• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    GDPR - General Data Protection Regulation - Nová legislativa na ochranu osobních údajů, která začne platit od 25. 5. 2018!
    rozbalit záhlaví
    JUNIOR
    JUNIOR --- ---
    ELWERINE: Tak už jenom z logiky věci je nechutný to jednání. Jako "věrný" zákazník (ať už u čd dobrovolně nebo nedobrovolně - dovedu si představit situaci, že člověk nemá jinou možnost využívat) využíváš podmínky jako ostatní, ale jenom tím, že odmítneš reklamní sdělení přijdeš o benefity na které máš nárok. WTF. Zneužívají tvojí povinnost službu principielně využívat (kdyby to byly např. autobusové spoje, obchody s drogerií tak je ta situace zcela jiná...) tak ti vezmou výhody, které mají ostatní. Prostě tenhle dvojí metr je hnus. Rozumím, že jsou to jejich pravidla, ale ty nemáš možnost využít jinou možnost a seš v podstatě tlačená to podepsat. Nemělo spíš GDPR tomuhle zamezit a chránit ovčany EU ?

    Např. používám email od googlu a ano vím, že mě šmíruje na každém kroku, na každém zařízení, ale dělám to dobrovolně s pocitem, že jsem si tu službu zvolil a že mi dává víc než si odemne bere a mám možnost z něj kdykoliv bez závazků odejít. To je podstatný rozdíl o co jde.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ELWERINE: Ano, ale stejne tak ve vopkach eshop nemuze mit, ze zbozi muzes koupit, jen pokud se registrujes. Vnimam, ze primocary prodej zbozi/poskytnuti sluzby je trochu neco jineho, ale optikou GDPR je imho oboji plnenim smlouvy.

    Nerikam, ze v tom sam mam jasno, ale nemyslim si, ze by to bylo cernobile ve smyslu 'jde o benefit, tak si poskytovatel muze urcit libovolne podminky vcetne spamu'.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    GHOSTSTALKER: ve vopkach, které jsem postovala, píšou, ze se jedná o vernostni program, kdy se jej můžeš účastnit pouze pokud se registrujes A udelis souhlas... když tyhle věci nesplnis, nedostanes výhody z vernostniho programu.

    A to asi nebudou GDPR vopka, jelikož ještě není pátek.. tak mi spíše přijde, ze milý stěžovatel az teď zjistil, k čemu ty data CD potřebuje (i když je vesele zpracovávala uz léta predtim) a nelíbí se mu to.

    Nechci se dál spořit o tuhle blbost, vím, co říkáš, ale nemyslím si, ze je zrovna tohle ten případ.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ELWERINE: A z ceho dovozujes, ze ten rozdil je pro GDPR relevantni? Plus tedy nevim, cemu rikas 'nenarakova sleva'. Ty podminky CD jsem necetl, ale predpokladam, ze to muze fungovat tak, ze za najete kilometry ziskavas narok na slevu. A nejsem si jisty, zda ten narok muzes podminovat jeste souhlasem se zpracovavanim OU.

    "Při posuzování toho, zda je souhlas svobodný, musí být důsledně zohledněna skutečnost, zda je mimo jiné plnění smlouvy, včetně poskytnutí služby, podmíněno souhlasem se zpracováním osobních údajů, které není pro plnění dané smlouvy nutné."

    Opravdu je spam nutny pro plneni smlouvy/benefity vernostniho programu? Je to svobodny souhlas, kdyz jej musim dat, abych si udrzel clenstvi/doposud nasbirane body/benefity?
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    GHOSTSTALKER: opravdu nevidis rozdíl mezi plněním a nenarokovou slevou?
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ELWERINE: S touhle logikou bys take mohla tvrdit, ze stejne tak si treba eshop muze rict, ze zbozi proda jen tomu, kdo bude trpet jeho spam. Cot jsem si pomerne jisty, ze podle GDPR nemuze.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ZVIRATKO: ale notak... keep it real.

    (FB bych okamzite zrusila)
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ELWERINE: co kdyz Facebook rekne ze abys mohla dal posilat fotky frendickum tak potrebuje predat vsechny tvoje fotky a telefonni cisla Mexickym kartelum? A mas 10 minut na to aby ses rozhodla, jinak ti smaze data... :)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    ZVIRATKO: velmi silne pochybuju, ze by si dovolili udelat slevu "narokovou", bez moznosti si podminky slevy urcovat dle potreby jednostranne... Ale muzu se mylit, podminky k tem sluzbam, resp. bonusum jsem detailne nezkoumala.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    GHOSTSTALKER: a? Neco za neco. Chces vernostni program, cestuj se mnou a trp muj spam a ja ti dam slevu...

    Proc bych si nemohl jako dopravce rict, ze vernostni slevu dam jen tomu, kdo bude trpet muj spam a jezdit se mnou? Co je divne na tom, ze si to v tech podminkach vyminim? Nechces mi dat souhlas, nemusis. Na kvalite sluzby se to neprojevi, ale nesplnis podminku pro vstup do klubu vernych, coz nesouvisi s poskytovanim sluzby prepravy, je to pouze moje obchodni rozhodnuti dopravce dat slevu tomu, kdo splni me podminky (za predpokladu, ze nediskriminuje).
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Predpokladam, ze zpracovavani osobnich udaju pro zasilani hromadnych obchodnich sdeleni a ucast na marketingovych pruzkumech neni pro plneni vernostniho programu nezbytne...
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    ELWERINE: A co clanek 7 odstavec 4 a recital 43 GDPR?

    "Lze předpokládat, že souhlas není svobodný, není-li možné vyjádřit samostatný souhlas s jednotlivými operacemi zpracování osobních údajů, i když je to v daném případě vhodné, nebo je-li plnění smlouvy, včetně poskytnutí služby učiněno závislým na souhlasu, i když to není pro toto plnění nezbytné."
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    ELWERINE: rozhorceni celkem chapu, stradal si nejaky body, a ted misto aby je moh pouzit tak mu je chtej sebrat (kdovi jestli nove podminky = stare podminky). Jestli se to bere jako smlouva tak asi neni normalni ji jednostranne zmenit k datu +3 dny...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    OLAV: https://www.cd.cz/info/cim-se-ridime/-30820/
    Chces CD Body? Musis udelit souhlas. Jejich akce, jejich pravidla. Nechapu to rozhorceni.
    OLAV
    OLAV --- ---
    ELWERINE: Já to radši přesně zkopíruju:
    Souhlasím s jejich zpracováním pro účely marketingových průzkumů a navazujících rešerší a analýz pro určování marketingové a obchodní strategie.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    OLAV: když jim zakážeš zpracovávat tvé osobní údaje, tak jak ti asi můžou poskytovat věrnostní program?
    OLAV
    OLAV --- ---
    OLAV: A poslali to 3 dny před termínem zrušení - to pomalu zabere ty 3 dny než si člověk projde ty podmínky, pravidla a seznam hromady zpracovatelů atd.
    OLAV
    OLAV --- ---
    Toto se může? Neudělit souhlas s marketingovým průzkumy a zasíláním slev a oni zruší věrnostní program ČD Body?

    České dráhy
    Souhlasy se zpracováním osobních údajů pro marketingové účely a se zasíláním personalizovaných obchodních nabídek ČD jsou nutnou podmínkou pro využívání věrnostního programu ČD Body. Pokud nesouhlasíte, bude vaše účast ve věrnostním programu ČD Body ukončena.
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    HARALD: diky za nasmerovani. Podivam se mmj. jak jsou definovany "novinarske ucely" v pripade, ze bych to chtel publikovat jako neakreditovany amater, a nikoli jako akreditovany profesional resp. jestli na tom zalezi.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: ono i ten jejich vyklad prave dava smysl. Proto me to rozciluje, ze je otazka, jak to teda je...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    hele ja tam vidim taky tu variantu 1
    ale proste uz jsem slysela tri advokaty rikat, ze je to to druhy
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam