavy
    ted jsem zasle slysela nazor jineho advokata, ze je to:

    Textový výklad

    A - nepoužije se pro podnik pod 250
    Z této zásady jsou výjimky:
    Zpracování představuje riziko a
    1) není příležitostné, nebo
    2) zahrnuje zvláštní kategorie , které mohoiu být
    a) čl. 9 odst. 1, nebo
    b) čl. 10

    Takže pokud není příležitostné nebo obsahuje zvláštní kategorie, tak je jedno, že je podnik po 250 osob
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    Jak se GDPR diva na vedeni transparentnich uctu resp. zverejnovani informaci z nich?

    Priklad: Mam stazena data z transparentnich uctu prezidentskych voleb 2018 (datum, castka, poznamka, *jmeno*). Mohu zverejnovat jmena? (podotykam, ze formalne asi nelze rozlisit mezi fyzickou osobou a nazvem firmy). Napr. TOP 10 prispevatelu? Chci udelat analyzu a clanek.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: v tom pripade seminar mele nesmysly... protoze je to jak uvadis na prvnim miste. Ostatne Komora nam v metodice taky psala, ze musime vsichni vest zaznamy...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: jezis promin
    jsem trubka
    uz se mi to taky mota

    slo o to, zda vest zaznamy
    ne o to, zda mit DPO

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam